Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhagyjam-e a férjemet mindeze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyjam-e a férjemet mindezek után?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég megosztó leszek, és fogok kapni hideget-meleget, de kérlek, próbáljátok meg megértéssel kezelni a problémámat. 25 éves nő vagyok, majdnem egy éve házasodtunk össze a férjemmel, aki szintén 25 éves. Diákszerelem volt, már közel 8 éve egy párt alkottunk. Az elmúlt évben, az esküvő óta elkezdtünk azonban elhidegülni egymástól. Nagyon sokáig probléma volt, hogy a férjem teljesen beengedte a szüleit a kapcsolatba, nem vált le róluk, nagyon durva dolgokat éltünk át általuk, de ő soha nem állt ki értem/értünk, vagy nem reagált és nem látott benne problémát, vagy észre sem vette, hogy a szülei súlyosan átlépik a határainkat. Más emberekkel szemben sem tudott kiállni értünk, mindig szőnyeg alá söpörte a dolgokat, ami miatt sokat csökkent a férfiassága a szememben, munkanélküli is volt egy ideig, ami szintén rám dobta az anyagi dolgokat. Pl. a szülei az esküvő bejelentésénél is teljesen kiakadtak, utálkozni kezdtek, elrontották az egész készülődési időszakot. A gyerek téma szóba se jöhetett, mert rögtön kiakadtak és gúnyolódni kezdtek. Az elmúlt évben munkahelyet váltottam (mérnök vagyok) és megismerkedtem egy szintén ilyen végzettségű férfival, akivel borzasztóan jól megértettük egymást. Én rengeteg időt fektettem az önismeretbe és szintén ő is ezen a szinten áll, nagyon sokat törődik magával és ismeri magát (a férjem pont az ellenkezője volt). Nem tudtam őt elutasítani, és távol kerülni tőle, mert annyira egy hullámhosszon voltunk. Nem rég el is költöztem a férjemtől (kb. 3 hónapja), hogy akkor új életet kezdek. Viszont közben a férjem is keményen elkezdett dolgozni magán, terápiába jár, fokozatosan építi le a szülei befolyását, valóban reagál az érzéseimre, amit eddig nem tett meg, én pedig mindig igyekeztem a tiszta kommunikációra építeni. Amíg vele voltam, már egyáltalán nem hiányzott, viszont a külön töltött időben mégis borzasztóan elkezdett hiányozni minden, ami mi voltunk. Ő nagyon ragaszkodna ehhez a kapcsolathoz és szeretem őt, viszont a másik férfi iránt is elég erős érzéseket táplálok, és komolyan gondolja velem a jövőjét. Úgy érzem, hogy semerre sem haladok, és valamelyik úton ki akarok kötni. Vagy teljesen újrakezdem, vagy minden erőmmel a házasság megjavításán leszek, nincs más út. Viszont a kollégámmal elkerülhetetlen lenne a mindennapi kapcsolat még előreláthatóan hosszabb ideig, és félek, hogy őt sem tudnám elengedni közben. Rengeteget dolgozom magamon, foglalkozom magammal, járok pszichológushoz is, de csak tengődöm ebben a helyzetben. Aki volt már ilyen helyzetben és tapasztaltabb, melyik utat választotta, mi volt utólag a legjobb döntés?

márc. 13. 12:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
igen
márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

"semerre sem haladok, és valamelyik úton ki akarok kötni"

Ne sürgesd magad. Adj időt magadnak és a két férfinak. Ha egyiket sem akarod igazán, akkor majd lehet, hogy egy harmadik lesz az igazi.

márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon nehéz, mert akármelyiket választod, jó eséllyel bánni fogod, vagy legalábbis mindig ott lesz az a fránya "mi lett volna ha..."

Volt hogy az eszemre hallgattam, volt hogy a szívemre. De az az igazság, hogyha már gondolkozni kell, akkor egyik sem az igazi.

39n

márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Amikor én ilyen helyzetben voltam, hogy elárasztanak az érzések, muszáj 2 dolog közt dönteni, olyankor megvárom, míg elcsendesülnek a dolgok és úgymond utol érem saját magam. Amíg nincs tiszta jövőképem, hogy én igenis ezt akarom, addig nem döntök.
márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Én hasonló helyzetben voltam. Együtt éltem éveket egy passzív, döntésképtelen férfival, aki mellett nem éreztem magam igazán nőnek, mivel minden felelősség gyakorlatilag engem terhelt. Elmentem én is terápiára, és az lett a vége, hogy külön költöztem, és elkezdtem ismerkedni.

Megismertem egy fantasztikus férfit, minden jól alakult, igen ám, de az ex hirtelen elkezdett terápiába járni szintén, önismeret, nagy ráismerések és belátások. Őszintén megváltozott a jó irányba, olyan férfi lett, amilyenre mindig is vágytam. Én azonban úgy éreztem, már késő, és hogy rengeteg szaron keresztül mentem miatta, egy csomó hormonális betegségem is lett miatta. Nem hinném, hogy ez már olyan lesz, mint régen volt.

Így most ismerkedem az újjal és akármennyire is fájdalmas, mert sok szép emlék volt, igyekszem a régit elengedni.


A te sztoridhoz annyit, hogy tizenévesen megismerni életünk szerelmét szerintem gyakorlatilag lehetetlen, vagy igen kicsi esély van rá. Nem kell az első férfihez hozzámenni. Tudom, már késő, de legalább gyerek nincsen.

márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Erre szokták mondani, hogy ha csak egy opció vagyok, akkor ne engem válassz. Szóval ezek a férfiak tudnak róla, hogy ők csak opciók? Te tisztában vagy vele, hogy ha bármelyikhez is fűződne mély, igaz, színtiszta szeretet akkor nem kéne "választanod", mert annyira egyértelmű lenne hogy mit akarsz? Gondolom nem.
márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyik se hozzád való, egy harmadik lesz az. Mindkettőtől búcsúzz el.
márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Én megtennék mindent, hogy a házasságot megmentsük, ha a férjed is ennyire elkötelezett, akkor szerintem megér egy próbát. Érdemes beleadni anyait-apait, aztán ha még mindig nem teljesen kerek minden X idő múlva sem, vagy csak a férjed lelkesedése nem tart ki, akkor nyugodt lelkiismerettel léphetsz tovább. De ez én vagyok, számomra a házasság az ezt jelenti, nem csak egy megnehezített szakítást, hanem valódi, tényleges elköteleződést és utolsó utáni próbát is, hogy ha válni kell, akkor az már tényleg a végső lehetőség legyen.

A kollégával valóban nehéz dolog lenne megszakítani a kapcsolatot ilyen körülmények között, de gondold el, milyen nehéz lenne akkor, ha pár hónapig összejöttök, aztán mégis szakítatok. Nem véletlenül gondolják többen is rossz ötletnek a kollégákkal való romantikát, az meg nekem gyanús, hogy bár nyilván van alapja annak, amit érzel, azért első sorban a férjedből hiányzó tulajdonságok miatt voltál ennyire nyitott a munkatársad közeledésére. Lehet, ha megkapod "otthon" amit a kolléga nyújt, már nem is lesz olyan nehéz ellenállni neki.


Ha meg egyik sem, hát ilyen az élet, 25 évesen még nem vagy egyáltalán elkésve semmivel.

márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a férjednél ez csak átmeneti változás. Ha visszakap téged akkor majd lenyugszik, elkényelmesedik és visszatér a régi szokásaihoz, rácuppan megint az anyjára is.
márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%
Én sem leszel népszerű a válaszommal, de nektek nem összeházasodni kellett volna, hanem elbúcsúzni egymástól. Gyerekfejjel jöttetek össze, egymás mellett nőttetek fel és alakult ki a személyiségetek. Kiderült hogy nem passzoltok, ezért is lett az, ami. Nagyon fiatal vagy, zárd le ezt a halálraítélt házasságot és kezdj új életet. Vagy ezzel az új csávóval vagy mással, majd kiderül mi az utad. Légy erős, hidd el, 5-10 év múlva már egyáltalán nem fogod bánni a válást.
márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!