Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküvő után, ha felvenném a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után, ha felvenném a férjem nevét, hogy x. y. né, kikell cseréltetnem A személyim A lakcímkártyám A jogsim Tb kártyát is? Adóazonosítókártyát is? És mennyibe kerülnek mindezek? És mennyi időn belül kellene kicseréltetnem ezeket?

Figyelt kérdés
2014. febr. 1. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 2012-ben így voltak az árak de csak nagyjából emlékszem:

lakcímkártya: 500ft

személyi:1000 vagy 1500ft

jogosítvány: 5-6000ft

a tb kártya ingyen volt

az adókártyámat nem is cseréltettem


talán mintha valahol azt olvastam volna hogy 8 nap de nem tudom már hogy mindennel kapcsolatosan vagy csak az adókártyával

én ezzel nem foglalkoztam

2014. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi,a jogsi kicsit húzós :(

És vajon,ha időpontot foglalok okmányirodában,mind megigényelhetem egyszerre ?

Elég egyszer lefényképezniük :D

2014. febr. 1. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Szívesen,

A jogsi ára anno engem is szíven ütött. :)

Nekem egyszerre csinàltàk a személyit,lakcímkártyát és a jogsit. Biztos nálatok is megcsinálják egyszerre. A többit meg máshol kell.

2014. febr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Személyi, lakcím: 1500+500ft


Tb kártyaingyen


Adó kártyaingyen (1 évet kell rá várni, mert valami gikszer van, addig kapsz egy dombornyomottpecsétes iratot)


Jogsi: 4000 ft.. Ha hamarosan lejár érdemes az orvosi alkalmasságit előbb megcsináltatni, ne kelljen mégegyszer 4000 ft-ot kifizetni.. Ez 7200 ft ha 10 évre kapod)


Ha van ingatlanod azt is át kell íratni, enenk nem tudom az árát


Ha van autód, motorod..stb azt is, törzskönyv 6000ft forgalmi 6000 ft nekem ez fájt a legjobban


A telefont még nem irattam át, a lakossági folyószámlát igen..ezt kell, mert igaz, hogy nem sok helyen kérik, de ahol igen ott megszívhatod, mert van ahol a bankkártya mellé kérnek személyit (tőlem konkrétan múltkor az auchanban kértek, mert 100e ft felett fizettem...


Ami macerás volt, az a kocsihoz a kgfb átírása, mert személyesen kellett a névváltozás mtt bemenni a biztosítőhoz, persze pont fordulón volt akkor..amúgy nem problémás, csak pont összejött..


Kb ennyi... Most csináltam mindent november, decemberben

2014. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

pfúúú,köszi.ez a kocsis,lakás dolog nem jó hír.

És mennyi a határidő míg átkell iratnom?és mi van ,ha nem iratom át vajon?

2014. febr. 2. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 15 vagy 30 nap..(sztem a 15-öt képtlenség tartani... Mi akkor még nászűton voltunk speciel..)

Nem emlékszem...ezt nem veszik szigorűan annyira... De a kocsis dologgal a rendőrök meg tudnak fogni... (Húztam volna én is, de az okmanyirodában figyelmeztettek)

2014. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

de a ház csaknem olya fontos?

Meg én x.y.né z.w. leszek,szóval ott marad a teljes leánykori neveem is.

2014. febr. 2. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:

hogyne lenne fontos,...

amúgy az sem bonyolult, csak a tulajdoni lapot kell cserélni, és a földhivatalban bejegyeztetni

2014. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]



/később már nem csináltatnád meg,, nálunk a dédim halálakor volt nagy kever...

főleg, hogy neki 3 neve volt

1. leánykori

férjhez ment

majd a leánykorit magyarosították... úgyhogy triplacsavar...de már rontani nem rontott a helyzeten.. fél évvel elhúzódott a hagyatéki.../

előtte csak azért nem volt gond, mert soha nem költözött sehova a házassága után..

2014. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!