Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság csak egy papír?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

Páromnak nagyon nem. Nekem mint nő, igen.


Nálatok ez hogy van?


Én úgy gondolom hogy a házasság csak egy papír, amivel több közünk, jogunk lesz egymáshoz. Néhány dologban könnyít az életünkön.

Párom szerint óriási elköteleződés és lelkileg nagyon fel kell rá készülni.

Meg tudom érteni őt. Neki amúgy is nehezebb. El kell határoznia magát, megvenni a gyűrűt, feltenni a kérdést.

Én úgy vagyok vele, hogy össze költözésünk után 6 hónappal már olyan mint ha házasok lennénk. Ennek két éve. Ha elvenne, a nevemen kívül csak annyi változna hogy aláírhatok helyette, meg 1-2 apróság.

Eleve, ha össze költözök a szerelmemmel, azt komolyan veszem.


Nyilván könnyebb kilépni a kapcsolatból így, mint egy házasságból. De vannak olyanok is, akik tojnak arra hogy házasok és simán lelépnek válás nélkül.


Kinek mit jelent a házasság?

Azt is írd oda hogy férfi vagy vagy nő kérlek.



márc. 14. 05:15
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is papír, annyi érzelmi része van részemről, hogy a lagzival megünnepeljük a szeretteink között, hogy komolyan gondoljuk a kapcsolatot, ennyi. Így mindenki számára, aki fontos nekünk, egyértelmű, hogy együtt tervezzük leélni az életünket.

De ennél komolyabbat nem látok bele. A válás is csak a vagyonelosztás miatt szívás, azt leszámítva nem egy bonyolult dolog.

márc. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
27%

Nekem semmit.

N

márc. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%
A házasság a kapcsolat legfelső lépcsője. A kiteljesedés. Csak sokan elfelejti ezt is minden nap ápolni kell. Nekem nem csak egy papír.
márc. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak egy papír. Igaz, a kapcsolat nem lesz tőle jobb vagy rosszabb, igazából azt az állapotot igyekszik “konzerválni”, amikor köttetett. Mivel jogilag és pénzügyileg baromi nagy jelentősége van, szerintem butaság csak egy papírnak nevezni.

Számomra azért fontos, mert minden létező módon szeretnék a paromhoz tartozni, így szeretnek a legközelebbi hozzátartozója is lenni. Bizonyos helyzetekben, ha nincs, az elég komoly hátrány: pl ha ne adj isten, történik vele valami, ha csak barátnő vagyok, nem mehetek be hozza, nem kapok tájékoztatást az állapotáról, adott esetben nem dönthetek a kezelésről. Továbbá gyerekvállalás miatt is igen jelentős szerepe van.

Sosem értettem ezt a csak papír felfogást. Ha annyira csak egy papír lenne, nem esne nehezére sokaknak aláírni.


25N

márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy a 4-es írja. Jó kis papír, tiszta helyzeteket teremt. Míg ha élettársak vagytok, jó kis vagyonelosztási per lesz 20 év után, egyik kollégám most válik, gyerek is van, nagyon gáz.

44 N

márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon jól megfogalmaztad 4-es.

Szerintem is a szerelem legfelső foka, amikor elköteleződik az ember, hogy innentől kezdve senki más nem kell az életembe, csak ő. Nyilván azért ma erkölcstelen világot élünk, és férfi és nő is lépett már félre házasság alatt. Az emberen múlik, hogy ki mennyire tiszteli a házasság szentségét, és a párját.

Szerintem sok dologra megtanít a házasság, hogy ezt ápolni kell ugyanúgy mint ezelőtt, harcolni is megtanít, hogy az ember ésszel vegyen el egy másik embert, különben csúnya vége lehet, hogy egyáltalán kinek való a házassàg.

márc. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
58%

Házasság arra való, hogyha gyereket akartok könnyebb legyen a jogi procedúra és a partnered nevében is el tudj járni.


Nem lesz tőle jobb avagy rosszabb a párkapcsolat, nem oldja meg a problémákat, ilyen tekintetben ugyanúgy tőletek függ, milyen lesz a kapcsolat.


Ugyanakkor ez egy hosszú elköteleződést jelent, amit nem olyan egyszerű egyik napról másikra megszüntetni, illetve házassági szerződés nélkül a szerzett vagyon is közös lesz, azaz az anya számára terhesség esetén (amikor kiesik egy időre a munkából) biztonságot ad.

márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
87%

Szàmomra nem csak egy papír, és a férjem számára sem. Hasonlóak a nézeteink, hozzáállásunk ezzel kapcsolatban.

Számunkra a házasság a kapcsolat megkoronazása, az elköteleződés legmagasabb szintje, hisz normális ember nem házasodik össze minden jöttmenttel, csak azzal akit különlegesnek érez, a legfontosabb, aki több mint azok akikkel addig esetleg kapcsolatban volt.

Szerettünk volna törvényesen/hivatalosan is egy család lenni, mint férj és feleség. Nekünk ezt jelenti a házasság. Nekem fontos, hogy a férjem nevét is viselhetem, és hogy esküt tettünk egymásnak, felvállaltuk egymást a család, barátok és a törvény előtt is. Ez komolyabb elköteleződés számunkra, mint egy sima pasim-csajom kapcsolat, vagy összeköltözés.

Mi ketten így vagyunk egy egész család. Testileg, lelkileg egymás társai vagyunk, és hivatalosan is egymás legközelebbi hozzátartozói.

Most már 14 éve vagyunk együtt, 12,5 éve házasságban.:) 38/N, 35/F

márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
54%

Igazat adok akik írták hogy a teljes elköteleződés a papir viszont úgy,alakult hogy a gyerekeim apjával se házasodtam. Válás miatt jogilag az rosszul is alakjlt.

Viszont most papír nélkül is úgy élünk párommsl mintha házasok lennénk.

márc. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
71%
Számomra egy bizalmi szint. Mint a közös bankszámla, mert újabban az se "divat".
márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!