Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha már évtizedek együtt van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már évtizedek együtt van egy házaspár, és egyszer csak meghal a másik, akkor mit érezhet az özvegy? Hogyan éli túl a társa elvesztését?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Személyes tapasztalatom szerint sehogy nem éli túl. Rövid időn belül követi, akár volt eü oka, akár nem. 2x is megismétlődött a környezetemben ez. 3 hónapon belül követte a társát.
2014. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Idős embereknél sajnos legtöbbször felgyorsul a leépülés, ha egyedül maradnak:( Kevesen tudnak továbblépni, de azért akadnak akik pl. 70 évesen újraházasodnak.
2014. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nemcsak öregen érheti a házaspárt az özvegység...Mi pl .27 éve élünk együtt, az majdnem 3 évtized:9 És még csak 46 évesek vagyunk...


Én úgy érezném,,elvesztettem a fél karomat....hogy a férjem mit, nem tudhatom...


De ebben a korban azért még nem várható el, hogy örökké feketében járjon az ember,és utána haljon a másiknak....


Persze lehet,évek kellenének a fájdalom gyógyulásához,és lehet, hogy több férfi már nem kéne, de ha jönne egy új szerelem,segíthetne szebbé tenni a még hátralévő éveket.

2014. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a legtöbben teljesen tönkremennek ilyenkor. Nagymamát láttam leépülni nagypapám halála után.

Mind fizikailag, mind szellemileg tönkrement.

Létezik a megtört szív szindróma, amikor idős, amúgy egészséges emberek meghalnak, a társuk elvesztése után.

A tudat nem bírja elviselni a veszteséget.


Aki már volt szerelmes, élt tartós kapcsolatban szerintem átérzi, hogy ilyenkor tényleg vége a világnak.

Ez fiatalon pár év után is borzasztó törést okozhat, amit szerintem szintén maradandó nyomot hagy az emberben. De évtizedek után, megöregedve, belegondolni is rossz. Akkor tényleg csak az vigasztalhat, hogy már úgyis öreg vagyok, nekem már mindegy.

2014. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Baranka ***** válasza:
94%
Az én nagyszüleim a világháború alatt ismerkedtek meg egymással mikor papám itt szolgált nálunk. 42-ben ismerték meg egymást. 8 év után házasodtak össze. Papát elvitték munkatáborba is a háború után. 2010-ben halt meg papa (márciusban), júniusban ünnepelték volna a 60. házassági évfordulójokat. Mama nem mondta, hogy hiányzik neki, de látszott rajta, mégis együtt éltek annyi évet együtt jóban rosszban. Mindig morgott valamiért papával. 7 hónappal később ő is utána ment. Legalább bír kivel morogni újra ott fent magasan :-)!
2014. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőm nagyszülei mindketten rákosok voltak. A papája előbb ment el, a mamája pedig teljesen összetört, és feladta a rákkal szembeni harcot. Egyszerűen nem vette be a gyógyszereit, nem ment el többet orvoshoz. Pár hónap múlva ő is távozott. Ők ketten csodálatos pár voltak, halálukig őszintén szerették egymást, a néni nem bírta elviselni a bácsi hiányát.

Az én nagyszüleim közül már csak egy mamám él, papáig sajnos korán meghaltak (egyik 50 évesen, másik 60), sajnos egyik mamám már meghalt, de 20 évvel éltr túl papámat. A másik mamám él és virul, 96 éves, boldoggá teszik az unokák, dédunokák, papáról csak akkor beszél ha kérdezzük. Gyomlál, kapál, főz, hímezget. Remélem még sokáig velünk lesz.

2014. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

ha azt a szót mondják, özvegy, férfi, vagy nő jut az eszedbe?


valójában a nők könnyebben feldolgozzák a férjük elvesztését. nézegesd a feliratokat a temetőben. Ha a nő hal meg, akkor a férj nemsokára utána hal. Így volt a nagyapámmal is. öreg volt, de egészséges, fél évvel a nagyanyám után meghalt. Lefeküdt aludni, és nem ébredt fel többet. a nők meg 10-20 évvel is túlélik a férjüket.

2014. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy az utolsó írja. Általában a nők túlélik a férjüket, mert őket az unokák, a család jobban megmozgatja. Van kiért élni érzés. Nálunk a rokonságban mindenfélére van példa. Általában a férj 50-60 max 70 éves korban elhalálozik, az asszony 10-20-30 év múlva követi. Ritka kivételekben 1 éven belül, de azok olyan nagy szerelmek, ahol öregségben is sugárzik róluk a szerelem és sülve-főve együtt vannak. Van egy példa ahol az asszony halt előbb, sőt, nagyon korán 50 valahány évesen. A férje még most is él, tavaly ünnepelte a 97. születésnapját. De őt az unokák éltetik, pont akkor született az első, amikor szegény felesége meghalt. (mármint abban az évben) Rajta kívül nem is tudnék olyan házaspárt mondani a távoli rokonságból akár, ahol az asszonyt nem követte a férj vagy egyáltalán az asszony hamarabb halt volna meg. Mondjuk azt is lehetne statisztikába vezetni, hogy általában a férfi rokonok zsírosan esznek, dohányoznak, keveset mozognak és vagy alkoholisták lesznek vagy szeretnek családi banzáj idején rendesen a pohár fenekére nézni, tehát nem az egészséges életmód mintapéldányai.
2014. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

én nem bírnám ki. a párom se. nem tudnék olyan világban élni ahol ő nincs többé.

a nagyszüleim 51éve házasok. egymásra vannak utalva szeretik egymást a mai napig.

a férfiak a statisztikák szerint rövidebb ideig élnek.

a szomszéd néni meghalt, rá pár hónapra a férje is. állítólag kiújult nála a rák. de mindenki azt mondta hogy a fájdalomba halt bele

2014. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont 1 hete meghalt a mamám, 78 éves volt, alczheimeres, papám 80 éves, fitt, egészséges, jön-megy, de azóta azt mondogatja, h neki is már csak pár hónapja van, 60 évig voltak házasok, most teljesen egyedül érzi magát, hiába vagyunk vele....
2014. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!