Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg lehet ezt oldani? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet ezt oldani? Vagy csak a válás a megoldás?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, előtte 5 éve együtt éltünk.

A kapcsolat nagy szerelemmel indult. Mindketten rossz kapcsolatból jöttünk, fájdalommal, tényleg szerelem volt első látásra.

Rengeteget beszélgettünk, én maximálisan szerettem volna tudni milyen ember, mit akar az élettől, mik a céljai, család, gyerekek, jövőkép.

Na amit ő mondott, lefestett az egy ideig működött is.

Miután összeköltöztünk kicsit bunkóbb volt egy-egy vita alkalmával de szerettük egymást, a szex jó volt. Nem volt tényleg semmi kirívó dolog. Sokat dolgozott, de én tudtam ezt, támogattam őt, és ő is engem. Aztán megbeszéltük hogy jöjjön a baba és a dolgok legjobban ekkor jöttek ki. Ő elég sokat dolgozott. Ami míg ketten voltunk nem okozott gondot, de

mikor terhes lettem minden reggel hánytam, rosszul voltam. Sokszor így nem volt erőm az otthoni dolgokra(takarítás) nem ugráltam ha főzni sütni kellett a nagy családnak. De még ez is elment volna. Majd megszületett a kislányunk és rájöttem, hogy amit ő végig hajtott, hogy ő nem akar olyan apa, szülő lenni mint amilyen az övé volt, nem lesz agresszív, kiabálós, játszik a gyerekkel, türelmes lesz na ez hazugság volt.

Még az első gyereknél megvolt a varázs, hogy jujj új szitu. Élvezte hogy milyen cuki a gyerek, csak néha volt kiakadás, mikor éjszaka nem aludt a pici, de másnap mindig bocsánatot kért. Plusz ekkor is már mindent én csináltam. Ő kb semmiben nem segített a munkája miatt.

Még erre is azt mondtam hogy oké, megtudom oldani. De a második baba születése után már teljesen kifordult magából. Építkezésbe is kezdtünk időközben mert kinőttük a házat és mivel a szerelem megvolt köztünk, voltak kisebb viták, de azt gondoltam hol nincsennek? A szex jó volt, voltak kettesben töltött pillanatok. Ő változatlanul kb alig segített

De a legnagyobb gond az volt, hogy ha a nagyobbik gyerek rossz, vagy picit huncut teljesen engem okol hogy én nem nevelem a gyerekeket. Nem érti meg hogy egy 3 éves gyerek milyen. Nem érti meg azt hogy néha rosszak, néha nem fogadnak szót.

Hozzateszem ez csak otthon, máshol minta gyerekek de otthon azért picit ki kell adni magukból, na ő ezt nem tudja tolerálni, a hisztiket se, meg amik jellemzőek egy 3 éves gyerek viselkedésére.

Ha rosszat csinál, meg szidja, nem bántja de határ eset már nálam és nem magyaráz neki. Nem érti amit próbálok neki mondani. Oké hogy bocsánatot kér utána mert belátja de a gyerekeknek ezzel kárt okoz. És ezt nem tudom elviselni. Ha belül szeretem is a gyerekek miatt bármit megteszek.

Mit tehetnék? Javulni fog ez valaha is??


2022. ápr. 16. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem :/
2022. ápr. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Üljetek le beszélgetni! Mondd meg neki, hogy úgy látod most pont olyan apa, aki soha nem akart lenni. Az, hogy utólag kér bocsánatot, ezen nem javít. Kérdezd meg, hogy szeretne -e változtatni ezen?

Nyilván a két kis gyerek és az építkezés rengeteg feszültség, de nem kell rögtön bedobni a válást, közös megoldásokat kell keresni.

2022. ápr. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nalunk is ez volt. En elvalta. Heti valtasban vagyunk. Ott a gyerekek nala jobban viselkednek, mert felnek tole. Nyilvan nem csak ez van, muszaj vonniee oket programokra meg hat rajta a nyomas, hogy ha en kikerultem a kepbol akkor majd o megmutatja...stb

.

2022. ápr. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Családterápia esetleg?

Nem biztos, hogy egyből válni kell. Lehet, hogy csak rosszul közelítitek meg az egészet. Egyelőre probálj meg úgy gondolni erre, hogy ez egy mélypont. De ki lehet mászni.

Idővel a kicsiknél is lemegy a dackorszak. Velük a leírás alapján semmi extra nincs. Egyedül arra biztatnám őket, hogy fejezzék ki az érzéseik. Egy "apa, nagyon félek tőled" sok esetben tudja apukát rádöbbenteni a problémára.

A férjeddel beszélgess sokat. Célozgass rá, hogy lassan lejár a gyed, és te is mész vissza dolgozni. Ugyanannyi időd lesz munka után, mint neki. Mivel a gyerekeknek apja helyett apja vagy, és ők a lefontosabbak, esetleg a házimunkára fel kell venni segítséget. Mondogasd, hogy senki se bírja egyedül, vagy megosztják a munkát, vagy megfizetik. Esetleg anya egyáltalán nem dolgozik. De az fizikai képtelenség, hogy mindent egyszerre csinálj.

Beszélj vele, hogy a gyerekeknek apára is szükségük van. Apaképre is. Ezt nem tudod te megadni, mivel az anyja vagy.

Olvassatok együtt könyvet a gyereknevelésről. Pl. Gyerekekre hangolva.

Legvégső esetben beszélj vele, hogy most is egyedülálló anya vagy, és ő csak pénzt ad. Egy válás semmilyen változást nem okozna, de utána nyugdtan ismerkedhetsz.

2022. ápr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Fáradt a munka miatt. Na nem bánt titeket fizikiailag, akkor több beszélgetés. Más minta képpel jött. Én a gyerekeket 8 éves korukig alig értettem meg. Most 11 és 13 évesek. Kiváló a kapcsolatunkat. Néha kell megemelni a hangon. De eddig volt üvöltés is. Legyél türelmesvés mindent beszélj meg a férjeddel. Egy 40 éves pasi véleménye.
2022. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Életem legnagyobb félelmét írtad le.

Mi nemsokára kezdjük a babaprojektet a feleségemmel, nagyon félek, hogy ilyen apa leszek

2022. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utólag bocsánat kérés az kb sz@rnak a pofon.
2022. ápr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andi80018 ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, miért kellett még egy gyerek egy olyan embertől, aki nem való apának, és nem is akar velük foglalkozni? Ha már most ilyen idegbajos, szerinted később mi lesz... 0 toleranciával nem lehet gyereket nevelni..
2022. ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egy gyerek van. Évekig ment ez, amit leírtál. Én végül elhagytam, életem legjobb döntése volt. Most van egy párom, aki full ellentéte az én exférjemnek. Néha csak pislogok, hogy ilyen is létezik?
2022. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!