Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A középkorú emberek miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A középkorú emberek miért ennyire cinikusak a házassággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon, de máshol is azt figyeltem meg, hogy a középkorúak szinte mindig csak negatív kontextusban beszélnek a házasságról. Fiatalok esetében még ott van egy valamilyen szinten idealizált kép, hogy boldog párkapcsolat, gyerekek, család, aztán itt meg csak arról lehet olvasni, hogy néhány év után már nem fekszenek le egymással, nincs türelmük konfliktusokat kezelni, inkább csak az anyagiak és a gyerekek miatt maradnak együtt.

Persze félre járni menő és azok az igazán örömteli percek, mikor a szeretővel lehet lenni, mert az csak pozitívumot látja bennük, nem szekálja őket állandóan. Vagy ha nem akkor válás és új lazább típusú kapcsolatok, mert testi igényei azért a legtöbb embernek vannak, de függetlennek lenni és ne kelljen másért áldozatot hozni mindennél többet ér.

Nekem amúgy anyám is azt mondta szerinte a házasság egy börtön, túlságosan fel kell add magad és sok esetben le is húz a társad, mert hiába lenne kedved dolgokhoz, ha semmire nem nyitott vagy árad belőle a depresszió. Kicsit furcsa, mert fiatalon a legtöbb ember alig várja, hogy megházasodjon, elég sok kritikát is kap, aki nem, majd végül kiderül, hogy az egész csak egy társadalom által erőltetett együttélési forma, ami sok esetben csak szívás a benne lévőknek. Persze vannak sikeres házasságok is, de az a kisebbség sajnos.



2023. márc. 24. 10:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

"Persze vannak sikeres házasságok is, de az a kisebbség sajnos."

Ezért.

2023. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Lássuk be, elég ritka az, amikor tényleg két olyan ember házasodik össze akik egy csapat, nem kúrnak félre, nem a pillangók határozzák meg, hogy van-e kapcsolat vagy nincs, képesek kommunikálni, problémát megoldani, sorolhatnám.
2023. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert addigra már tapasztaltak és elveszítették az illúzióikat, ami még hajtja a fiatalokat. Ők mindig azt hiszik, ők lesznek a kivétel. Majd ha elérik a középkort, cinikusak lesznek ők is.
2023. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Sokan szeretnének ellenpélda lenni és jó kapcsolatban élni, de annyira dopaminfüggő lett a társadalom, hogy a pillanatnyi izgi, a nem szabad, a dráma, a káosz valahogy annyira ellenállhatatlan lesz számukra, hogy ezzel cseszik el, nem beszélve a felelősségvállalás abszolút hiányáról, ami felmentést ad és a cselekvő személyen kivül bárki/bármi hibáztatható, csak kellő érzelmi töltettel kell önsajnáltatni és áldozatszerepet előadni.
2023. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
Nagyjából meg is válaszoltad a kérdésed. Elmúlik a szerelem, maradnak a gondok, jön a klimax, és a legkézenfekvőbb mindenért a leghamarabb kézre eső személyt szapulni.
2023. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

"majd végül kiderül, hogy az egész csak egy társadalom által erőltetett együttélési forma, ami sok esetben csak szívás a benne lévőknek."

Itt megválaszoltad.

Pl kíirnak egy kérdést, hogy milyen sz*r a kapcsolat. Erre válaszolnak a kérdésére, és a kérdező ahelyett, hogy belátná a nyilvánvalót, neki áll mentegetni a párját. És ezekből lesz a házasság, ilyen eleve kula kapcsolatokból. És így tényleg szívás.

Lehet, hogy némelyik esetben cinikusnak tűnnek a válaszadók, de a cinikus válaszoknak is van valóságalapja.

2023. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

"A fiatalok miért nem cinikusak a házassággal? "

Ez az 1 millió dollaros kérdés.

Talan azért mert még nem voltak házasok?

Yes

Ők is cinikusak lesznek majd?

Minden bizonnyal :D

2023. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Mert az idősebbek már tapasztalatból beszélnek. De én speciel középkorú elváltként is "hiszek" a házasságban, csak nem idealizálom, hogy a szerelem mindent megold és nem hiszem, hogy mindenkinek ugyanaz az út/életforma lenne jó. De léteznek jó házasságok, csak ott inkább egy kíméletlenül őszinte barátság az alapja (némi szexuális vonzalommal persze), mint a rózsaszín függőségokozó és megfelelési kényszeres rajongás. Azért utóbbit is elő lehet hozni újra és újra trükkökkel a képzeletünkből, hisz ahhoz valakinek még valós ember se kell :D De ez a feltétel nélkül szeressen - ezt csak babaként kellett megkapd anyukádtól, később senkiben sem lesz meg és magadnak kell magadat.
2023. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
Tapasztalat. Elavult megoldás , nem ajánlott
2023. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 31/N vagyok, túl egy váláson. Korábban én sem értettem azt, hogy az idősebbek (akik 1 vagy 2 váláson is túl voltak), miért nem hisznek már ebben az egészben..


A válásom kellős közepén jött valamiféle megvilágosodás, vagy fordulópont. Azóta, habár nem cinizmussal, de szkeptikusan állok, nem csak a házasság gondolatához.


Egyszerűen nem tartom valószínűnek, hogy valaha is találjak olyat (mondjuk, nem, mintha érdekelne a dolog) akivel hosszú távú, kiegyensúlyozott, komoly kapcsolatot alakíthatok ki.


Minél idősebb leszek, annál inkább így látom/érzem.


Nem is vágyom társra őszintén szólva, pedig jelentkező bőven akadna, de konkrétan én most érzem azt, amiről Te írsz.

2023. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!