Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kasszánál hogy működik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kasszánál hogy működik az, ha az egyik fél a saját hobbijára szeretne költeni? Mindig megbeszélitek egymással?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy be kell jelentened,
2016. okt. 24. 19:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi véletlenül elküldtem. Be kell jelentened, ha veszel egy könyvet, hanem, ha valami drágább dologra vágysz, pl el akarsz járni lovagolni. Akkor meg van szabva, hogy van x összeg hobbikra és abból azt veszel, amit akarsz, vagy mindig megkérdezed a másikat, hogy oké -e? Azt is írjátok oda, hogy mindketten vagy csak egyikőtök keres pénzt.
2016. okt. 24. 20:00
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nalunk ez ugy van, h kozos kassza akkor van ha valamelyikunk nem dolgozik, egyebkent meg ugy kozos h a fizetesunkbol kozosen fixetunk dolgokat, de nincs felezes. Tehat az fizeti pl a rezsit, teloszamlat, nagybevasarlast akinek eppen eszebe jut.


Nincs kolcsonadas, az fizet akinel van kartya, ebbol nem csinalunk ugyet. A ferjemnek van hobbija oszintem leszrom mennyit kolt ra mert ez nem hat ki az en vasarlasi szokasaimra. Nem kell bejelentemi h vesz egy uj kenut/kajakot snnak ellenere h mar 6 van itthin, most pl valami cangat vesz.


En ezzel paralell ruhak, cipok, taskakra koltok illetve nyaralok akkor is ha o nem er ra. Ha valamelyikunk munkanelkuli, akkor nincs uj taska sem uj kajak, akkor csak a fontos dolgokra koltunk de mi mindig dolgoxunk dxsl ilyet vsak egyszer tapasztaltunk:-))))


Mi az elni es elni hagyni elvet kovetjut, o nem tesz megjegyzest arra h a szekrenyekbol omlenek a taskak es cipok, engem meg nem erdekel h lassan kajak/kenu muzeumot nyitunk:-))))

2016. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok kifelejtettem h nem beszeljuk meg egymassal h ki es mit keszul venni, annyi, h 400 felett szolunk. Ez a megallapodas de minden ami ez alatt tortenik az nem megbeszeles targya.


Ha valaki 400 fele megy akkor annyi, h hello lattam egy kabatot vagy latott valami kenus cuccot es bejelentjuk h megvesszuk, de nem kerunk engedelyt nincs "szavazas".


32/N 48/F

2016. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú, mi nem költünk ennyit hobbira :p. Jelenleg a férjem a kereső, ő kicsit többet költ, én meg kevesebbet, de mindkettőnk hobbija belefér a napi kiadásokba. Így nem is beszéljük meg.
2016. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

A közös kiadásainkra (rezsi, háztartási kiadások, kaja, közös utazások, minden ilyesmi) van közös kasszánk, a maradék keresetét mindenki arra költi, amire akarja.

Bár nagyobb dolgokat úgyis megbeszélünk, nem pénzügyileg, csak elújságoljuk, hogy mit vettünk/mit tervezünk venni.

2016. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy is megbeszéljük a terveink, a hobbi se kivétel. Mindketten tudjuk, mennyink van, mi fér bele. Inkább csak bólogatunk egymás terveire. :) Nem húzzuk keresztbe a másik elképzeléseit.
2016. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hagyjál annyit, hogy biztosan fedezni tudd, amire közösen költötök.
2016. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéljük mindig. Mindketten költünk a hobbinkra.
2016. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. okt. 25. 08:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi úgy oldottuk meg, hogy mindenkinek van némi saját "zsebpénze". Tehát anno kiszámoltuk, hogy mennyi kell a rezsire, kajára, megtakarításra, stb., és az minden hónapban fizu után a közös számlánkra utaljuk (nem pont felesben, fizetések alapján megállapodtunk, hogy ki mennyit, hogy azért mindkettőnknek maradjon).

A maradék a saját pénze mindkettőnknek, abból jut neki a hatvanhatodik tankjára a gyűjteménybe vagy a havi WOW előfizetésre, nekem meg könyvekre, kreatív cuccokra, minden egyébre. Ezen felül ebből fizetjük azt is, hogyha pl. én melóhelyről kijárok étterembe kajálni a kollegákkal, vagy ő iszogat a haverokkal, mert az ilyen nehogymár a közös kajapénzt eméssze fel.

Ha ezek elfogynak (megesik), és a közösből viszünk valamire, akkor azt mindig megbeszéljük, hogy belefér-e.

2016. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!