Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férfiaknak melyik női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiaknak melyik női házassági névviselési forma tetszik legjobban?

Figyelt kérdés

Ha születik ilyen kérdés ebben a kategóriában, az általában arra vonatkozik, hogy a nőknek melyik tetszik, melyiket szokták választani. Én arra lennék kíváncsi kifejezetten, hogy a férfiaknak mi a véleményük.


Egyrészt hogy beleszóltok-e egyáltalán, közösen döntitek ezt el, vagy teljesen a leendő feleségetekre hagyjátok (hagynátok) a döntést?


Másrészt hogy személy szerint melyik változat tetszik a legjobban? Tehát Kovács Péterné, Kovácsné Nagy Anna, Kovács Anna, Kovács-Nagy Anna, vagy Nagy Anna, nagyjából ezek a fő variációk (ha eredetileg Kovács Péternek és Nagy Annának hívták őket).


Harmadrészt esetleg van olyan férfi, aki maga is megváltoztatta (megváltoztatná) a nevét házasságkötéskor? (Reálisan itt a Kovács-Nagy Péter variáció jöhet szóba, ha a fenti esetet nézzük.)


2016. júl. 8. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kovács Józsefné, Nagy Sándorné, Kiss Pálné
2016. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blade Bone ***** válasza:
79%
Nekem ezek nem tetszenek személyszerint, jobban örülnék, ha majd a leendő asszonykám megtartaná a saját nevét. Persze ha ragaszkodna nagyon a névváltoztatáshoz, akkor talán olyan kötőjeles formában még megtudnánk egyezni. :)
2016. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Titusztitusz ***** válasza:
40%
Nekem szimplán a "Kovács Péterné" változat tetszik mindig, kizárólagosan...
2016. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen mindegy. Az ő neve, döntse el ő. Talán egyedül a Kovács Anna nem tetszik, az olyan Amerika-majmolásnak tűnik nekem, de ha neki az tetszik, felőlem úgy is viselheti.
2016. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az én dolgom volt eldönteni. A Kovács Anna formát vette fel. Szerintem a Kovács Péterné forma nem túl jó, mert nincs benne a keresztneve.
2016. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két férfiből tudok kiindulni.


A férjem azt mondta mindegy neki, de lehetett rajta érezni és be is vallotta, hogy szeretné, ha felvenném a nevét. Én első sorban a Kovács Anna nevet preferáltam volna, de a saját nevem különleges és nagyon ritka, az övé pedig a leggyakoribbak egyike, így nem lett volna célszerű, de még így is elgondolkodtam rajta, de ő "nem engedte", hogy a különleges nevemet eldobjam, úh. maradt a kötőjeles.


A legjobb barátom is azt mondja, hogy neki mindegy felveszi-e a menyasszonya a nevét, de mindig olyan csalódottan mondja. Úh. a barátnőm felveszi a nevét. Kovács Annaként. Né ő sem akar lenni, és mivel a barátomnak kettő vezeték neve van, a barátnőmnek meg kettő keresztneve... Így is lesz 4 neve, nem kell ezt bonyolítani :D


Szóval összességében azt gondolom, a férfiaknak fontos, hogy valamilyen formában felvegye a feleségük a nevüket. Gondolom ez valami birtoklási izé. Rögtön tudja mindenki, hogy ez a nő biza foglalt.

2016. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!