Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg létezhetnek ma Magyaro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg létezhetnek ma Magyarországon olyan családok, ahol elvárás lehet, hogy a férfi és a nő csak házasságkötés után éljen nemi életet, előbb egyáltalán ne?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyeneket? Ez számomra szokatlan 2023-ban.
2023. máj. 9. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen párokat, akiknél így volt, de egyik helyen sem a család nyomására.
2023. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vallásos családban előfordulhat, hogy elvárás, de ez nem jelenti azt, hogy a fiatalok be is tartják.
2023. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Itt gyakorin is van egy térítő, aki undorítóan tudja nyomni a baromságát minden komoly témában, rettenegesen idegesítő. Nem ismerek egyébként ilyet, ez nem az én köröm. Nagyon elavult gondolkozásmód, telejsen értelmetlen. Idő kérdése, és ki fog kopni.
2023. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen embert ismerek még van is ilyen fogadalmi gyűrűje. Ők erősen vallásosak.
2023. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet lenne valami biztosíték, ha valamelyik családot szeretne, a másik meg csak behazudja, vagy hitegeti. Végülis régen is erre volt kitalálva, csak általában a nő rokonai várták el ezt. Pl apu tesók szétverték a srácot ha csak szex miatt kezdett ügyködni a nővel. Persze ha mindkettő csak szexelgetne akkor teljesen értelmetlen és káros elvárás.
2023. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Vannak ilyenek, de többségében nem a család nyomására jön ez a dolog, hanem az adott személy szándéka. És persze olyannal áll össze akinek ez szintén okés.


És ugyan szexuális téren ezek a kapcsolatok vszeg nem a legegetrengetőbbek, de sok más téren köröket vernek rá a "világi" kapcsolatokra. A felek sokkal nagyobb eséllyel tanulnak meg érdemben kommunikálni és egymással konfliktust kezelni, ezáltal a párkapcsolati problémákat is könnyebben oldják meg.

2023. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen létezik. Pl: a Nazarénus vallásúak mind ilyenek (Krisztusban Hívő Nazarénusok Gyülekezete).


"Nazarénusok között kizárólag hittestvéri házasság köthető, válás megengedhetetlen, a szexuális szabadság tiltva van, családtervezés elítélendő, az abortusz gyilkosság, a gyermekek pedig Isten áldásai, mindegyiket meg kell szülni, és fel is kell őket nevelni a nazarénus valláserkölcs szellemében, „hogy a gyülekezetnek és a társadalomnak hasznos tagjaivá válljanak”, azaz „legyenek ők a föld sója”.(Máté5:13)

Általános az , hogy 4-6-8, ritkábban 10-12 vagy néha ennél több gyermekkel él együtt egy fedél alatt szeretetben a család."


[link]


Mielőtt még megköveznétek, én nem vagyok vallásos, de ismerek ilyen embereket.

2023. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Tényleg vallásos pároknál. Én is ismerek ilyeneket, mert benne voltam ilyen közösségekben.


És nem, nem az összes ilyen pár él önmegtartóztató életet, szóval nem kell a hülye "biztos titokban csinálják" duma. Igen, vannak akik úgy csinálják, de vannak olyanok is, akik nem.


Azért szokatlan számodra kérdező, mert nincsenek ilyen típusú emberek vagy közösségek az ismerősi körödben.

2023. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mozogtam ilyen körökben, szóval ismerek ilyen párokat. Egyiküknél sem a család erőltette, sőt, a családnak semmi kifogása nem lett volna az ellen ha nemi életet élnek. Saját döntésük volt, hogy várnak a házasságig. Tény, hogy nem húzták 5-10 évig az együtt járást, hanem 2-3 év után összeházasodtak. És, azóta is együtt vannak.
2023. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez kevésbé családi ráhatás, inkább vallás kérdése. Akkor így már értem. Valóban nem mozgok ilyen körökben, ezek szerint létező jelenség. Nem ítélem el amúgy, csak szokatlannak tartottam, de akkor ez megmagyarázza.
2023. máj. 9. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!