Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kasszánál mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kasszánál mindenki annyit vesz ki magának amennyit akar vagy megállapodtok egy havi költőpénzben? Van olyan akinél a költőpénzes megoldás jól működik? Vagy hülyeség volt belemennem?

Figyelt kérdés

Az van hogy nem igazán érdekelt a dolog, és ráhagytam a feleségemre mikor összeházasodtunk.. ő meg azt mondta ez így szokás.. azóta persze rájöttem h az ő családjában ez tényleg így van de azért nem ez a leggyakoribb felállás..


És az elején nem is volt gond szóval azért kellett másfél év h rájöjjek hogy nem tetszik.. csak mostmár nehéz visszacsinálni.


Meg ugye nem is biztos h vissza akarom csinálni, mert lehet amúgy ez tényleg jól működik másoknál és csak én érzem néha h bosszant?


2020. okt. 28. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

A közös kassza arról is szól, hogy a költségeket megbeszéljétek. Nem mindegy, hogy mennyire szorosan kell beosztani.

Nem mindegy, hogy mi bosszant, ha azt látod, hogy felesleges dolgokra költ, és nincs megtakarítás, vagy a te igényeid nem számítanak, azt el kell mondani.

2020. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk szerencsére általában van elég pénz mindenre, így ha bármelyikünknek szüksége van valamire, megveszi. Vagy van otthon valamennyi kp, vagy kártya, így ha pl. csomag jön, bárki át tudja venni, vásárlásnál pedig viszünk magunkkal, amennyi kb. kell. De ha éppen jobban be kell osztani, akkor megbeszéljük a kiadásokat, hogy tényleg szükség van-e rá, és hogy mennyi marad későbbre, ha költünk, olyankor a főzést is jobban megtervezzük, előre vásárolunk ennivalót, aztán ha marad, akkor mindenki azt vesz, amit akar. Olyan azért ritkán van, hogy mindketten egyszerre akarnánk költekezni. Régebben én sem fértem hozzá a pénzhez, mindig úgy kellett kérnem, de most nincs ilyen probléma; ha kell, elveszem, persze szólok, hogy a másik ne keresse.
2020. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Meg kell beszélni. Az hogy ilyen felháborodva állsz hozzá már nem túl jó jel. Mert igen elméletben mindenki annyit vesz ki amennyit akar. Nem fogok engedélyt kérni, hogy vehessek egy csokit pl. De mondjuk egy 800ezres TV már más kategória. Az se mindegy, hogy mennyi a havi bevétel. Mik a havi fix költségek, rezsi, hitel, kaja, stb. A kötelezők után fennmaradó részből megy-e valamennyi megtakarításba? Elég sok tényezős dolog ez.

Mi az ami most nem tetszik? Sokkallod amit elcsaptok vagy kevesled?

2020. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
A közös kassza nem azt jelenti, hogy szabadrablás van, hanem hogy megbeszélitek a kiadásokat és együtt döntetek. A kisebb kiadásoknál meg a ti anyagi helyzetetek és megegyezésetek szabja meg, hogy mit beszéltek meg, mit nem.
2020. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
De mi a gondod a jelenlegi felállással?
2020. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Házasságban jogi értelemben csak közös kassza van. Hivatalosan minden pénzügyetek közös. Normális esetben olyan emberek kötnek házasságot, akiknek a pénzügyi kultúrájuk is hasonló. Már az együttéléskor ki kellett volna derülnie, ha nagyon különbözően bántok a pénzzel.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: közösen átgondoljuk az aktuális havi kiadásokat, és ami marad, abból mindenki annyit vesz ki, amennyire szüksége van. (Nem feltétlenül annyit, amennyit AKAR, hanem annyit, amire SZÜKSÉG van.)

2020. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként meg tökmindegy, hogy MÁS hogy csinálja. Ha NEKED nem jó úgy, ahogy van, beszéld meg a feleségeddel.
2020. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Atmeneet lehet az is ha mindketten dolgoztok hogy kozos kasszaba megy kaja, bevásárlás, szamlak, nagyobb költések, es ez havi x osszeg, megtakarítás egy alszamlara, a tobbibol meg mindenki azt vesz amit akar.
2020. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az a fő bajom, hogy majdnem kétszer annyit keresek mint a feleségem, mégis nekem kell kuncsorognom pénzért.


Ő 220e keres én pedig 380at. A költőpénz fejenként 50 ezer Ft. A gond az, hogy a személyes kiadásaim nem olyan jól tervezhetőek előre (ritkán veszek drágább dolgokat) ezenkívül alapból is drágábbak a hobbijaim. Őneki viszont lényegesen több pénze marad így mint amíg külön kasszán volt. Úgyhogy mivel nincs drága hobbija, elkölti márkás ruhákra, és mostmár drága sminkszereket használ, jár kozmetikushoz stb. Amivel nincs is bajom, a feleségem éljen jól és minőségi dolgokat használjon. Az van, hogy az ő pénzügyi mozgástere megnőtt, az enyém jelentősen lecsökkent. Ezen gondolkozom, és bűntudatom van, sz . r alaknak tartom magam, de közben frusztrál, nem tudok mit tenni....

Közben egy szavam se lehetne mert nagyon jól kezeli a pénzügyeket, megtakarításokat, és nagyon spórolós szóval mielőtt megvesz valamit fél órát kutat a neten, míg én az első szembejövő dolgot megvenném.. Persze mostmár vesz magának drágább dolgokat de arra odafigyel h ár-értékben jó legyen. És még így is marad az ő részéből hónap végén, közben én már hónap második felében azt számolom mennyi maradt, meg ha elmegyek a sörözésre és véletlen otthagyok egy huszast akkor nem tudom megvenni a kinézett dolgot magamnak - és ez nekem új dolog sajna, régen sose volt ilyen gondom.


Nehéz vele erről beszélni, mert nagyon fontosnak kezeli a témát (végülis pénzügyekről van szó) és amúgy alapból nagyon megértő, ebben valahogy nem igazán és könnyen sértődés lesz a vége.

2020. okt. 28. 15:11
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagy szar alak, csapj az asztalra hogy állítson magán vagy kezdj el te is bátran költekezni.
2020. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!