Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom felelőtlenül bánik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom felelőtlenül bánik a pénzzel. Van megoldás?

Figyelt kérdés
A férjemmel két éve vagyunk házasok. Az esküvő után közös célként tűztük ki, hogy két-három év alatt előteremtjük a saját otthonra való önerőt. Én időközben előreléptem a munkahelyemen, vezető pozícióba kerültem, jóval magasabb fizetéssel, mint korábban. A férjem eddig is körülbelül annyit keresett, mint én most, de amíg én kevesebbet kerestem, addig is pontosan felesben fizettünk minden költséget, akkor is, amikor még nem voltunk házasok, soha nem kértem, hogy vállaljon többet, mint én. Ő két kézzel szórja a pénzt, nincs semmi megtakarítása, míg én összegyűjtöttem a célként kitűzött összeg rám eső részét, de az ő költekezése miatt mégsem tudunk továbblépni. Az elmúlt két évben számtalanszor próbáltam beszélni vele a problémáról, de minden alkalommal süket fülekre találtam. Kértem, hogy ha neki más célja, más terve van, akkor mondja meg, beszéljünk róla, de csak azt mondogatja, hogy ő is azt szeretné amit én, de ráérünk még. Közben azt mondja, hogy családot is szeretne alapítani, de én így felelőtlenségnek érzem, mert nem tudok már megbízni benne. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem írja le a tapasztalatait, mert a problémát ismerem, de eddig minden megoldási kísérletem kudarcba fulladt.

2022. jan. 20. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Külön kassza
2022. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elkapkodtad picit az esküvőt. Ahogy én annak idején a gyerekvállalást egy hasonló mentalitású hapsival. A közös kassza mindig az én számlám volt, ő néha eseti jelleggel fizetett egy vásárlást. Kb ennyi. Ja és gyeden voltam:) Tönkrementem, eladósodtam. Elköltöztem a gyerekkel, visszamentem dolgozni és nagy nehezen visszafizettem a hitelkártya tartozást, kivettem a zálogból a láncomat, a diplomaosztóra kapott Zsolnaikat...

Nem sok jót jósolok.

2022. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Számomra egyszerűen feldolgozhatatlan ez a külön kasszázósdi házasságban. Arra figyelj majd, hogy mielőtt elváltok ajándékozd anyukádnak a megtakarításod, mert váláskor vinni fogja a felét.
2022. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerencsére van házassági szerződésünk. Külön kasszázunk, ami szerintem sem vezet sehova egy házasságban, de nem látok más megoldást.
2022. jan. 20. 09:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Külön kassza mindenképp. Viszont a házvétel így nagyon nehézkes lesz. De majd meglátod, hogy alakul.
2022. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj, sajnos pszichológusok szerint a pénzügyek körüli viták jelzik leginkább előre a válást. Le kell ülni és megbeszélni, megpróbálni megérteni, hogy a másiknak szubjektíven mit jelent a pénz(biztonság, fogyasztáshoz szükséges eszköz, státusz, stb), hisz ez nem egyforma, nagyon függ a családi háttértől, neveltetéstől.
2022. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Itt a példa miért nem működik a külön kassza sem, ha ennyire eltérő a pénzügyi kultúra. A közös sem! Itt mindig azt a megoldást mantrazzak, hogy külön kassza, ha nem egyformán bantok a pénzzel. Igen és hosszú távon? Az egyik marad albumban a másik költözik vagy hogyan? Ilyen emberrel nem lehet haladni az életben külön kassza al sem. Ez súlyos gond, amit nagyon le kell tisztítázni vagy válás lesz. Kérjetek szakember segítségét!
2022. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

A külön kassza azt is jelenti, hogy nem közös tulajdonú a lakás és hogy van vagyonszerződés. Ha az egyik fél idióta, akkor a másik lesz 1/1 a tulaj és lehet, hogy együtt költöznek, de ha szétmennek, neki nem lesz semmije, csak annak, aki megdolgozott érte

2022. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Ezt értem 7-es és jogilag rendben is van, de egy embernek sokkal lassabb összegyűjteni a teljes vételárat, mintha ketten teszik oda magukat. Kevés az olyan fizetés, amiből egy embernek minden megy. Morálisan pedig mennyire oké, hogy a pénzszóró beül a "tutiba" nulla lemondással. A másik megvon magától dolgokat, hogy legyen szép lakása. Azt ne mondja nekem senki, hogy ez nem feszít szét egy kapcsolatot!

A legideálisabb, ha közös célok vannak, közösen tesznek érte és támogatják egymást, amikor nehéz, mert ott lebeg a közös cél a szemük előtt. Ez a házasságot is megerősíti.

Olyan ez mint egy fogat, ahol csak az egyik ló húz, a másik hereverészik. Az egyik vállát nyomja minden teher és az egyáltalán nem könnyű. Én őszintén szólva nem tudnék így házasodni, hogy a másiknak teljesen más a pénzhez való viszonya. Nálam ez megöli a szerelmet.

A kérdezőnek azt javaslom, hogy kérjék ki tényleg szakember segítségét. Ha egyedül ezt nem tudják megbeszélni, mert rá fog menni a házasságuk. Vagy tisztázzák most és váljanak el időben, mint már gyerekkel és közös hitellel.

2022. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként nem értem, hogy ez a pénzügyekhez való hozzáállás nem volt nyilvánvaló a házasság előtt is?

Az emberek ebben a tekintetben SOHA NEM változnak (külső hatásra, mint pl. a eleségük b.sztatása, biztosan nem).

2022. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!