Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassággal megoldható lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassággal megoldható lenne a probléma? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok. Sajnos nagyon nehéz családi hátterem van és nagy esélye van annak hogy elvisznek. A barátom nagykorú már és semmiképp sem szeretné hogy elvigyenek. Kérdésem az lenne hogy ha megházasodnék akkor is elvinnének nevelő szülőkhöz? Hogy lehetne ezt megoldani. Valaki kérem adjon tanácsot.

A szüleim elváltak és mind a kettőnek új párja van és fontosabb mint a saját gyereke.



2018. ápr. 21. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Megoldható.
2018. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel az indokkal a gyámügy ezt nem engedélyezi, az biztos.

Ha összevesztek, hová mész? Jogilag nagykorúnak számítasz.

2018. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A legszebb.rabb házasságok kezdődnek az otthonról való meneküléssel... Soha ne csinálj ilyet.


A hátteredet nagyon sajnálom, de ez nem megoldás semmire, csak egy másik baj gyártására.

2018. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem.. Ő mondta hogy elvesz ha azzal megoldjuk hogy ne vigyenek el. azt mondta inkább kétszer dolgozik csak engem ne vigyenek el mert nagyon szeret és én is őt
2018. ápr. 21. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarok hülyeséget mondani, de 18év alatt a szülőknek kell beleegyezni, hogy meghàzasodj.Lehet rosszul tudom?
2018. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem, 16 éves kortól a gyámügynél kérheti a kérdező a házasságot, amit ők engedélyezhetnek.


Ha szeretitek egymást, és úgy érzitek, hogy annak ellenére, hogy jelen pillanatban ez egy menekülés és szükség, de van értelme, akkor tegyétek meg. Szerintem is járható út, és kívánom, hogy minden jól menjen, ha ezt megteszitek!

2018. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nézz utána a jogi dolgoknak, hogy milyen engedély kell 18 alatt a házassághoz, de ha megköttetett akkor onnantól jogilag felnőtt vagy, ergo a gyámügy nem foglalkozik veled.


Praktikus, ha most is együtt éltek, tanúkkal igazolhatóan, normális élettérben.


Teherbe ne ess, mert akkor gyorsabban elvisznek gyerekestül.

2018. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem terveztem babát, majd 20-21 évesen

Egyébként vigyázunk, nagyon szeretjük egymást tényleg. Többet tett már értem mint a szüleim. Sok tervünk van együtt. Egyébként gyámhatósági engedélyt talán kapok mert az eset menedzseremmel jóba vagyunk

2018. ápr. 21. 16:16
 9/9 Csurmi ***** válasza:
100%
Miért visznek el? Mit csinálnak a szüleid? Most hol laksz?
2018. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!