Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megromlott a házasságunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megromlott a házasságunk. Váljunk el?

Figyelt kérdés

A férjemmel 3 éve vagyunk házasok, egyébként 5,5 éve alkotunk egy párt. Rajongva imádtuk egymást, aztán valami átfordult.

Megteremtettük a közös kis életünket, összebútoroztunk, majd összeházasodtunk és szépen elkezdődtek a problémák. Elment úgy bulizni a barátaival, hogy volt, hogy másfél hétig nem hallottam róla semmit és nem tudtam utolérni, titkolózott, felbukkantak lányok innen onnan. Az utóbbi 2 évben nagyjából 2 hetente megy a vita és az ajtócsapkodás, sírva elalvás. Én úgyéreztem a hátsóját is kinyaltam és semmit nem értékelt.

Aztán egy másik férfi került az életembe, aki mellett végre ismét nőnek éreztem magamat. Aki mellett felmerem vállalni a véleményemet és aki úgyérzem már hetek alatt jobban kiismert, mint a férjem fog valaha is. Szégyen, nem szégyen, félreléptem.

Megbántam, gyakorlatilag azonnal a férjem elé álltam és elmondtam neki mi a helyzet. Azt is, hogy mit érzek, miért történhetett ez meg, stb.

Részben nyilván hibáztam és nem vagyok büszke magamra, nem így kellett volna ezt intézni, részben ahogy az utóbbi napokban végiggonoltam a cselekedetemet, valójában egyáltalán nem vagyok meglepődve magamon, illetve azon, hogy más karjaiban kerestem a vígaszt.

Eszméletlenül gáznak érzem magamat és az egész helyzetet, egy hete örlődöm, nincs étvágyam, minden apróságon elbőgöm magam. A férjem könyörög, hogy adjak annyi esélyt még az 5,5 évünknek, hogy megpróbáljuk rendbehozni, de nem tudom van-e még ezekután értelme. Annyi ígéretet hallottam már, annyiszor megbocsátottam már... Ha 5,5 évből 2 veszekedéssel és megcsalással telt el, az nem túl jó arány. :(

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. ápr. 28. 09:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy szereted-e még a férjed vagy nem? Ha szereted meg kell próbálni tiszta lappal. Ha már nem szereted, akkor váljatok el.
2014. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen előzmények után én válnék..
2014. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

MI lett a másik pasival? Azt írtad 1,5 hét alatt jobban megismert,mint a férjed. Annak a kapcsolatnak lenne jövője, ha válnál?


A férjednek most alaposan beletapostál az önérzetébe, most szembesül vele, hogy nem pótolhatatlan, nem tehet meg akármit veled, mert egyszer fogod magad, és elhagyod. Sajnálom, hogy ehhez 2 év kellett, addig kb. lábtörlőnek se nézett, most meg kepesztene.


Te tudod, hogy mennyit tudsz tolerálni. Bennem 2 év alatt elég sok minden felgyülemlett volna, ami miatt már nem tudnék férjként tekinteni rá. Ha pedig valami eltörik, azt lehet javítgatni, de úgysem lesz a régi.


Én válnék, de én nem te vagyok. Nem tudok helyetted dönteni.

2014. ápr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs gyereked, akkor nincs kérdés.
2014. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekünk szerencsére.

Az a helyzet, hogy én mindig csak nyeltem és vele hisztiztem, úgy gondoltam a baráti társaságunkra nem tartozik a magánéletünk. Neki első dolga volt elmondani a saját verzióját arról, hogy félreléptem. Jelen pillanat nem ért meg a családom, a barátaink, senki. Mindenki a férjemet sajnálja és mindenki engem támad, amiért képes voltam ezt tenni ezzel a "tökéletes férfival". Igen, belátom, hogy hiba volt, de fáj, hogy még a férjem sem érti meg, hogy azt gondolom ebben ő is közrejátszott bőven. Én vagyok a főellenség, de amiket ő művelt az utóbbi 2 évben, az egycsapásra elfelejtődött. Teljesen padlót fogtam lelkileg. Megaláztam saját magamat és megalázva érzem magamat a baráti körünkben, a családunkban is.

Nyilván szeretem a férjemet, hiszen valamiért mellette voltam eddig, de azt nem gondoltam, hogy egy másik férfi fenekestől képes lesz felforgatni a mi kis langyos vizünket gyakorlatilag néhány nap alatt. Nem tudom hogy annak a kapcsolatnak lenne-e jövője, ő benne lenne szerintem. Valamivel később talán én is, de most ha elválunk, akkor nem miatta/érte szeretnék elválni, hanem a megromlott házasságunk miatt.

2014. ápr. 28. 10:13
 6/24 Gringabringa válasza:
100%
Bár kevés az infó, az előzmények miatt egyetértek azzal, aki azt mondja, amíg nincs gyerek, váljatok.Örülj, hogy időben kiderült, lehetm hogy szeretitek egymást, de az nem garancia arra, hogy a kapcsolat működni fog! A kapcsolathoz a szerelem nem elég!
2014. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

ha van konkrét esélyed a boldogságra, és nincs gyereked, akkor mindenki csak jobban jár.

legalábbis én az ismerősök véleménye miatt meg a társadalom elítélő hozzáállása miatt nem maradnék egy boldogtalan kapcsolatban, mert magamat akarnám boldoggá tenni, nem a férjem barátait.

nem is értem, hol itt a kérdés.

a leírásodból kiderül, hogy a férjed többször megcsalt.

vagy azt hiszed, csak flörtölget, mikor másfél hétre eltűnik?

neked volt gerinced, bevallottad, neki nem volt.

a férfinak nincs több joga megcsalni, mint a nőnek.

nem a közel-keleten élünk, ha esetleg feltűnt volna.

2014. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

Amikor megteremtettétek a közös életet, onnantól kezdve valahogy elfelejtettetek kommunikálni és egymásra figyelni. Az első másfél-hétig-haza-sem-jövök után leültem volna vele beszélni. Mondja meg, hogy mi a rossz otthon, amiért elmegy másfél hétre. Lányok bukkantak fel??


Hát nem.


És erre nem megoldás az, hogy te pedig félreléptél.

Mindegy.


Ha te is szeretnéd megpróbálni, akkor párterápia!!!! Ti ketten nem fogjátok tudni rendbetenni a kapcsolatot, mert benne vagytok. Kell egy külsős irányító.


Ha te már nem szeretnéd, akkor válás.

2014. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi a férjed hogy meg merte tenni hogy másfél hétre lelép aztán vissza megy mintha mi sem történt volna. Én már akkor elváltam volna. Persze hogy könyörög mert megijedt hogy mi lesz így vele nélküled. Ne hagyd magad.
2014. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után én válnék, sose lenne ebből jó kapcsolat.


Illetve szépen elmennék az összes rokonhoz tisztázni a helyzetet.


Lényegében 2 évig csalt (vagy valami hasonló történt csak ő nem vallotta be).

2014. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!