Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire módosítható a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire módosítható a házassági szerződés?

Figyelt kérdés
Barátom 2 éve eljegyzett, de esküvő még amiatt nem volt, mert nem szeretnénk a vagyont és a hitelt közösbe, se hitelt örökölni. De viszont szeretnénk egymásra íratni a vagyont ha meghalna valamelyikünk. Természetesen ha van hitel azzal együtt, de ne legyen kötelező elfogadni. Van erre esély? Mert barátom emiatt nem szeretné az esküvőt és én se.
2020. okt. 12. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ügyvéddel beszéljetek. Elöljáróban annyit, hogy idehaza, a házassági szerződés nem olyan erős ám, mint az USA-ban.
2020. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Miért kell a másikra hagyni az örökséget? Nem értem. Nincs tesó vagy valaki vérrokon? Ha nincs közös gyereketek, akkor a párod valójában senkid.
2020. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 mert soha nem lesz gyerekünk.
2020. okt. 12. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

3. Pont ezért kérdezem, hogy nincs tesód vagy valaki családos akire hagyhatod?

Most nem azért, de tiszavirág életűek ma a kapcsolatok, lesz valami bibi, aztán viszi a vagyonodat, másnak meg csinál 3 gyereket, közben tesódéknak meg jól jöhetne a hagyaték.

2020. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rosszba vagyok tesóimmal, inkább egy olyan ember örökölje a pénzemet aki bármilyen bajban mellettem állt. Ha később szétmennénk is inkább ő mint a testvéreim akik mindig bántottak és megaláztak.
2020. okt. 12. 13:59
 6/8 A kérdező kommentje:
7 boldog évet köszönhetek neki. Had kapjon már ő is valamit. :D
2020. okt. 12. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egyszeru a dolog. Nem kell hazasnak lenni.

Siman mindketten irtok kozjegyzonel vegrendeletet, amiben a masikra hagyjatok a vagyont.

2020. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a Ti esetetekben a végrendelet elegendő, csak azt ne felejtsétek el, hogy Magyarországon van kötelesrész is.
2020. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!