Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel épp lakásvásárlás előtt állunk. Sikerült leszűkítenünk a listát 2 ingatlanra. Én egy kicsit felújítandó, családi házat néztem ki a falu szélén; ő azonban egy ikerház egyik felét a falu másik végén. Mindketten ragaszkodunk a saját véleményünkhöz. Én azonban több dolog miatt is szeretném meggyőzni a férjemet: 1) Családi ház, mert ikerháznál az átszűrődő zaj zavaró (ismerősöktől is tudom, itt a GYIK-on is olvastam korábban); 2) Az ikerház mindentől messze van (én munkahelyem, ovi, suli), csak az ő munkahelye lenne közelebb. 3) Amit én választottam sokkal tágasabb.

Árban kb. egyformára jönnénk ki bármelyik vétel esetén.

A kérdésem: Hogyan győzzem meg „kissé” makacs férjem, hogy ő is jól gondolja át a helyzetet, hisz nincs olyan lehetőség, hogy megvesszük, aztán kiköltözünk…

Vagy inkább én engedjek? De társasházban még sosem laktam, de amiket hallottam róla inkább a megszokottnál maradnék. De önző sem szeretnék lenni, hogy a férjem azt érezze, hogy az ő véleménye semmis nekem.

Mi ilyenkor a jó döntés?



2015. márc. 16. 14:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én laktam sorházban, minden, de minden áthallatszott. Ha ilyen szempontból kell dönteni, akkor családi ház. Persze az sem mindegy, mennyit kell rájuk költeni.
2015. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ár kb. egyforma; az ikerház = családi ház + felújítás.
2015. márc. 16. 15:03
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam társasházban, ikerházban és családi házban, ég és föld a különbség mindhárom között. Ikerházban csak egy fal volt közös, persze így is áthallatszott ez-az, de a tarsasház 5.1-es hangzásához képest semmi.. A leírásod alapján viszont mindenképpen a családi ház a nyerő, de ha ez a férjed számára nem világos, akkor súlyos érvek szólhatnak az ő választása mellet is. Ő miért ragaszkodik az ikerházhoz? Mert az nem kell felújítani? Részemről a "felújításra szoruló" még pozitívum is lenne, mert egy új, jó állapotú házhoz nem biztos, hogy hozzányúlnék csak azért, mert nem tetszik a csempe, vagy mosogatót/fürdőkádat szeretnék, így nem is érezném olyan otthonosnak, mintha a saját ízlésünk alapján újítanánk fel már beköltözéskor.
2015. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés, mert az ikerház mindig megalkuvás a szomszéddal. Viszont ha nem kell felújítani, sanszos lehet. Bár én még akkor sem vállalnám be.

Laktam felújításra szoruló családi házban is két kicsi gyerekkel, maga volt a pokol. Szóval nem egyszerű.

2015. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :) (3-as). Jól írtad, a férjem azért ragaszkodik az ikerhez, mert azonnal költözhető, felújított, karbantartott lakás, ill. a munkahelye miatt jobban megérné neki. Engem csak a zajok zavarnak, ill. hogy kicsit kicsinek találom, de az elenyésző érv.

(4-es) Örülök, hogy Te is írtál. Ha a családit vesszük meg, csak a felújítás után költöznénk, egyébként tényleg nehézkes lenne ott lakni.

2015. márc. 16. 15:32
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp a családi ház mellett döntenék. Egy ikerház magában hordozza a családi ház és és a társas minden hátrányát. Ugyanúgy karban kell tartani, mint egy családit, és ugyanúgy nincs magánéleted, mint egy társasban. Szerintem a férjed kényelmes (nem akarom a lusta jelzőt ráaggatni), ezért nem akarja a nyilvánvalóan jobb családi házas megoldást választani.
2015. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Mi regi ikerhazban lakunk,raadasul ezt fel is kellett ujitani,de erre tellett csak....

Az egyik fal kozos,es athallatszik sok minden valoban.

De ha nem haloszobanak hasznaljak,nem gond.

Persze ha bulizosok a szomszedok,vagy sol gyerel,kisbaba van,zavaro lehet.

Tudjatok meg,kik laknak a mellettetek levo hazban.


En a csaladit valasztanam,megha fel is kell ujitani...

2015. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én se választanám az ikerházat. Már csak azért se, mert a másik felét is eladhatják egyszer, és semmi beleszólásotok sem lesz, ki veszi meg. És ha egy száztagú kisebbségi família?

Esetleg azzal nem lehetne meggyőzni, hogy igyekeztek spórolni a felújításon, és amit megtakarítotok, abból megvehet magának valami komolyabbat, amit szeretne? Ha te is teszel engedményt, megérti, hogy nem önös érdekek vezetnek.

2015. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Való igaz, megúsznánk a felújítás fáradalmait, de kérdés, megéri-e, ha utána mégsem jön be az ikerházas élet. Kolleganőimet is kérdeztem, volt, aki érvelt az ikerház mellett (nincs felújítás, milyen szépek arrafelé a lakások, jó lakókörnyezet, férjemnek jobb lenne, ismerős is oda költözött, és mennyire szereti), de ők is családiban laknak. Egyikőjük azt mondta, a legfontosabb, hogy a férjemnek tetszik, és hogy a munkahelye miatt is jobban megérné.

Férjem is érvelt, hogyha másnak jó nekünk is, és az ő kolleganője ikerben lakik. De ikerház és ikerház között is van különbség, elsősorban a falak vastagságára gondolok.

(7-es) Na épp ez az, egy közös fal van ugyan, de az épp a 2 szobánál van… (szomszéd lakás szobái és a „mi” szobáink között) Szomszédban idős néni lakik, mikor voltunk megnézni a lakást kedves, barátságos volt.

Én inkább attól félek, mikor a férjem föltekeri a hangerőt, az inkább a nénit zavarná.

(8)-as: Tényleg, milyen igazad van, ez meg sem fordult a fejemben (szomszédkérdés)

2015. márc. 17. 12:25
 10/24 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen veled értek egyet, ha van lehetőség nyugiban, másokkal való közösködés nélkül élni, akkor meg kell ragadni. Egy ikerházban nem vagytok igazán magatok, és minden alkalmazkodás ellenére is lehetnek súrlódások. Szerintem sokkal jobb, ha egy családnak saját élettere van, és nem kell osztozni, ez ugyanis még a családon belül is problémás, ha például a szülők vannak a szomszédban, idegenekkel pláne nehéz lehet.

Nem írtad, hogy vannak-e gyerekeitek, de mivel említetted az ovit, gondolom igen, vagy legalábbis terveztek. Lehet, hogy a szomszéd néni most kedves volt, de mi lesz, ha zavarja majd a gyerekzsivaj? Akkor aztán mehet a folyamatos háború, mert a gyerekeidnek mégse ragaszthatod be a száját. Egy találkozásból egyébként se tudhatjátok, milyen, szerintem jobb az, ha messzebb van a szomszéd. Nekem is az a véleményem, hogy a férjed a kényelmesebb utat választaná inkább. Megértem különben, én is utálom a felújítással járó melót meg felfordulást, de ha ez az ára a család nyugalmának, akkor egyértelmű, hogy bevállalom.

2015. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!