Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a Férj itthon van táppénzen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a Férj itthon van táppénzen akkor mi várható el tőle?

Figyelt kérdés

Lányunkkal volt bent kórházban mandula műtét miatt.azota a lányunk is itthon van.Férj azonban egész nap gépezik,néha vág kalácsot,ad enni inni a gyereknek de pl a pincébe való holmikat nem viszi le.tegnap is csak annyit tett h leszaladt a patikába a lányunk gyogyszeréért.én meg pakolok,próbálok rendet rakni..meg én viszem,hozom a kicsit a bölcsibe..lányunk gyógyul,pihen,de mesét néz kivételesen..

Most mondjuk én is ledőltem pihenni mert rosszul aludtam.de hamarosan kelek fel s folytatom a pakolást..


2015. márc. 5. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Ugy érzem több segítséget kellene kapnom..
2015. márc. 5. 14:19
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Talán ha nem nekünk, hanem neki mondanád...
2015. márc. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

azt amit fordított helyzetben te csinálnál meg

mosás

főzés

takarítás

miért te hozod/viszed a kicsit?

2015. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

És ezt már a férjednek is elmondtad?

Te dolgozol, mert számomra az derült ki, hogy te is otthon vagy?

2015. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Akkor miert nekunk mondod es miert nem neki?


Maskor szokott segiteni, vagy soha? Ha soha nem szokott akkor most se vard el tole szvsz.

2015. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nincs általános elvárás. Az várható el tőle, amit kialakítottatok egymás közt. Én elvárnám, hogy ha ő itthon van, én pedig dolgozom, akkor vigye a komplett háztartást. Amikor munka nélkül volt itthon, akkor is tudta, hogy most neki kell mindent megcsinálni. Mire hazaértem, ha mást nem is, de főtt kaját biztosan készített, és ha kellett, elment bevásárolni vagy berakott egy mosást. A pakolásért és a takarításért kellett neki szólni, de utána azt is megcsinálta.

Amikor még a legelején mindketten dolgoztunk, minden szájhúzogatása ellenére be kellett állnia mellém. Ha este hazajöttünk és ült volna le tévézni, akkor szóltam neki, hogy jöjjön segíteni vacsorát főzni. Kicsit kegyetlennek hangzik, viszont így megszokta, hogy a házimunka nem női munka, hanem a közös feladatunk.


Az a nagy kérdés, hogy ti hogy alakítottátok az életeteket? Mert ha évek óta hozzászokott, hogy a dolgok minden nap varázslatosan a helyükre kerülnek, valahogy mindig van mit enni, a koszos zoknik mindig maguktól bevándorolnak a szennyesbe, akkor nem csoda, ha most sem látja meg a munkát. Hiszen nem is keresi, mert fel se merül benne.

Ez esetben üljetek le és próbáld meg szépen érvekkel elmagyarázni, hogy miért az ő feladata most minden. És szedd össze tételesen, hogy mit kell megcsinálnia. Mert ha soha nem csinálta, akkor nem lehet elvárni tőle, hogy eszébe jusson, hogy még ezt vagy azt is kell.

2015. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó majdnem minden szavával egyetértek, kivéve, hogy amit csináltál, az miért is lenne kegyetlen? Egy normális kapcsolatban munkamegosztás van. Ahol nincs, ott szólni kell. Ennyi.

Ez, hogy a háztartás a nő feladata, abból az időből maradt ránk, amikor a gyereknevelésen kívül más feladata nem is volt, mert apa meg húzta az igát. Ergo ez is munkamegosztás volt.

Számomra röhej, amikor a 21. században egy pasi úgy véli, neki nincs más dolga, mint munkába járni és a nőnek is ez a dolga, plusz minden más. Miért is? Pláne, ha a pasi még dolgozni sem jár, innentől kezdve szerintem nem is kérdés, hogy mit lehet elvárni tőle. Hacsak a lányotok, kérdező, nem olyan beteg (remélem, hogy nem), hogy 24 órás felügyeletet igényel, akkor konkrétan mindent apának kellene csinálni, hiszen te dolgozol.

2015. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nem neked kellene több segítséget kapnod, mert nem a te feladatod! Te vagy az, aki esetleg úgy dönthet, hogy besegít, ha apa egyedül nem győzi. De ha ő nem győzi, akkor te meg munka mellett mégis hogyan?
2015. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!