Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon nehezen viselem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nehezen viselem, hogy a férjem állandóan estig dolgozik. Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

A férjem minden nap este 8-10 körül ér haza. A gyerekek picik (1 és 4 évesek), én még az 1 évessel itthon vagyok. Nagyon nehezen viselem, hogy minden az én nyakamba szakad, hogy nincs társam, hogy egyedül nevelem a gyerekeket. Apa imádja őket és engem is. Ha itthon van, akkor nincs semmi gond, de képtelen hétköznap korábban hazajönni. Reggel 6-7 körül indul, és este 8-10 körül ér haza. A gyerekeket is megviseli. A 4 éves már olyat is mondott, hogy "apa biztos nem szeret, azért nem jön", pedig nem igaz, mert nagyon szereti őket.

Féltem is, mert nem jut ideje a szervezetének, hogy regenerálòdjon, a januárt már gastritis-szel indítottuk, amit a stress váltott ki.

Nem akarok állandóan veszekedni, hogy este 8-kor még miért elérhetetlen telefonon, nem tudjuk, kb. mikorra várható, hogy miért akkora beszél meg tárgyalásokat, hogy miert nem siet haza a családjához, de ha nem szólok, azt hiszi, hogy ez így normális, és még tovább húzza az időt...

Mit tegyek?



#család #munka #stressz #magány #egyedül nevelni
2015. márc. 20. 11:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol dolgozik, de ez embertelen körülmény. Simán lehúz egy nap min. 12 órát? Teljesen jogos, hogy ez nem tetszik neked. Sajnos sok helyen a munkáltatót rohadtul nem érdekli, hogy az embernek lenne magánélete. Undoritó az egész. Nem tudna munkát váltani?
2015. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

nem akarom az ördögöt a falra festeni, elképzelhető, hogy eddig dolgozik és ilyen a munkája,de a általánosító gondolkodás szerint itt jön be a szerető.

Elérhetetlen telefon, sosem jön haza időben, esti tárgyalások?!

2015. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Te max annyit tehetsz hogy leultok megbeszelni hogy ez igy hosszu tavon se neki, se neked, se a gyerekeknek nem jo.

Gondolom csak fontosabb neki a csalad mint a munka, munkat lehet masikat talalni, csaladja 1 van.

2015. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Legalább hétvégenként veletek van? Biztos, hogy nincsen szeretője?


Ez a helyzet tarthatatlan. Beszélj vele, keressen másik munkahelyet, nem lesz ennek így jó vége.

2015. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 intrepid ***** válasza:
100%
Mennyit keres ezzel a munkával? Mennyit tudna keresni olyan helyen, ahol csak 8 órát kell naponta dolgozni? Én is úgy éltem, hogy egyik melómból rohantam a másikba. Most már bánom utólag. Lehet, nem jutott volna egy - két dologra, de több időt tudtam volna a fiammal tölteni. Késő bánat, ebgondolat, a fiam már nagy, családja van, éle kegyedül.
2015. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

Az olyan országokban, ahol általános az a szokás, hogy a férfi tartja el a családot, nem siránkoznak a nők, hogy nincs otthon apa délután 5-től. Ellenben kihasználják azt az időt, amikor a családdal lehet az apa.

A 4 évesnek pedig mondd meg, hogy apa dolgozik, keresi azt a pénzt, ami kell a boltba vásárláskor. És rá gondol munka közben is, mert szereti őt természetesen.

Nem jellemző manapság az, hogy 8 óra munka után pakolás és indulás haza.

2015. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem normélsi, hogy nincs otthon egy ember reggel 6tól, este 10g. Hány órás munkaidő az? Legális? 1 vagy 2 munkahely? Mennyit keres ezzel?
2015. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%

Ne haragudj, nem akarok rád licitálni, de mi lenne veled, ha olyan helyen dolgozna, ahol 3-4 hónapon keresztül csak szombat este és vasárnap lenne otthon? Az én párom olyan cégnél dolgozik ami 3-4 hónapig vállal építkezést az ország különböző pontjain. A fiunk még olyan kicsi, hogy gyakorlatilag minden hétvégén be kell mutatni neki az apját.


Szerintem örülj neki, hogy legalább az estéket együtt töltitek és van normális hétvégétek együtt mint család. De ha annyira kivagy miatta borulva akkor ülj le a férjeddel, és kérd meg keressen más munkát, mert ez így neked nem jó.

2015. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, a Te férjed miért ilyen későn jár haza. De mikor az én férjem dolgozott napi 12-14-16 órát, és az én nyakamba szakadt a gyerekek nevelése, a bevásárlás, meg még egy költözés is, és szóvá tettem néha, hogy miért nem hagy ott néha csapot-papot, miért nem tud néha eljönni egy ovis rendezvényre, mindig azt mondta, hogy felelős beosztásban dolgozik, vannak olyan feladatok, amiket csak este tud megcsinálni (miután bizonyos információk befutottak), és attól hogy én panaszkodom, neki csak rosszabb lesz. Mert ő így is annyit van otthon, amennyit csak tud, olyan hamar elindul, amilyen hamar csak tud, és ha én szóvá teszem hogy jöjjön korábban, attól csak lelkiismeret-furdalása lesz. Ha férjed sem csak passzióból teszi estére a tárgyalásokat, akkor felesleges ezért vele veszekedni. Nálunk ez az időszak kb. két és fél évig tartott, és végül egy hónapokig tartó gerincsérv vetett neki véget, akkor látta be férjem is, hogy ez így nem mehet tovább. Épp felmondási idejét tölti a cégnél.

A gyerekekben viszont soha fel se merült, hogy nem szereti őket apa, mert mikor itthon van/volt akkor velük van. Nem lehet, hogy Te így érzed, és ebből következtetett erre a gyerek is?

2015. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem is hinnéd, mennyi család van ugyanebben a helyzetben, én is dolgoztam napi 12-14 órában heti 6 nap, mert nem volt más. Vagy tűrni kell, vagy kockáztatni és megpróbálni másik állást keresni. Ma Magyarországon örülni kell, ha egyáltalán van munka. Sokkal rosszabb lenne, ha egész nap otthon ülne, kenyér meg nem lenne az asztalon, nem?
2015. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!