Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen megoldást javasoltok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés

Ha összeveszünk a férjemmel,mindig az 5 éves fiunkat szítja ellenem.Pl.:"látod,anyád milyen hülye,jobb lenne ha befogná a pofáját stb."

Volt már ennél durvább is.Ha a gyereknek nem engedek valamit,akkor már magától is mondja ezeket nekem.Próbáltam többször kérni a férjem,hogy ne tegye ezt,de nem érdekli.


2015. aug. 28. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

válás

Képzeld csak el, mi lesz, ha már 10 lesz? 15?

2015. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,ettől félek,hogy semmi tekintélyem nem lesz a gyerekem előtt,sosem fog tisztelni.
2015. aug. 28. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szeretném megbántani az érzéseidet, de ha a férjem elkezdene így viselkedni, és hiába próbálnék vele arról beszélni, hogy ezt nem kéne, nem is csak, és nem is elsősorban miattam, hanem mert egyrészt a saját gyerekét használja ESZKÖZKÉNT egy manipulatív érzelmi játszmában ellenem, ahelyett, hogy értelmes és érett felnőtt emberek módjára egymás között beszélnénk meg és próbálnánk megoldani a konfliktusainkat, akkor nagyon komolyan fontolóra venném, hogy mellette van-e a helyem.


Próbálnék vele négyszemközt, nyugodt és tárgyilagos hangnemben, de nagyon őszintén beszélgetni arról, hogy a viselkedése belőlem milyen érzéseket vált ki, és szerintem milyen következményekkel jár a gyerekünk életére nézve. Ha nem változtat, megkérném, hogy menjünk el párterápiára, ha pedig nem lenne erre nyitott, vagy semleges, hozzáértő harmadik féllel folytatott terápia hatására sem változna a hozzáállásra a kérdéshez, akkor megmondanám neki őszintén, hogy nagyon sajnálom, így nem tudok, nem akarok vele élni és közösen gyereket nevelni.


Akármilyen fájdalmas lenne, és tudnám, hogy nyilván a gyerek is megsínyli a válást, emellett döntenék, mert úgy gondolnám, hogy ha így folytatnák, még nagyobb pszichés kárt okoznék a saját gyerekemnek azzal, hogy úgy szocializálódik, hogy egy egészségtelen és boldogtalan párkapcsolati mintát lát, ahol a nincs meg az a minimális tisztelet és normális konfliktus megoldó képesség sem, ami nem csak egy házasság, de minden párkapcsolat alapja is lenne jó esetben, két egymást szerető ember között.


Nyilván fájdalmas egy szülőnek az akárhány éves gyereke szájából ahhoz hasonló dolgokat hallani, amit leírtál, meg könnyű helyesen reagálni rá adott esetben, de nem kell gyerekpszichológusnak lenni ahhoz, hogy ezek a kijelentések a gyerek szájából leginkább nem az ő hibája, a viselkedése pedig tükör a szülőknek.


Én azt kívánom nektek, hogy ha szeretitek egymást, akkor találjatok ebből a helyzetből más kiutat, más megoldást, mint a válás.

2015. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából azért írtam ki a kérdést,mert nagyon magam alatt vagyok.Szeretném megmenteni ezt a házasságot,de már nincs erőm hozzá.Beleegyezett a férjem a párterápiába,múlt héten volt időpontunk,de hiába szóltam előző este is,másnap arra hivatkozott,hogy jaj,elfelejtette.Jövő hétre van új időpontunk,ma délután szólt,mondjam le,ő nem jön el :(
2015. aug. 28. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!