Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a helyzet a válással? Én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyzet a válással? Én nem akarok válni, de mit jelent az, hogy alperes és felperes a válásnál? Hogyan zajlik egy válóperes tárgyalás? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ha mondjuk olyan történik a házasságunkban, ami miatt egyikünk válni akar, hadd mérlegeljem előre a kockázatokat.

2022. jan. 25. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

A gyk nem google.

[link]

2022. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felperes: aki indítja a pert. Alperes a másik fél.

Ezek polgári perekben levő elnevezések.

Nagy jelentőségük válópernél nincs, ui. ami miatt a válni akaró fél bírósághoz fordul, azt mindenképpen eléri: ki fogják mondani a válást. Akkor is kimondják, ha a másik fél nem akar válni, netán meg se jelenik a bíróság előtt. Amin igazán lehet pereskedni, az a gyermek(ek) elhelyezése, a tartásdíj összege és a vagyonmegosztás.

Aki indítja a válópert, annak illetéket kell fizetnie. Nem tudom pontosan mennyi most, szerintem 30e Ft körül lehet.

Ha nincs közös gyerek és a vagyonmegosztásban megegyezés van, akkor egyetlen tárgyalással lezajlik.

Ha van közös gyerek, akkor először egy békéltető tárgyalás van. Nem tudom, ennek mi értelme van, kíváncsi lennék, az esetek hány %-ában vonta vissza a keresetét a felperes a békéltető tárgyalás hatására (szerintem alig fordul ilyen elő). Szóval a második tárgyalás az érdemi. Ott döntenek a gyerek(ek) elhelyezéséről, a tartásdíj összegéről és a vagyonmegosztásról. Ha ezekről megegyezés van, akkor sima ügy. Ha nincs, akkor elhúzódó pereskedés várható. Ismerős ügyvéd szerint a gyerekelhelyezésről szóló elhúzódó perekben idegileg kikészülnek a gyerekek, úgyhogy akiben egy csöpp jóérzés is van, ezt kerülje el.

2022. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A felperes az, aki elindítja a jogi folyamatot. Ő írja le, hogy miért akar elválni és milyen módon. Utána a tárgyalások során neki kötelező megjelenni, ha nem megy el megszüntetik az eljárást. Az alperes távolmaradása esetén lefolytatható a tárgyalás.

A tárgyalás menete attól függ, hogy miylen megállapodások vannak, illetve van-e gyerek, közös vagyon..stbstb

2022. jan. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vagyonmegosztás már nem képezi a válóper tárgyát. Azért külön pert kell indítani. Nem olyan régen van ez.
2022. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A felperes aki kérvényezi a válást, az alperes akinek küldik a válási tárgyalásról az értesítőt.

Jól írja 2-es. Nekem nagypapám mesélte, hogy békéltető tárgyaláson több párt tudtak békíteni. De ez sem most volt, már nagyon-nagyon rég. Manapság már valószínűleg nem sokat.

2022. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy éve váltam. Megkérdezte tőlünk a bíró, hogy igényeljük- e, hogy békítsen. Mondtuk, hogy nem. Erre a következő reakció jött: "hál isten, megkönnyebbültem."
2022. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!