Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi számít pontosan megcsalásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít pontosan megcsalásnak?

Figyelt kérdés

Egy kicsit részletesebben:

Párommal beszélgettünk az emberi normákról és az etikettről és felmerült egy olyan kérdés, hogy:


" Képzeljünk el egy fiktív párkapcsolatot, ahol az egyik személy egy számára ismeretlennel kezd el online beszélgetni és a késöbbiekben mesztelen képeket kap az "online féltől", de ezen kívül nincs semmilyen intimebb kapcsolat köztük. A kapcsolatban a másik szeméy természetesen nem tud erről. Az adott személyünk pedig nem küld magáról képet. Jelen esetben etikailag/ emberi norma szerint hova sorolhatnánk ezt?"


Nektek mi a véleményetek erről?



2020. júl. 25. 21:09
A kérdező szavazást indított:
Megcsalás
Nem megcsalás
30 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel kapcsolatban két dolgot jegyeznék meg.


1. Az, hogy én kéretlenül kapok valamit, nem tesz engem vétkessé. Ha ez így lenne, elég könnyű lenne bárkivel kiszúrni. Bedobok egy hamis ötezrest az ellenségem postaládájába, és ez már ok arra, hogy 10 évre lecsukják? Na, ugye, hogy nem. Ha én egy random idegentől kapok meztelen képet, az nem az én saram. Akkor igen, ha én kértem, vagy erősen utaltam rá, de ha tegyük fel itt elkezdek beszélgetni veled - mondjuk az atomfizika rejtelmeiről -, erre te küldesz egy képet a nemi szervedről, az egyedül a te sarad.

Az persze már egy másik kérdés, hogy ezt hogy reagálja le az ember. Én egy ilyen kéretlen kép után nem folytatnám vele a beszélgetést.


2. A legnagyobb ostobaságnak tartom az alapján megítélni mások, vagy magunk cselekedetét, hogy az "hivatalosan" megcsalásnak számít-e.

Egy érzelmeken alapuló kapcsolat ugyanis nem így működik. Tök mindegy, hogy valami minek számít, ha az a szerelmemnek rossz, vagy megalázó, akkor nem csinálom, függetlenül attól, hogy az elterjedt definíció szerint az megcsalás-e. Ugyanígy, én sem fogom jó szemmel nézni, ha olyat csinál, ami nekem kellemetlen vagy megalázó, akkor sem, ha technikailag az nem megcsalás.

Bődületesen érzelmi agyhalottnak kell lenni ahhoz, hogy valaki lazán porig alázza a "szerelmét", mondván "de hiszen ez nem is megcsalás".

2020. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van.


Reméltük, hogy ilyen válaszokat kapunk. Lényegében mi a etikai hovatartozását firtattuk. És nem tudtunk döntést hozni erről. Ugyebár ha valami lezáratlan vagy nem lehet döntést hozni róla akkor annál jobban érdekli az embert. :)

2020. júl. 25. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki random kap egy meztelen képet valakitől, az nem megcsalás, csak belealadt egy retekbe.


Ha ezután folytatja vele a beszélgetést vagy esetleg a korábbi beszélgetésben volt olyan "hergelés" a másik fél részéről, ami ide vezetett, na akkor részemről repül. Lehet, hogy nem nevezném megcsalásnak, de egy ilyen húzással vége a bizalmamnak felé.

2020. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem elég részletes a leírás illetve jó lenne ismerni a főszereplőt. Ezek a dolgok a valóságban nem fekete-fehérek.
2020. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszadó.


A leírásban már említettem, de leírom még egyszer: FIKTÍV KAPCSOLAT


Nincs semmi konkrét, csak magán a helyzeten merültek fel bennünk etikai kérdések.

2020. júl. 25. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Amit a párod előtt nem csinálnál mással az megcsalásnak számít.
2020. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

A 6-os válasz teljesen jó.

Amúgy kérdés, miért beszélgetett online a két ember, miért érezhette a másik, hogy oké pucér fotót küldenie.

2020. júl. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!