Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság akkor lehet tartós,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság akkor lehet tartós, ha a felek elfogadják, hogy vannak olyan problémák, amiket nem tudnak megoldani, de megtanulnak velük együtt élni?

Figyelt kérdés

Egy párkapcsolati szakember véleményét olvastam a témában és ő úgy vélte, hogy legtöbbször nem is maga a probléma, ami zátonyra futtatja a házasságot, hanem az abból fakadó frusztráció, hogy bármilyen módszerrel próbálják megoldani úgysem sikerül. Persze ez úgyis lehet, hogy csak az egyik fél próbál tenni az ügy érdekében meg úgyis, hogy mindkettő, de az eredmény hasonló.

Viszont, ha eltudják fogadni, hogy ok ez most nem a legoptimálisabb dolog a kapcsolatban, de hosszú távon a közös cél érdekében (család, gyerekek, stb) igazából belefér és elhordozzuk ennek a terhét, akkor együtt maradhatnak. Csak ugye nagyon nehéz félretenni az egót, mert mindenki annyira biztos az igazában és annyira tudja, hogy kéne csinálni a dolgokat, hogy ezek törésekhez vezetnek.



2022. jan. 30. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nagyon nem mindegy, hogy mi a probléma. Az, hogy valaki rendetlen, vagy orrba-szájba csalja a másikat nem azonos elbírálás alá esik.
2022. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Apróbb problémák esetén persze.

De szerintem az élet értelme a fejlődés, én is szeretnék fejlődni és a párom is szeretném hogy jobbá váljon, jobb helyzetben éljen, érzelmileg is erősebbé váljon. Ezért bizonyos problémákat nem tudok a szőnyeg alá söpörni

2022. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontoan, de nagyban függ, mi az a probléma.
2022. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Részben igen, de nem szabad elfelejteni e problémákat, beszélni kell róla.
2022. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, erőszak vagy megcsalás nyilván más kategória, de én inkább a hétköznapi életvitelben adódó különbségekre vagy az elhidegülésre gondoltam.
2022. jan. 30. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Minden házasságban vannak megoldandó problémák, tökéletesen harmonikus idilli nincs.

Hogy ezt a problémát el tudják-e fogadni, együtt tudnak-e velük élni, a felektől, a tűréshatáruktól, az elvárásaiktól...függ. Mindenki mással tud megalkudni.

2022. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Akkor nem, ha csak az egyiknek probléma. Ha mondjuk az egyik rendetlen, de úgy, hogy leszarja, mi merre, és tud kupiban is élni, az neki nem probléma, a másiknak viszont igen.


De szerintem az elfogadás nem olyan, amit eldöntesz, hogy mától x dolgot, ami zavar, elfogadom. Majd elnyomja magában. Az meg később robban.

2022. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy probléna van, hanem ha úgy csinálunk mintha nem lenne..

Amit nem tudunk megváltoztatni, ott a hoztáállásunkon még tudunk, hogy jobb legyen, máshogy lássuk...

2022. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az attol fugg h a "problema" frusztraciot okoz vagy el tudsz siklani felette.

Ismeroseink rengeteget veszekednek es amikor meseli h miken, rendre arra jutok, h en felesegkent ezekre nem is reagalnek, az o felesege meg kikaparja a szemet.


Vannak defektek amikkel egyesek tudnak elni, masokat meg halalra idegesit.


Uez a valaszom a szexmentes hazassag/elhidegulesre, ha valakinek alacsony a libidoja, belefer h a masiknak nulla, mas meg inkabb felremegy,elvalik.


Nincs tokeletes kapcsolat, abban viszont nagyon hiszek h vannak kompatibilis emberek es ok sem tokeletesek!

2022. febr. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!