Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy értessem meg magammal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg magammal, hogy amit teszek, nem lopás?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rosszul neveltek. Apukám imádott bűntudatot kelteni, aztán büntetni. Ha a színigazat mondtam, hazudok, ha engedéllyel vettem el valamit, lopok, ha társaságba mentem (kólára egy kávézóba, iskolabálba) qrvulok.

Ha el mertem valamiből venni az utolsót, akkor arra úgy tekintett, önző érdekekkel elloptam a családom elől, ha vettem magamnak egy kis csokit a megspórolt pénzemen, és nem adtam oda a húgomnak, gonosz vagyok, és reméli, félrenyelem, és megfulladok tőle. ň

Most épp együtt élek a párommal, de ezek a múltbéli dolgok nem törlődtek ki teljesen. Jelenleg épp nem dolgozom (Két hete munkát keresek, eddig volt), így méginkább felerősödik bennem ez az érzés.

Közös kasszán vagyunk, de mindkettőnknek van saját bankszámlája kártyával.

A párom mondta, ha kell valami, szóljak, ad pénzt, vagy eljön velem vásárolni, de többnyire nem merek, csak a saját kártyámat akarom használni, amin már csak 10 000ft van.

Legutóbb 1000ft készpénzre volt szükségem, felajánlotta, hogy ad, de annyira nem mertem elfogadni, hogy végül kénytelen volt eljátszani, hogy fogadunk ( olyasmiben, amiről tudta, hogy nyerek), és ez a pénz a tét részéről.

Mindketten másféle ételeket szoktunk enni (ő vegetáriánus, én nem). Néha meg szoktam kérdezni, ehetek e az ő kajájából, ha az enyém elfogyott, mindig megengedi.

Ma nincs otthon, nekem meg nem maradt elég ennivalóm, ezért elvettem egy picit az övéből (kivételesen engedély nélkül), és úgy érzem magam, mint aki lopott.


Pszichológus kéne, ugye?


N


2014. okt. 5. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Eszembe nem jutna kajapénz miatt elszámoltatni azt a nőt, akit rendszeresen dugok... Ennyi jár neked, ne akadj fenn apróságokon.
2014. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana szakember, hogy fel tudd oldani ezt a feszültsévet magadban.
2014. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Mióta laktok együtt?
2014. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én 20, a párom 27. Fél éve élünk együtt
2014. okt. 5. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kellene a pszichológus, hogy ezt ki tudd nevelni magadból. De ne aggódj, helyrehozható. Párod ismeri a történetet, tudja, mi frusztrál?
2014. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ehez apám se kellett, hogy ilyen komplexusaim legyenek.

Egy "kedves" tanítónéni elég volt.

Egyedül voltam a teremben, lyukasórám volt. Ő meg berontott a kabátjáért, kereste a tárcáját.

Nekiállt velem ordítani, hogy ki volt még itt, biztos én loptam el.

Aztán végigrángatott a sulin, meg a végén kihívta a rendőrséget.

A poén, hogy a férje kocsijában hagyta.

Azóta felszalad a vérnyomásom, ha csak meghallom, hogy valaki a tárcáját keresi, és rettegek nehogy meggyanúsítson.

Eltelt 12 év, de még mindig nem jutott a nőnek eszébe bocsánatot kérni.

2014. okt. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichológus, igen.

Illetve olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet :)

2014. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus kéne, igen.

Úgy érzem, hogy a párod nagyon szeret, elfogad téged és ez nagyon jó jel! Hidd el, hogy szerethető, értékes, tisztességes ember vagy!

2014. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon becsüld meg a párodat! De szerintem még nem kell pszichológus, csak fél éve vagytok együtt, ennyi idő alatt még nem alakul ki a teljes bizalom. Mondjuk felhívhattad volna mielőtt elveszed a pénzt, úgyis megengedte volna, és akkor most nem lenne bűntudatod.

Viszont még fiatal a kapcsolatotok, és ez a pasi rendbe fog téged hozni, mert teljesen az ellentéte apádnak, akivel 20 évet éltél együtt. Persze hogy benned van még a régi sérelem, de már nem apáddal laksz, ez a félelem magától meg fog szűnni.

Ha nem szűnik meg, akkor keress dokit, de szerintem ez nem olyan súlyos dolog, mint amilyennek érzed.

Lazulj el, ne parázz, nincs semmi bajod, nem vagy te beteg! A párod segíteni fog hogy elfelejtsd ezt a dolgot.

2014. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!