Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A családi kapcsolatok kérdéskö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családi kapcsolatok kérdéskörben miért szaporodtak el szerintetek az olyan kérdések, amiket a kérdezők a párjukkal egy kávé mellett simán megbeszélhetnének?

Figyelt kérdés
Miért idegenektől várják a megoldást olyan problémákra, amiket csak ők ketten ismerhetnek igazán? Itt aztán oldalakon keresztül vitatkoznak a kérdezők, kommentelők hol egymással, hol saját magukkal, gyakorlatilag eredménytelenül. Ennyire nem működik sok kapcsolatban az egymás közötti kommunikáció, vagy a kérdezők egy része innen vár megerősítést a saját állálpontjához?

2014. jún. 2. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
És te ezt megkérdezted már a sajátodtól egy kávé mellett?
2014. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Mert a legtöbben csak ripsz-ropsz összeköltöznek,

azután arra ocsúdnak fel, hogy a valóságban egy vadidegen emberrel élnek együtt, akivel nem tudnak kommunikálni!

2014. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Mert sokkal nehezebb a saját problémáink áttekintése. Más sokkal jobban látja kívülről, érzelmektől mentesen. Én is kaptam már itt sok jó tanácsot, esetleg biztatást hogy oldjuk meg, ötleteket. Jó volt hogy leírhattam, jó volt olvasni hogy más is járt így, hogy oldotta meg.

És még számtalan dolog.

Mi az idegenektől csak tanácsot kérünk, amit vagy megfogadunk vagy nem. Nem azt kérjük hogy oldják. Gyakorlatilag ezért jött létre ez az oldal.

2014. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

első komment mekkora aláz:D:D:D de egyébként igaza van.


Én is meg szoktam kérdezni a barátnőmet/anyámat/nővéremet/apámat, ha gondom van a párommal, vagy magammal, vagy bármivel.


Gondolj arra, hogy itt a gyk-n ezeknek az embereknek az ismeretlenek a barátai, szóval velünk beszélik meg, tőlünk kérnek tanácsot!

2014. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert nem szeretik egymást annyira, hogy beszélgetni tudjanak, megérteni a másik szemszögét és véleményét, alkalmazkodni a másikhoz vagy kompromisszumot kötni pedig végképp nem tudnak.

Csak versengenek, versengenek, ahelyett hogy összefognának egymás energiáit veszik el, ha engednének néha a másiknak, ha néha bocsánatot kérnének ha hibáztak, akkor leesne a karikagyűrű az ujjukról...


Inkább ehelyett megerősítést várnak harmadik féltől (itt a válaszolóktól), azt hiszik, hogy ha itt előadják a saját verziójukat, amire sokan bólogatnak, csak hogy zöld kezet kapjanak..., akkor attól jobb lesz, és bátrabban mehetnek a "csatába" összecsapni a párjukkal.

Képzelem, talán valaki még ki is nyomtatja az önigazoló válaszokat és a párja orra alá dugja... :-)


hmm, hát na ez van. beteges elmék.

2014. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Őszödi Ferenc ***** válasza:
58%
Mert nem mindenki szereti a kávét.
2014. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Akkor írok példát, a könnyebb érthetőség céljából.

Kérdés:

Gyermekünk születik. Én az Alajos nevet adnám neki, párom

a Bélát. Mi legyen?

Nos én ilyen, és hasonló horderejű kérdésekre gondoltam.

2014. jún. 2. 13:04
 8/19 anonim ***** válasza:

Az én párom is borzasztóan gyenge kommunikálás terén, ha én nem buzdítanám, és csak tőle függne, akkor mi sem beszélnénk meg semmit, de én összeszedem magam, és mindig odaállok. És ha én elkezdem, hála az égnek, akkor már kifejti, mit gondol. Vannak emberek, akik nehezen beszélnek. És a rengeteg lehetőség, pl. ez az oldal is, elfeledteti az emberekkel azt, hogy mennyivel egyszerűbb leülni és beszélgetni. Meg szerintem meg szokott dolog volt mindig is a világon, hogy több a rossz kapcsolat, mint a jó. Csak régen nem váltak el, próbáltak javítani. Régen még fontos volt, hogy egy ember mellett öregedjünk meg, ne hidegüljünk el tőle, a 20as éveinktől, 70 éves korunkig társunk legyen, és az emberek már 20 évesen ez alapján választottak párt és fogadták el a másikat. Most meg interneten, stb.-n olyan könnyűvé vált új kapcsolatot létesíteni, hogy az emberek mindig úgy gondolkodnak, h "hmm.. úgyis van más".

Amúgy nekem is vannak ismerőseim, akik konkrétan szexpartnerként jöttek össze (igen, az ilyen futókapcsolatok miatt is problémás a mai párkapcsolat) és mégis 4 éve együtt vannak, szexszel kezdődött, és baromira összeszoktak, de a mai napig semmi komoly dologról nem kommunikálnak, pedig gyerekük is lesz augusztus végén. Nem vonják egymást kérdőre, felelősségre semmiért, ezáltal lelkileg katasztrofálisan viszonyulnak egymáshoz.

2014. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Sokan úgy érzik, hogy nincs elég érvük a párjukkal szemben, ezért itt várnak használható ötleteket.

Van akiknek pusztán önigazolásra van szükségük.

És a legtöbben csak unalomból írnak ki kitalált kérdéseket.

2014. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Most mindenki egy kávé mellett ücsörögve pötyizget?
2014. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!