Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek melyik a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik a legjobb opció, ahogy egy házaspár intézheti a pénzügyeit?

Figyelt kérdés

2023. okt. 25. 09:50
A kérdező szavazást indított:
A házaspár fizetése egy kasszába megy, az 100%-ban közös tulajdon
Egy közös forrásból intézik a közös kiadásokat, de mindket tagnak van külön számla, ami felett csak ő rendelkezik
45 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Én egyértelműen a másodikra szavazok.


A közös kiadásokat és a közös beruházásokra való gyűjtést természetesen egy közös bankszámlán érdemes intézni, amelyhez mindkét félnek egyenlő hozzáférési jogosultsága van.


De a személyes költéseket nehogymár a közösből finanszírozzuk. Ha a pasim sörözni megy a haverjaival, egészségére, de a saját pénzéből tegye. Ugyanígy én sem a közösből fogok új cipőt venni magamnak. Szerintem sok feszültséget szülhet, ha a személyes költéseket a közösből fizetik.

2023. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a második verzió szerint élünk és tökéletesen működik, soha nem is akartunk külön kasszát még akkor sem, amikor szinte ugyanannyit kerestünk.
2023. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a második.
2023. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2.-ra vágyom. Amúgy ha az egyik fél háztartásbeli, máshogy nem is lehet. Mi majd akarjuk, hogy legyünk olyan 2-2 évekig háztartásbeliek mindketten. Addig a másik keres lóvét.
2023. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
4. vagyok, elírtam, az 1. az, amire vágyom. A közös kasszára teljesen.
2023. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4# Olyan helyzetben szerintem is ez a normális egyébként. Nem hallottam még ilyen 2-2 éves váltásról, érdekesen hangzik, viszont szerintem karrierépítéssel nehezen összeegyeztethető. Persze ez más kérdés. :D
2023. okt. 25. 21:42
 7/14 Senior Séf ***** válasza:
81%
Én mindig a közös kassza híve voltam, noha (majdnem) mindig én kerestem jobban. A házasság egy dac- és érdekszövetség, nincs enyém, tiéd, minden a gyerekek érdekében történt. Amikor ők kirepültek, akkor kerültek előtérbe a saját célok, tervek.
2023. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sághegyi Péter ***** válasza:
Nagy önuralom abban, hogy mire költünk. (Igen nehéz.) A kiadások folyamatos felírása és a hónap végén ennek alapján a tanulságok levonása. (Erre nem szeretnek az emberek időt szánni mert nem szórakoztató.)
2023. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
A dac- és érdekszövetség (jesszus de fellengzős...) még nem jelenti azt, hogy nincs saját életünk.
2023. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
A házasságban a törvény szerint is minden közös az örökség kivételével. Nem is értem mi értelme van a külön kasszának. Egyértelműen közös kassza. Amikor osszeházasodtunk a feleségemmel az ő számláját lemondtuk és az enyémet átalakítottuk közös tulajdonúvá. Teljesen felesleges lenne még 2 számlát fentartani.
2023. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!