Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Régen miért nem lázadtak fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen miért nem lázadtak fel azok a nők/lányok, akiket akaratuk ellen férjhez adtak? Vagy most, a jelenben? (Pl Szaúd-Arábia)

Figyelt kérdés

Miért nem mondták, hogy nem mennek ferjhez és nem fekszenek le olyannal, akit nem is szeretnek, sőt még nem is ismernek?


Téged hogyha így adnának férjhez, akkor lefeküdnél az uraddal?



2019. febr. 14. 16:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
98%
Mert ahol ez a módi, ott vagy elfogadja, vagy megölik kb.
2019. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
#7! Pipás Pista hogy kerül ide?
2019. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%

Az arab világit hagyjuk már, oké?

Ott fanatikus értelmileg elmaradott emberek élnek. Az arab világba a nőnek k.ss a neve.


A régi világot pedig ne hasonlítsuk össze a maival. Régen a nőknek semmi szavuk nem volt. Azt csinálták, amit mondtak nekik.

2019. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
98%
Úgy, hogy bántalmazó férjeket gyilkolt. Őt magát a földesura erőszakolta, majd amikor terhes lett, kiházasította. Az is egy kényszerházasság volt. (Merthogy Pipás Pista nő volt)
2019. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Lázadtak, azért van már más világ.
2019. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szaúd Arabiában sztem a legtöbb nőben fel sem merül ellenállás mert neki az a "természetes".
2019. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha utána néznél ennek a szerencsétlen Malala nevű lánynak, nem kérdeznél ekkora marhaságokat.
2019. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, "régen" alatt milyen időszakról beszélünk, de mamámék korosztálya szabadon választott (1940-1950 körül), és a szülei is (1910-1920) környékén.


Más kérdés, hogy faluról beszélünk, ami akkor még zárt közösség volt, vagyis Marika és Pistike már gyerekként is együtt játszottak, és ahogy nőttek fel, mindig együtt voltak (iskola, templom, piac, földszomszédok a határban), így 20 évesen természetes volt, hogy összeházasodnak... (Esély sem volt mást megismerni.)


De sok faluban még mindig így van, én is a kolesztársamra hajtottam (messzi faluban lakott), ott aztán mondtak rám mindent, kinéztek, hogy ki ez a sehonnai... nem is ismerjük... a szülei jöttek, hogy bezzeg a szomszéd... a presszóban is majdnem megvertek, hogy én hogy merek itt "vadászni, lenyúlni a csajt, mikor nem is itt lakom"


Morbid, de a szülei így ismeretlenül ellenem voltak, nagyon össze akarták hozni egy helyi gyerekkel, és végül össze is jöttek, azóta van 2 gyerek, a csaj meg a csirkéket eteti, mikor a férje traktorozik a földön... Sajnálom, mert aranyos, szép lány, aki akarta vinni valamire az életben, most meg egy igazi lúzerrel van együtt...

28/F

2019. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg a kérdést! Most meg az önként házasodók válnak el. Akkor mivel is jobb ez az európai hagyomány? Úgy tűnik, ez se jó, hogy mi döntjük el, kivel akarunk, mert mégsem akarjuk!
2019. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!