Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodnak sokan úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak sokan úgy, hogy esküvő előtt elbizonytalanodnak vagy egyáltalán nem is olyan a kapcsolat? Nem gondolják, hogy az ilyen házasság "halálra" van ítélve?

Figyelt kérdés

Itt egyre több olyan kérdést olvasok, hogy eljegyzés után megváltozott a kapcsolat, megijedtek stb.

Akkor miért házasodnak? Amiből szerintem hamar válás lenne. Én így nem látom értelmét és ráadásul kidobnak rá egy csomó pénzt, aztán lehet az ügyvédet is fizetni. Emberek miért rontják így el az életüket?


2015. jún. 18. 10:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Persze ez csak egy magán vélemény.

De ha én nem érzem magam biztosnak benne, akkor nem mennék hozzá az adott illetőhöz. Szóval gondolkoznék előtte és ha nem muszáj nem tenném tönkre a másik életét vagy egymásét ezzel a rossz döntéssel.

Na meg még rengeteg probléma lesz az életük során, ha már most elbizonytalanodnak, így nem adnék sok esélyt ennek.

2015. jún. 18. 10:11
 2/5 anonim válasza:
100%

Azért házasodnak meg, mert akkor még úgy érzik, h ez a helyes döntés. Miután már együtt élnek, akk meg rájönnek h hoppá, ez mégsem az amire én vágyom.

Plusz, az én véleményem az, h sokan (nők) alig várják h valaki megkérje a kezüket, meg a "nagy napról" álmodoznak egész életükben, és amikor eljön rá az esély, (mégha nem is biztosak benne) örömmel igent mondanak "majd meg leszünk valahogy" alapon.

2015. jún. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet elore tudni, minden variacio adott es mindegyik alakulhat mindenfelekepp. Tehat jol megfontolt hazassag elott jol osszeszokott parnak is alakulhat a kesobbiekben evek multan ugy a hazassaga hogy elvalnak, es annak is alakulhat nagyon jol a hazassaga aki bizonytalanabb. Az elbizonytalanodas nem biztos hogy a kapcsolat miatt van, mindenkiben van felsz egy uj dologtol, van aki aggodosabb, van aki nem.
2015. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert félnek, hogy lemaradnak. Ahogy egyre idősödik mindenki, tűnnek el a barátok, mert mindenki megházasodik, családot alapít, akinek meg nincs párja, az meg ott marad egyedül. Így vagyok én is 26 évesen. Mindenkinek saját élete van a párjával közösen, nekem nincs párom már egy jó ideje és nincs is kivel elmennem sehova, sokat vagyok egyedül, pedig vannak barátaim, csak nem érnek rá:( Szóval szerintem ez az oka annak, hogy az ember ilyen idősen pánikszerűen kapkodni kezd. Csak ennek sincs értelme, mert ahogy te is írod, az ilyen házasságokból később úgyis válás lesz és akkor kezdődik az egész elölről, ráadásul közben egy csomót sérül az ember és csak egyre elkeseredettebb lesz, a végén meg odáig is eljuthat, hogy annyira elege lesz, hogy inkább marad egyedül. Így járt nem is egy ember a családból. lehúztak tizen x évet egy rossz házasságban és öregkorukra inkább maradtak egyedül, mert annyira rossz volt a férjükkel:( Ennek sincs értelme. Lassan már semminek sincs.
2015. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerek sok párt, akinél előre látszik, hogy nem kéne házasodniuk. Van egy ismerősünk (egy pár) el is gondolkodtak, hogy nem kéne házasodni mégsem, sok feszkó is volt ebből (csajszi erőltette ki magának eleve), aztán mégis összeházasodtak. Családban házasodtak a baba miatt, aztán a baba elment, valószínűleg a sok feszültség és stressz miatt (verekedésig fajuló vitákat kell elképzelni, jól szituált, több diplomás emberek között). Egyik helyen sincs még válás, de képzelhetitek, milyenek ezek a házasságok... Belülről nehezebb szerintem előre látni a gondot.

Egy korábbi válaszolóval nagyon egyet kell, hogy értsek, sok nő vágyik a nagy napra tűzön-vízen keresztül. Sokan pedig megszokták a másikat, azt hiszik, hogy kifutottak az időből, ennél jobbat nem kapnak. Nem akarják elölről kezdeni, semmi kedvük a randizáshoz, pénzügyileg is függnek már a másiktól ..., ... aztán amikor randizás nélkül beesik az életükbe egy jobb variáció, akkor elválnak... Persze addigra beesett egy gyerek, mert az következett, vagy az egyik fél már vágyott rá.

2015. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!