Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csinálnátok a volt feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok a volt feleséggel?

Figyelt kérdés
Páromék évekkel ezelőtt elváltak, páromnál maradt a lánya. A nő évek óta a gyerek tájára se nézett és már gyerektartást se hajlandó fizetni, ráadásul végrehajtókat küldtek páromra, mert kiderült hogy a hitelt se fizette amit még 6 évvel ezelőtt együtt vettek fel. Eddig kijöttünk anyagilag,most viszont minden összejött. Én babát várok arra is kell ugye most plusz pénz, erre jön hogy a volt felesége nem hajlandó gyerektartást fizetni + párom fizetéséből fogják vonni a hitel összegét is amit párom már rég kifizetett a nőnek csak az utólag kiderült, hogy B(a)szta befizetni. És ez sok év után most jött elő, eddig csönd volt az egészről. Szörnyen bosszant, hogy jóformán én fizetem még az esküvőjüket meg a bútoraikat (erre vették fel a hitelt) + a lányát is én ruházom, én etetem mert 1 forintot nem ad a gyerekére. EZ akárhogy is számolom havi minimum 50.ooo amit most így kivesz a zsebünkből azzal, hogy vonják majd párom fizetését + nem fizet semmit. Ha párom beszélni próbál vele annyit mond csak, hogy ő sajnálja, megérti de értsük meg mi is hogy nincs pénze. Dolgozni nem megy el, a nevén nincs semmi és még fél év se telt el hogy feljelentsük amiért nem fizet. Ti mit tennétek? Utálom most párom is a hanyagsága miatt, hogy én szívok a fa(s)zságaik miatt utólag a nő meg csak röhög és semmit nem tudok tenni vele. Ti mit tennétek?
2014. ápr. 3. 11:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%

Elso körben elszegyellnem magam, hogy igy gondolkodom a parom gyerekerol, akit en is nevelek: lá"nyát is én ruházom, én etetem mert 1 forintot nem ad a gyerekére. "

Masodik körben pedig vegrehatjast kérnék az anyára.

2014. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem pontosan fogalmaztam meg a kérdést. Szóval nem feltétlenül a nővel, hanem az egész helyzettel úgy globál mihez kezdenétek? A bevételünk eddig havi 180.000 körül volt mindennel együtt amiből 50-et félretettem minden hónapban hogy tudjunk majd mozdulni pár év múlva, gyűjtögettem arra hogy majd veszünk valami kis tanyát 2-3 év múlva ahova ki tudunk költözni a gyerekekkel, de így semmi pénzünk nem fog maradni hónap végére:(
2014. ápr. 3. 11:19
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
van-e hivatalos irat arról, hogy a párod kifizette a hitel felét? Ha nincs, akkor bukta, ez a tanulópénz...
2014. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
mi is hasonló helyzetben voltunk, az anyját nem érdekli a gyerek, nem fizet utána, nincs a nevén semmi, nincs semmije, egyszer dolgozott, akkor beadtuk a munkahelyére a bírósági végzést, egyszer kaptunk gyt-t a nő otthagyta a munkahelyét,mert így keveselte a pénzt, azóta sem dolgozik. Volt közös házuk, nem fizette a számlákat, rajtunk hajtották be...
2014. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nincs miért elszégyellni magam és utálom mikor kiteszek egy kérdést már támadni kell. De jó, hogy mindenki csak 1-2 mondatot tud kiolvasni abból amit kiírok és abba köt bele. Szégyellje magát az anyja aki évek óta még csak fel se hívja a saját gyerekét. Én mindent megadok a kislánynak, de azon a tényen nem változtat hogy azt a gyereket etetni kell és ruházni is ami ugye azt jelenti hogy kb. 2havonta egész ruhatárcsere, és hagy ne soroljam az egyéb kiadásokat akinek van gyereke az tudja, hogy nem kevés pénz és ezeket az anyjának kellene fizetnie. És most konkrétan az anyagiak miatt vagyok kiakadva nem akarom ha a gyereket most idekavarnátok, mert nem róla szól most ez a kérdés.
2014. ápr. 3. 11:28
 6/24 anonim ***** válasza:
7%
Én a helyedbe nagyon-nagyon elszégyelném magam! Hogy beszélhetsz így a párodról? Amikor összejötettek gondolom tudtad, hogy a lánya nála van. Vállaltad, akkor most mit panaszkotsz? A gyerek tartás miatt pedig fel kell jelenteni! A bíróság majd megfizeteti vele, még az elmaradt részeket is.
2014. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

Hát közös hitelt felvenni elég nagy hiba volt, de erre gondolom már a férjed is rájött. Bízni abban, hogy a részleteket a nő fizeti meg orbitális hiba volt egy közös szerződés esetén. Ezzel bíróságon lehetne valamit kezdeni elvileg, de ha közösen vették fel a hitelt közös a felelősség, a bizonyítás nehéz, talán annyit lehetne elérni, hogy megosztva vonják le visszatérítést, mindkettejüktől.

A gyerektartás egyszerűbb történet, ha jól tudom az elmaradása esetén a rendőrségen lehet feljelentést tenni.

Akárhogy is, egy ügyvéddel vegyétek fel a kapcsolatot, és ő pontos tájékoztatást, és tanácsokat tud adni.

2014. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs papír attól, hogy a férjed már kifizette a nőnek a hitelt, akkor nem tudtok mit tenni. Mondjuk csak úgy odaadni valakinek pénzt, mindenféle papír nélkül, nagyon nagy butaság.

Sajnos nem tudtok mit tenni. Ha nem is dolgozik, akkor nincs is miből levonni a gyerektartást.

Én tuti nem fizetném más hitelét, de vigyáznék is arra, hogy ilyen helyzetbe, családba nem kerülje be.

Ezért fontos egy válás után mindent jogilag rendezni, amit most sokan nem tartanak fontosnak. De amikor így x év után előkerül egy hitel, akkor milyen jó lenne, ha ezt is rendezték volna.

2014. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Volt egy számlája a nőnek és arról vonták a hitel összegét. A nőnek a gyes is és a családi pótlék is erre a számlára ment és lényegében ebből fizették a hitelt. Mikor párom és a kislány elköltöztek megbeszélték, hogy párom nem tart igényt se a gyesre se a családi pótlékra ami ugye nekik járt volna hanem fizesse tovább a hitelt belőle. Ezt akkor normálisan meg is beszélték. Papírt nyilván erről akkor nem írtak, csak egymás között beszélték meg, most derült ki hogy a nő meg az új faszija felélték a pénzt és a hitel már az egekben ment az évek alatt. Mivel semmi nincs a nőnek a nevén a végrehajtók se tudnak semmit elvinni tőle.
2014. ápr. 3. 11:35
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben a végrehajtó kitölt egy nem,égés foglalási jegyzéket es ha kellően alacsony a jövedelmetek, lehet kérni allami megelolegezest.m
2014. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!