Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit reagálnátok/tennétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit reagálnátok/tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve vagyunk együtt a férjemmel, több mint 1 éve házasok, van egy 5 hós babánk. Kapcsolatunk elején 3 évig az ő szüleinél laktunk, ahol én nagyon rosszul éreztem magam, majdnem szétmentünk. Végül elmentünk albérletbe, ahol 1 évig voltunk, mert mikor terhes lettem, elköltöztünk, saját lakás híján most az én szüleimhez, ahol meg a férjem érzi nagyon rosszul magát. Nyáron sikerült saját házat vennünk, de felújítás alatt van, így örülünk, ha tavasz végére elköltözhetünk. Rengeteget veszekszünk, mert ő sok mindent sérelmez az ittlétben, a szüleimmel kapcsolatban, nekem meg rosszul esik, hogy állandóan engem támad ezekkel. Van egy ismerőse, akivel sokat beszél, néha találkoznak (messze lakik, és ritkán jár a környékünkön). Annak az ismerősének nem jó a házassága, válni nem akarnak, így csalja a férjét különböző pasikkal (nem, azt 100% tudom, hogy az én férjem nincs köztük, mielőtt bárki ezzel jönne). Most láttam, hogy a legutóbbi messengeres beszélgetésük alkalmával rám panaszkodott, és valószínű a múltkori személyes találkozásukkal is én voltam a téma a visszautalások alapján. A nő adta alá a lovat, és ellenem hergelte a beszélgetés alatt, holott egyáltalán nem igaz, amit feltételez rólam.

Mit tennétek? Ismerem én is a nőt, már találkoztunk többször, meg beszélgettünk is anno, de mi nem barátkoztunk. Annyira felment bennem a pumpa, hogy így viselkedett, hogy szívesen írnék neki, hogy előbb a saját portája előtt sepregessen... haragszom a férjemre is, mert ő múltkor rám szólt, hogy nehogy a barátnőmnek írjak valami rosszat róla, erre ő meg nyilvánvalóan beszél a magánjellegű problémáinkról.

Tanácstalan vagyok, és nagyon csalódott, borzasztóan érzem magam. Nekem is rettentő kényelmetlen az itteni lét, és szeretnék már költözni, de ezt képtelen elhinni, azt hiszi, hogy jól érzem magam itt, azért, mert az én szüleimnél lakunk. Pontosan úgy viselkedek, mint ő anno, mikor az ő szüleinél laktunk. A hétvégéket most már nem is itt töltjük, hanem a másik nagyszülőknél, mindkét napot többnyire, hogy erre se legyen panasz, de ezek után ez rettentő rosszul esik. :(

Mit gondoltok?



2021. jan. 7. 23:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt valaki fenn akad azon, hogy olvastam a messengerét: ő is szokta az enyémet, mert mindent megmutatunk/megbeszélünk. És szoktam e felől az ismerőse felől is érdeklődni, ezért mutatja is néha azt, amiről beszéltek. Ezzel viszont nyilván nem dicsekedett el.
2021. jan. 7. 23:40
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Tudom hogy ezzel sajnos nem segítek a problémán, de minek kell úgy gyereket vállalni, hogy nincs megoldva a lakhatás?? Sose értettem.


Egyébként meg ki kel bírnotok addig...kérdés hogy csak a szülőknél való lakás a probléma-e...

2021. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Maradhattunk volna az albérletben, amíg nincs saját ház, tudtuk is volna fizetni, de rábeszéltek minket, hogy friss levegős kertvárosi környezet, közel a segítség, stb. Már ezerszer megbántuk, maradtunk volna inkább a panelban.
2021. jan. 7. 23:43
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

"azt 100% tudom, hogy az én férjem nincs köztük,"


Dehogynem. Másról sem szól a "barátságuk", mint hogy téged szapul.

Vagyis elárulja a házastársát, a feleségét. Ez már önmagában megcsalás.

.

"A nő adta alá a lovat, és ellenem hergelte a beszélgetés alatt"-írod.

.

Mégis mire gondolsz, mi a célja ezzel?! Ne légy naív. A férjed, míg te otthon gondozod a kisbabátokat, ahelyett, hogy a családjával törődne, veletek töltené az idejét, a házatok elkészültén szorgalmatoskodna,

egy minden hájjal megkent "barátnővel" együtt szapul téged levélben és már személyesen is. Ez határozza meg a találkozásukat, levélváltásukat.

Ne dugd már homokba a fejedet. És egyáltalán ne hidd azt, ezek után főleg nem, hogy nem csal meg vele a férjed. Ha még nem, akkor bizony fog.

Sarkadra állsz, leülsz a férjeddel mindent megbeszélni, és megtalálni a közös megoldást. Nem hisztizel, nem kiabálsz, hanem az ő szempontjait is figyelembe véve mindent megteszel, hogy a férjed a családjára koncentráljon és együtt maradjon a családod.

.

Sok férfi ki akar menekülni a nyomás alól: házépítés, anyós-após, kiszolgáltatottság, feleség sértődékenysége, a család fenntartásának gondja.

Az ő szempontjait is figyelembe kell venned, mert ti már külön család vagytok. Nem sértődni, hanem a neki is jó megoldást megkeresni és aszerint lépni.

2021. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

4-es vagyok.

Menjetek vissza albérletbe, ha meg akarod menteni a házasságodat, családban akarod felnevelni a kicsit.

2021. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szembesítsd a férjedet azzal hogy mit olvastál. És vezesd fel neki hogy bizony te ezt érzelmi megcsalásnak érzed. Mert az is lényegében, egy másik nőnek szapul téged, az meg hergeli. Nyilvánvaló szándékkal, meg akarja szerezni a férjed, vagy az van benne hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is", tehát hogy ha az ő házassága szar, legyen szar másé is.

Én is azt javaslom, hogy a házasság megmentése érdekében, a szembesítés ás a problémák átbeszélése érdekében menjetek vissza az albérletbe, vagy költözzetek az épülő házba (nem tudom mennyire van kész, lakható e esetleg már), mert így tönkre fog menni a kapcsolatotok garantáltan. És még így sem biztos, hogy megmenthető, ha már megjelent egy harmadik fél. Mert igen, hiába fizikailag nemn történt köztük semmi, ő már simán egy harmadik fél a kapcsolatban.

2021. jan. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a ház nem lakható jelenleg. Volt róla szó, hogy visszamegyünk az ő szüleihez addig, de ez a problémának csak a rá eső részét oldaná meg, az alap feszültség maradna, így a gyerek és miattam (az első 3 év tapasztalatai alapján) nem mentünk végül. Oda már nem mehetünk vissza, ahol albérletben voltunk, gyerekkel pedig sehol nem fogadtak volna, ahol korábban próbáltuk.

Annyira borzasztó ez az egész. Nem gondoltam volna, hogy idáig fajul a dolog az ideköltözés miatt... de persze mondják, hogy ha az ember tudja, hogy seggre fog esni, akkor előbb inkább leül...

2021. jan. 8. 00:36
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Korábbi válaszolóknak:

Egy 5 hónapos babával, pláne télen nem lehet egy félkész házba beköltözni. 4-5 hónapra meg nem érdemes, sőt nem is nagyon lehet albérletbe menni.


Kérdező!

Most már bírjátok ki, amíg befejeződik a házatok felújítása! Arról beszélgess a férjeddel, hogy neked rosszul esik, hogy egy másik nő előtt kiteregeti a családi szennyest. Egyébként, ha az a nő megcsalja a párját, simán el tudom képzelni, hogy ha a férjed rámozdulna, akkor azonnal partner lenne hozzá. De bízzunk benne, hogy a következő pár hónapban már nem fog ez megtörténni.


Milyen konfliktusok vannak a szüleid és párod között? Milyenek voltak közted és párod szülei között? Esetleg a szüleiddel is beszélgess erről, hogy ha egyszer ők vettek rá titeket, hogy odaköltözzetek hozzájuk, akkor ne csinálják a feszültséget, mert ezzel széttúrják a házasságotokat is.

2021. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Alapjáraton jó a viszony. Apukámnak van egy kritikus stílusa, amit már nem vesz fel senki a családból, de volt, mikor nem szándékosan, de megbántotta a férjemet azzal, amit mondott - ezt jeleztem is neki, és tudtommal azóta nem volt ilyen. Mindemellett sajnos láthatóan pozitívabb elbírálásban részesül vele szemben a sógorom azáltal, hogy többet beszélgetnek (ők is itt laknak), holott elmondásuk alapján vele több a nézeteltérésük a szüleimnek - csak neki ezeket nem mondják, a háttérben puffognak. Ezek érthető módon nagyon rosszul esnek a férjemnek, és próbáltam is jelezni a szüleimnek a problémát, de letagadták, hogy különbséget tennének. Ezek után velük nem lehet mit kezdeni, viszont rajtam csattan az egész. Nekem rossz tapasztalni első kézből, amit a férjemmel szemben csinálnak, ugyanakkor a férjem felől is nyomás van rajtam, hogy miért viselkednek igy vele, de már nem tudok annál többet tenni, mint hogy én is nyelek...
2021. jan. 8. 01:42
 10/14 A kérdező kommentje:

A férjem szülei is rettentő kritikusak vele, ezáltal sajnos két tűz között van. Nekem az volt ott a legrosszabb, ahogy néha vele viselkedtek, többször ment az érzelmi zsarolás, illetve volt egy időszak, mikor az édesanyja érezhetően provokált azzal, hogy megjegyzést tett a férjemre, én meg ezekre mindig ugrottam, mert képtelen voltam elviselni, hogy kritizálják. De ezeket a férjem annyira nem vette fel, mint én apám stílusát.

Ettől eltekintve velük is jól elvagyunk, én nem haragszom rájuk, de többé egyikkel sem akarok élni, se itt, se ott.

2021. jan. 8. 01:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!