Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság esetén lehet olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság esetén lehet olyan szerződést irni ahol megegyeznek a felek, hogy mindkettejük válás esetén a saját 100%-os tulajdonát megtarthatja?

Figyelt kérdés
Nem készülök házasodni, csak kiváncsi vagyok hogy ez hogy müködik pontosan? Mert annyi olyan sztorit hallottam hogy a nő kisemmizte a csávót stb... nem létezik olyan szerződés, ahol kijelented hogy a nem közösesen megszerzett vagyont nem vagy köteles elfelezni vele/odaadni neki?

2023. júl. 24. 00:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
79%

Van ilyen házassági szerződés. De a közösen szerzett vagyon az feleződik.

Ha építkeztek együtt vagy vesztek együtt , az közös. Bár ha te nem készülsz házasodni, akkor végülis mindegy.. Az én férjem nem akart szerződést, pedig van egy értékes háza és mi abban élünk. Válás esetén nem is kérnék semmit és nem is ítélne semmit a bíróság sem mivel az nem közösen szerzett vagyon . Ő sem akarná a lakásom felét 🫡 , viszont vettünk már autót és mindenképp a nevemre akarta venni. Mondjuk ha elpatkolnék, nem tudom, azt gondolom hogy a lakásom az övé lenne , vagy csak a haszonélvezeti jog. Na lehet hogy ilyenekre van házassági szerződés hogy mondjuk ne legyen haszonélvezeti joga az özvegynek. De ha szeretsz valakit amúgy, akkor ilyeneken nem gondolkodsz , hogy neki ne jusson. Legalábbis én nem az ellenségemhez mentem hozzá.

2023. júl. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem is igen, és igen mostanság még nincs tervben, de jövőben gondolkodok. Nem akarom hogy azé legyen a vagyonom fele, vagy a teljes vagyonom akitől már elváltam, de ha összeházasodtunk persze ő is haszonélvezője. De én sem az ellenségemmel házasodnék össze, de amit öröklök, és ami a sajátom miért adnám oda valakinek akivel elváltam már? Tudható hogy a házasságok nagyrésze mostanság válással végződik, szerintem optimálisabb aggyal gondolkodni nem szivvel sajna manapság. De örülök hogy nektek jól alakult:)
2023. júl. 24. 01:15
 3/71 anonim ***** válasza:
94%
De a házasság előtt szerzett vagyonod a tiéd marad. Csak annak viheti a felét, amit együtt szereztetek. Valaki nekem is elmagyarázhatná tényleg hogy mire jó a szerződés. Nos, az én férjem is elvált, és a volt felesége nem kapott semmit, hozott x milliót, azt kiperkálta neki a férjem részletre. Egyikük sem vett el semmit a másiktól.
2023. júl. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs, hogy amit házasság alatt keresek, azt mind megtarthassam, és ő is az övét?
2023. júl. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
95%
Dehogynem. Az utolsó fillérig. De akkor a nő is. És nincs ingyen házimunka meg főzés sem.
2023. júl. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
80%
Vagy akkor legyen 2 konyha 2 mosógép két teregető és ahogy írod mindent megtartasz amit keresel és ő is. Veszel kaját magadnak, megfőzöl magadnak, ő is magának. Szerintem csak a hálószoba legyen egy, de minek is kellene így házasság????
2023. júl. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
79%
Nőként kérdeztem.
2023. júl. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez egy mamahoteles lesz, aki megszokta hogy anyuci eltartja és gondoskodik róla.
2023. júl. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
31%
Igen, nők is vannak szarevők ugyanúgy.
2023. júl. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
93%
De ez miért lenne szarevés? A közös dolgokat közösen fizetnénk, de azon felül miért kellene felezni, ha nem fele-fele keresünk? Van egy módszer, ami házasságon kívül jól működik, de a házassággal nem lehet megvalósítani?
2023. júl. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!