Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire hasznos itt Magyarors...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hasznos itt Magyarországon egy "anonim alkoholisták" gyűlés? Volt már valaki, vagy valakinek a valakije?

Figyelt kérdés
Férjemet szeretném segíteni a leszokásban, de nem tudom, hogy segítene-e.
2013. aug. 13. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Anyukám jár egy ilyen csoportba. Néhány embert ismerek közülük, van aki 5-10-20 éve egy kortyot sem, de sajnos van olyan is, aki rendszeresen visszaeső lesz 1-2 év után.

Az elhatározást neki kell meghozni, neki kell eldönteni, hogy soha többet. Nem tudom, hogy ebben mennyit tudnak segíteni. Kényszeríteni nem lehet, mert az nem vezet tartós eredményre. Kipróbálni mindenképp érdemes lehet.

2013. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akinek megvan az akarata a leszokáshoz, annak rendkívűl hasznos.
2013. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Anyósom párja jár.


7 éve tiszta, ennek ellenére minden vasárnap megy.

Már neki is vannak felkaroltjai...itt nem csak az alkoholizmusról van szó, hanem az emberi kapcsolatokról, önismeretről, így rádöbben az ember mi vezettet oda, ahol most tartanak.

Sok jó dolgot mesélt, azt mondta, hogy kár, hogy nem jár mindenki hasonló klubba, alkoholizmustól függetlenül, nagy segítség a mindennapi problémák kezelésében, saját magunk felvállalásában

2013. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Le akar szokni, de gyenge az akarata. Szerintem magától is le tudna, de ő el szeretne menni egy ilyen helyre. Csak nem tudom, hogy azért, hogy kocsmába járhasson helyette, és addig se kelljen itthon lennie, vagy tényleg úgyérzi, hogy segítene. :(
2013. aug. 13. 08:51
 5/14 anonim ***** válasza:
apósom idén ünnepelte a "hetedik születésnapját",amióta nem iszik,ő is minden héten jár,és nagyon sokat segítenek egymásnak.Ez egyébként nem olyan egyszerű,ahogy te látod,hogy "magától is menne neki",ez egy betegség,kezelni kell.Nagyon szép dolog tőle,ha rájött,hogy ebben lehet a megoldás kulcsa...Egyébként,ha ő elkezd járni,neked is fel fogják ajánlani(javasolják majd),hogy menj egy el Al-Anon gyűlésre is,ez a hozzátartozóknak szól,hidd el,neked is sokat segíthetnek..
2013. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem én, csak ha úgy van meg bírja állni egy hétig is mindenféle probléma nélkül. Csak sajnos a munkája tipikus alkoholizmusba kergető. Én is ott dolgozom, engem is belevitt, de én kijöttem nagy nehezen, mert akartam.
2013. aug. 13. 09:23
 7/14 anonim ***** válasza:

jah igen az alkoholista családoktagjainak is van, anyósom is volt, mivel az apósom is az volt, (már nem él), nehezen dolgozta dófel, vagyis még mindig sehogym pedig 6 éve elment, 8 éve elváltak, de az egés tönkretette az életét, pszichiátrián is volt az após miatt...

neki is segített...


egyedül nem megy a leszokás, ezt te is ezen a gyűlésen értheted meg..


anyósom párja nyíltan megmondta, hogy az összes ember aki nem alkoholista hülyeségeket beszél, mert halvány lila gőzük sincs, hogy ez milyen..


persze ez az ő véleménye, de ő így reagálta le anno a család " segítését"



2.

2013. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es nem 2. hanem 3. voltam elnéztem bocsi
2013. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a legtöbb alkoholista simán kibírja hetekig,hónapokig anélkül,hogy inna...Pont ez az,ami miatt azt vallják sokan,h ők nem betegek,hiszen meg tudják állni,hogy nem isznak,nincs nekik semmi bajuk...

Az AA-sok nem isznak alkoholt,csak teljes absztinencia létezik,egy alkoholista hogyha le akar szokni,onnantól kezdve soha életében nem ihat már egy korty alkoholt sem...Mert így kezdődnek a megcsúszások,visszaesések.."csak egy pohárral iszom,semmi bajom nem lesz tőle"majd holnap már kettővel fog és stb...

Ez nem olyan egyszerű ám,és ebben segítenek az AA klubok,segítenek egymásnak fejlődni,kitartani,stb...

AMúgy én egyetértek azzal,aki azt mondja,h ezt csak egy alkholista tudja,hogy milyen érzés,ezért sikeres az AA mozgalom,mert ők nem a "levegőbe beszélnek",mint az orvos,pszichiáter,szociális munkás,stb.Hanem nagyon is tisztában vannak a hazugságokkal,érzésekkel,stb,amit átél a hozzájuk csatlakozni kívánó,mert mindenkinek más,de egyben ugyanaz is a története...

2013. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő menne, nehogy már Te húzd vissza! Sokan mit nem adnának érte ha ez a felismerés megszületne a szerettükben. Igen! Menjetek. Sok sikert!
2013. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!