Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy változtassam meg a nevem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változtassam meg a nevem házasság után? Így nem gáz?

Figyelt kérdés

S. Petrának hívnak.

A helyzet az, hogy nekem az X-né Y Petra nem tetszik. Sem az X Z-né.

Nekem leginkább az X-S Petra tetszik, de belegondolva, ezt nem lehet továbbvinni, csak a saját gyerekeimnek. Az ő gyerekeik már nem tudnák ilyen kötőjeles módszerrel használni a házassági nevüket.

A másik ami még tetszik, az a férj vezetéknevének felvétele, tehát X Petra. Viszont a párom testvérét is Petrának hívják. Ez így nem lenne gáz? Mit csinálnátok a helyemben?


2013. dec. 1. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
de az gáz lenne,én is kötőjeles vagyok és nem bántam meg,a gyerek csak az apja nevét kapja az enyém nem,de ezt se bánom
2013. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kötőjeles tetszik, akkor válaszd azt.

Sztem ha a tesója is Petra akkor semmiképp ne vedd fel csak az ő nevét.

Nem értem ezt a név továbbvivős dolgot..

Ha másképp veszed fel a neved, akkor milyen nevet kapnak a leendő gyerekeitek?


Mert attól,hogy te kötőjellel veszed, attól a férjednek nem kell (csak lehet) akkor ugyanúgy kaphatják a férj vezetéknevét.

Ha pedig simán felvennéd a nevét( X. Petraként) akkor sem vinnék tovább a te neved...tehát nem értem

2013. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha te X-S Petra leszel, akkor a férjed is X-S Z lesz?

Gondolom nem. És akkor a gyerekek szempontjától ez mindegy, mivel a férj vezetékneve lehet a gyerekek vezetékneve is. És te lesz X-S vezetéknevű.

Egyébként én maradnék S Petra :)

2013. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ui

Én is kötőjeles vagyok..csak az zavar,h baromi hosszú, de mindenhogy az lett volna, kivéve, ha elhagyon a saját nevem, amit nem akartam... A hivatalokban sajnálkoztakmis, kérdezgették, h ugye mnkából kifolyólag enm kell sokat aláírnom... Mondom nem, de így is lesz majd egy szignóm, nem fogom én kiírogatni mind a 22 karaktert

2013. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es

amikor házasodnak ki kell tölteni a papíron azt is hogy a leendő gyerek vezetékneve mi legyen,és válaszható a kötőjeles név is ami az anyukájé férjezmenetele után

2013. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem szeretném a sajátomat megtartani.

igaz, erről nem beszélgettünk, de felveheti a férj is az én nevemet, tehát ő is x-s lesz. én így gondolkoztam rajta, hogy akkor ő is felvenné, és akkor evidens hogy a gyerekek is így kapnák meg.

nekem nem lenne hosszú kötőjelesen a nevem, mivel a párom és az én nevem is rövid (enyém 1 szótagú, övé 2 :))

2013. dec. 1. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Van itt néhány tévhit. Egyrészt a gyerek kaphatja az apa, az anya vagy kettejük kötőjeles nevét. Ez a szülők megegyezésén múlik, semmi máson.

Másrészt ha ez a kötőjeles nevű gyerek egy másik kötőjeles nevűvel fog 20 év múlva összeházasodni, akkor egy-egy tagot megtartva alkothatnak új nevet.

Tehát Kis-Tóth és Nagy-Molnár választhatja magának/gyerekének a Kis-Molnár, Tóth-Molnár, Nagy-Tóth és ezek egyéb sorrendű kombinációját.

2013. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem lenne gáz, ha ugyanaz lenne a neved, mint a sógornődnek. Most egy csomó ugyanilyan nevű ember él az országban. Meg egy csomószor elfordult régebben, hogy az anyós és a meny is Kovács Béláné volt, mivel a fiú az apja nevét kapta. Persze kérdezd meg a másik Petrát, hogy zavarná-e, de szerintem önmagában nem gáz a dolog.


Amúgy én eleinte úgy voltam, hogy megtartom a nevem, de mostanában egyre inkább hajlok a kötőjel felé, hogy mégis ez is közvetítse az összetartást, Mondjuk én szeretném, ha a gyerekek is kötőjelesek lennének, hogy továbbvigyék az én nagyon ritka nevemet. Majd kiderül.

2013. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a kötőjeles tetszik, válaszd azt. Én is azt szerettem volna, de anno még nem lehetett. De a gyerekek kötőjelesek!
2013. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4! én -né vagyok, tehát az én nevem se rövid. De én munka ügyben sose írom ki az egészet, max a férjeméből az első betűt.
2013. dec. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!