Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 22 éves vagyok,2 hónap múlva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 éves vagyok,2 hónap múlva összeházasodunk, most vagyok harmadéves az egyetemen, ha férjhez megyek elveszítem az árvasági ellátást?

Figyelt kérdés
Duplán árva vagyok, emellett jövőre fejezném be az egyetemet, de még tervezem, hogy plusz 2 évet nappalin tanulok majd, jár majd az árvasági, vagy már nem fogom kapni, illetve, ha igen, mik a teendők?
2014. febr. 15. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha férjhez mégy, akkor megszünik az árvaellátásra az igényed.
2014. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen megszűnik.
2014. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2014. febr. 15. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Hülyeségeket mondanak, házasságkötés nem érinti, 25 éves korig jár oktatási intézmények nappali tagozatán tanulónak.


1997. évi LXXXI. törvény

a társadalombiztosítási nyugellátásról


Az árvaellátás


Az ellátásra jogosultság


54. § (1)136 Árvaellátásra az a gyermek jogosult – ideértve a házasságban vagy az élettársi közösségben együtt élők egy háztartásban közösen nevelt gyermeket is –, akinek szülője megfelel a 46. §-ban az elhunyt házastársra meghatározott feltételeknek.

(2) Az örökbefogadott gyermeknek vér szerinti szülője jogán árvaellátás nem jár, kivéve, ha a gyermeket a vér szerinti szülő házastársa fogadta örökbe.

(3)137 Árvaellátás jár a testvérnek és az unokának (ideértve a dédunokát és ükunokát is) is, ha őt az elhunyt saját háztartásában eltartotta, és a gyermeknek tartásra köteles és képes hozzátartozója nincs.

55. § (1)138 Az árvaellátás – a jogosultsági feltételek megléte esetén – legkorábban az 54. §-ban említett személy halála napjától kezdődően a gyermek 16. életévének betöltése napjáig jár. Ha a gyermek oktatási intézmény nappali tagozatán tanul, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a huszonötödik életév betöltéséig jár. Ha a jogosultság megszűnése előtt a gyermek megváltozott munkaképességűvé válik, ennek tartamára az árvaellátás életkorra tekintet nélkül megilleti.

(2) Nem érinti az árvaellátásra jogosultságot, ha a gyermek vagy életben maradt szülője házasságot köt, vagy örökbe fogadják.

(3) Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki

a)139 betegsége, testi vagy szellemi fogyatékossága miatt tanulmányait magántanulóként végzi,

b) huszonöt évesnél fiatalabb és a felnőttoktatás keretében folytat tanulmányokat.

(4)140 Iskolai tanulmányok címén az árvaellátás a tanulmányok befejezése hónapjának végéig, a nyári tanulmányi szünet tartamára is jár. Magyarországon tanuló árva esetén a közoktatási információs rendszer, illetve a felsőoktatási információs rendszer működtetője a tanulói, hallgatói jogviszony létesítését, fennállását és a tanulmányok befejezésének várható idejét a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv megkeresésére, a tanulói jogviszony megszűnését, illetve a hallgatói jogviszony szünetelését, megszűnését – a tanuló, hallgató nevének, társadalombiztosítási azonosító jelének és a szünetelés, megszűnés időpontjának közlésével – hivatalból igazolja. Külföldön tanuló árvának a tanulmányok folytatását az oktatási intézmény által kiállított igazolással középiskolai tanulmányok esetén évente, felsőfokú tanulmányok esetén félévente, a tanulmányok megkezdésétől számított egy hónapon belül kell igazolnia.

(5)141 Az árvaellátásra való jogosultságot nem érinti, ha a középiskola tanulójának a tanulói jogviszonya, illetőleg a felsőoktatási intézmény hallgatójának a hallgatói jogviszonya a tanuló, illetőleg hallgató betegsége vagy szülése miatt szünetel.


[link]

2014. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy házas ember jogilag már nem gyermek...
2014. febr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
nem érinti az árvaellátásra való jogosultságot, ha az árva vagy életben maradt szülője házasságot köt. Ha jól emlékszem arra, amit decemberben bebifláztam vizsgára.
2014. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell ide "szerintem" meg biflálott szövegre emlékezés, egyszerűen csak tudni kell joganyagban keresni és magyarul olvasni.


"Nem érinti az árvaellátásra jogosultságot, ha a gyermek vagy életben maradt szülője házasságot köt, vagy örökbe fogadják."

2014. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
nem keresek törvényben, ha megtanultam...
2014. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
De ha ferjhez mesz, nem lesz szukseged arvaellatasra, hisz lesz ferjed, aztan munkad, ugye?
2014. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
25 éves korodig jár. Férjhez megy, de még tanul. Nyilván, ha végez az egyetemmel, dolgozni/szülni fog, de addig se jön rosszul.
2014. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!