Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjemmel egyre többet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel egyre többet vitázunk, mert szerinte nem jól osztom be a pénzünket. Tényleg én nem csinálom jól vagy a férjem nem látja át a dolgokat?

Figyelt kérdés

A férjem aránylag jól keres, én most gyeden vagyok, az összes bevételünk 376000Ft körül van. 3 gyermekünk van.

A férjemnek van egy örökölt lakáshitele, ez 120000Ft. A mi rezsink mindent beleszámítva kb 100000Ft, a gyerekek különórája, fejlesztése 50000Ft, a maradék pedig elmegy a hónapban élelmiszerre és egyéb dolgokra.

Én ennél többet nem tudok kihozni belőle. Én csinálom rosszul?


2015. szept. 15. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
mivan?
2015. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Én inkább nem hagynám a feleségemre a kassza kezelését és nem lenne probléma.
2015. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

376000

-120000

-100000

-50000

=106.000


A 106.000 forint nem sok, ha ebből minden mást is finanszírozni kell:

-kaja 5 főre

-ruha,cipő 5 főnek

-tisztálkodási szerek

-tisztítószerek

-benzinről nem volt szó

-egyéb nem rendszeres kiadások (gyógyszer, lakás karbantartására fordított összeg, szórakozásra fordított pénz, autójavítás...stb)


Szerintem nem csinálod rosszul.

2015. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát 106 ezer forint marad. Az nem olyan sok öt főre csak enni. Én egymagamra elköltök kb 40-50 ezer forintot egy hónapban kaja és dezodor meg egyéb vackokra. Szerintem sokkal jobban nem lehet ezt kihozni. De beszéljétek meg, írjatok közösen tervet a pénz kezelésére.
2015. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
következő hónapban ő ossza be
2015. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pont az a baj, hogy vele ezt nem lehet megbeszélni, mert ő csak felhúzza magát az anyagiakon és inkább hallani sem akar róla.

Azt nem mondta, hogy mit csinálok rosszul, csak azt, hogy rosszul csinálom.

Valóban, régebben tudtam pénzt félretenni, de mióta hitel is van, már nem tudok.

Már én is próbáltam őt vásárolni küldeni, de ez is csak idegesíti, szóval ő nem vásárol még magának sem.

2015. szept. 15. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak céltalanul veszekedni hajlandó, de segíteni nem, sőt, még azt sem tudja, mi a baja, akkor kapja be. Amíg nem mond konkrét dolgot, addig ne vedd magadra. Ha tudod, hogy nem szórod a pénzt, átgondoltan költesz, akkor semmi baj.
2015. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem megy.

Ha nem tudja megmondani, hogy mi baja, akkor ne panaszkodjon.


Ha pedig te elmagyarázod neki, és ő ezt:

1: nem érti meg,

2: nem is érdekli,

akkor szintén ne panaszkodjon.


Mondd meg neki, hogy valamit valamiért. Ha egyáltalán nem hajlandó foglalkozni a pénzügyekkel, akkor fogadja el ZOKSZÓ NÉLKÜL, amit te csinálsz.


Viszont egy dologban igaza van:

ha egyáltalán nem tudtok takarékoskodni, akkor kutya világ jön majd rátok előbb-utóbb.


Próbáld meg kitalálni, hogy miről tudtok lemondani a megtakarítások érdekében.

2015. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

120 000-es lakáshitel baromi sok a 376 000-os fizetésnek 3 gyerek mellé. Még ha nem lenne gyereketek, akkor azt mondom, tényleg rosszul csinálsz valamit, na de így.

Csinálja ő és nézzétek meg, mi marad.

Egyébként, hogy magadat védd és te is tisztábban láss, 2 teljes hónapig írj föl minden kiadást, vezess egy füzetet. Csekkeket, utalásokat, különórát, 3 kiflit, mindent, amire pénz megy ki és együtt leültök és megbeszéltek, hol lehetne spórolni, konstruktív javaslatokkal, nem céltalan vádaskodással és bhaszogatással.

2015. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól osztod be, a maradék 100.000 ami talán megmarad minden egyébre,abból félretenni 3 gyerkőc mellett nem igazán lehet,de pl a férjeddel és magadra költeni sem...


A férjed nem fogja föl gondolom, hogy az örökölt lakáshitele konkrétan az 1/3adát teszi ki az összbevételeteknek!

2015. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!