Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha a házasságodban a szex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házasságodban a szex évek óta nem jó, és nem is lesz az miért ragaszkodsz hozzá?

Figyelt kérdés

Tehát nem átmenetileg, hanem mondjuk 5 éve már nincs normális szex köztetek meg semmi intim dolog, max néha, de az is olyan sötétben maszatolás. És másnál megtalálod.

Miért nem válsz és keresel magadnak olyan embert, akivel szexuálisan egy hullámhosszon vagytok?


Sokan írják itt, hogy csak ennyi hiányzik és ezt elég pótolni mástól. De ez nekem magas. Hát ha valakit szeretek, akkor szexelni is vele szeretnék, nem? Ez nem egy olyan dolog, hogy itt nem kapok cipőt, veszek ott, de azért ez a kedvenc ruházati boltom.

Nem furcsa, hogy valakinek mindegy hogy hol de legyen szex , de utána miért megy vissza ahhoz, akinél nincs szexuális kielégülés?


2021. máj. 14. 17:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Frankhitel, még vagy 14 évig.
2021. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%

Nos kérlek szépen azért, mert ezzel az erővel az emberek 80%-a folyamatosan új és új kapcsolatba kezdene, addig, amíg meg nem hal, mivel a kapcsolatok zöme előbb utóbb kihűl.


Illetve egy házasságban nem csak a szex számít. Lehetsz valaki olyannal, akivel tökéletes a szex, de mondjuk minden más rossz, vagy legalábbis nem annyi minden jó. Na most teszem azt, adott egy jól működő házasság, amiben a felek tökéletesen passzolnak egymáshoz, de X év után a szex ellaposodik. Ilyenkor kellene elmenni párterápiára, vagy újjáéleszteni a lángot, sokan ehelyett vagy elválnak, vagy szeretőt tartanak. Aztán X év múlva azzal az új valakivel is kezdődik minden elölről.

2021. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%

Leszögezem: szerencsére kielégítő a szexuális életem a feleségemmel, így amit leírok elméleti.


Amikor tizen-, vagy huszonéves az ember, akkor ami összeköt a párommal az az, hogy egyedül ő az, akit megcsókolok, és ő az, akivel lefekszem. Mármint baromira lebutítottam a dolgot, de csak a hatás kedvéért. A lényeg, hogy a párkapcsolat az elején még a közös párkapcsolatos dolgokról szól. Ebben a fázisban szerintem baromi jogos a kérdésed, mert ilyenkor együttmaradni valakivel, akivel nem szexelek olyan, mintha ragaszkodnék egy étteremhez, de vinnék magammal szendvicset, mert szarul főznek.


Mondjuk én 8 éve vagyok házas, és 18 éve vagyunk párkapcsolatban, nála közelebb soha senki nem állt hozzám lelkileg. Az életem felét vele éltem le, ő a másik felem. Ő a legjobb barátom, a testvérem, a szeretőm, az üzlettársam, a gyerekeim anyja, a coachom és én neki ugyanez.


És akkor a válasz a kérdésre: simán el tudom képzelni, hogy valami eltörik, és én másik szeretőt szeretnék, de nem akarok másik legjobb barátot, testvért, üzlettársat, coachot és másik anyát a gyerekeimnek.


Persze, mint mondtam, mindez elméleti, de elképzelhető.

2021. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%
mert nem a szex volt, amiért elvettem a nőt feleségül.
2021. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
83%
Van 2-3 gyerek, de ha egy akkor is számít, van lakás és annak vonzatai, van sok közös emlék, és van egy közösen felépített élet, és van remény hogy jobb lesz valamikor.
2021. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#1 14 évig? Nagyon durva :/


#2 Neked. Nálunk 7 éve nem hűlt ki, de ehhez mondjuk tenni is kell.

Nálunk sem csak a szex számít, de szex nélkül megenné a fene. Ne legyünk már álszentek. Én nem szeretnék olyan partnerrel lenni, még a párommal sem, akit még mindig imádok, ha nem működne jól a szex. Mi onnantól max. jó barátok lennénk. Kb.

Értelek, hogy újra lehet éleszteni a lángot, én ezzel teljesen egyetértek. De arról beszélek, ahol nem megy. Ilyen is van, szerintem több, mint ahányan bevallják

2021. máj. 14. 17:59
 7/35 A kérdező kommentje:
#5 Na ez nekem sokkal hihetőbb, mint a nem számít a szex
2021. máj. 14. 18:00
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt is hitel, lakás autók, meg egy csomó minden.

Már mindkettőnk agyában megfordult, veszekedésnél el is hangzott, de azóta se semmi.

Nehéz ettől jobbat találni.

2021. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Egy nagy része ezeknek az anyagiak vagy a kényelem miatt maradnak benne, de azért olyan is van bőven, akiknek amúgy tényleg jó a kapcsolatuk és boldogok is, csak már a szenvedély nincs meg úgy, mint az elején.

Tök jó, hogy neked 7 év után is ugyanolyan jó a szexuális életed is, de azért gondolom sejted, hogy ez egyáltalán nem gyakori. Könnyű mondani, hogy mindenki keressen olyan kapcsolatot, amiben minden tökéletes, viszont ez közel sem egyszerű és lehet valaki sosem fog megismerkedni a számára "igazival".

Próbáld beleképzelni magad a szituációba.

Tegyük fel, hogy ugyanúgy 7 éve együtt vagy a pároddal, viszont pár éve a szex már nem az igazi és így a száma is csökken. Ezen kívül viszont minden más ugyanolyan szuper köztetek, megvan az összhang, boldog vagy vele, bármiben számíthatsz rá, ő egyben a legjobb barátod, de az érzéseid mégis sokkal mélyebbek, mint egy sima barátság. Nem lángoló szerelem, de erős, tartós szeretet. Tudod, hogy ha vele maradsz, egy kiegyensúlyozott, boldog, nyugis életed lehet és minden közös tervetekért együtt fogtok dolgozni. Ház, nyaralás, gyerek, amit akarsz. Az egyetlen probléma, hogy a szenvedély már közel sem olyan, mint az elején.

Lehet megfordul a fejedben, hogy vajon szakíts/elválj, de közben pontosan látod, hogy a ti kapcsolatotok így is kiemelkedő és ki tudja, hogy találnál-e valaha ennél jobbat. Azért lássuk be, az olyan kapcsolat, ahol tényleg minden egyes fontos része jól működik, nagyon nagyon ritka.


Talán így érthetőbb lesz számodra a másik oldal is. Én is ilyen helyzetben vagyok, és nem mondom, jobb lenne ha a szex is kimondottan jó lenne, de azért így sem 0 az intimitás és az összes többi tényező nekem fontosabb, így meg tudom hozni ezt a kompromisszumot. Nem vagyunk egyformák, biztos van aki inkább mást áldozna fel, de a szex kulcsfontosságú számára és ezzel nincs is semmi baj, megértem, én viszont nem így vagyok vele. Így is nagyon boldog vagyok a kapcsolatomban és számomra ez teljesen megéri. Nem érzem langyos pocsolyának így sem.

Őszintén szólva én amúgy sem hiszek abban, hogy létezik tökéletes társ. Lehet találnék olyat, akivel jobb a szex még sok év után is, de vele meg valószínűleg lenne más probléma. Kompromisszum mindig lenne.

2021. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Nálatok 7 éve nem hűlt ki? Gratulálok, ez azért elég szép szám, de én gondolok itt azokra a pártokra, akik kétszer vagy háromszor annyi ideje vannak együtt, mint ti. Ne akard azt nekem bemesélni, hogy egy párkapcsolat 20 év után is ugyanannyira szenvedélyes(persze vannak kivételek), és itt jön képbe az, amit a #3 válaszoló leírt.


Ergo számít a szex, de vannak ettől fontosabb dolgok is, és egy jó szexért nem dobja el bárki a társát, illetve az egész életét.

2021. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!