Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért zavar egy embert, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavar egy embert, ha megcsalják?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, ez így kissé abszurd.

De mégis, mi az oka ennek?

Hozzá teszem, én is harapok erre, sőt, sokszor túlzásba viszem a féltékenységet..

De próbáltam magam is, illetve ezt az érzést is objektívan, csak fejjel átgondolni.

De nem jöttem rá.

Legrosszabb félelmem, ha barátnőm megcsalják, de mikor belegondolok, hogy megcsal az egy "testi érintkezés", és minél többet kattogok ezen, annál sz*rabb.

Szóval, mi az oka ennek?

Belénk van kódolva?

Vagy itt az érzés egy olyan, megfoghatatlan helyről jön, amit úgy hívunk :"lélek"?



2021. szept. 22. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Benne van a szóban. Vannak játékszabályok, amelyet mindketten elfogadtok, különben nem játszatok. A szabályokat az egyik titokban megszegi és folytatja a játékot, azaz csal.


A mindenki mindenkivel játékba ez senkit nem zavar, hiszen ott ez nem csalás, hanem a játék lényege.


Éti?

2021. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Azert felunk a megcsalStol mert akkor benne van a pakliban hogy a masik elmegy es elveszitjuk vegleg.
2021. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Az érzékeny oldalad mutatod neki erre bevon egy harmadik alakot aki nincs tisztelettel a te érzékeny oldaladra
2021. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem belénk van nevelve a dolog egyrészt, másrészt meg attól is ember vagy, hogy vannak érzéseid és nem csak az ösztön hajt, hogy tovább örökítsd magad, hanem vannak érzelmeid is mellé.


Természetes ha valakit szeretsz, akkor nem szeretnéd, hogy mással is közelebbi kapcsolatba kerüljön szerintem. Én már azt is utálom, ha az üdítőmbe más bele iszik, nem hogy meg dugja a barátnőm.

2021. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több oka is van:


1. A kapcsolat, mint két ember egysége. Akik kapcsolatba léptek, többnyire azt a kettejük közti bizonyos "szerződésnek és elköteleződésnek" szánják. Kimondatlanul is tudatják egymással és a külvilággal is, hogy ők ketten egységet alkotnak. Ezt pedig a megcsalás megbontja. Ami 2 ember egysége, abba harmadik nem fér bele.

2. Az érzelmi rész. Sokan csak érzelmekkel tudnak/akarnak testi kontextusba lépni. Ha a pár egyik fele ezt megteszi egy harmadik féllel, sokaknak az egyet jelent az érzelmi útvonallal. Tehát azt feltetekezi, a megcsaló érez a szerető iránt.

3. A büszkeség. Az emberben ugyanis legtöbb esetben van tartás. A megcsalás pedig ezt bomlasztja olyan módon, hogy a megcsalt fél alulertékeli tőle önmagát. A testét, a küllemét stb stb. Röviden úgy érzi, a megcsaló fél jobbnak tartja azt, akivel megcsalta. Ez a tipikus "nem vagyok neki eleg jó" efektus.

4. A birtoklás. Ha szeretsz valakit, egy egészséges mértékű birtoklás még abszolút rendben van. Nyilván mivel fontos neked, szeretnéd magad mellett tartani. Ez pedig a megcsalástól való félelemhez vezet, mivel ez akár az elvesztéséhez is vezethet.

5. A társadalmi nézetek. A közösség többnyire a monogám kapcsolatot ismeri el, illetve tartja helyénvalónak. Akit pedig megcsaltak, sajnalat övezi, a megcsalót pedig harag. Nem véletlenül. A legtöbben ugyanolyan fontosnak tartják ezt az egységet, amit a megcsaló lerombol.

6. A higénia és egészség. Illetve a gusztus. Mert ez sem mindegy. Nem mindegy, hogy a partnered miután mással lefekszik, utána veled is kerül intim helyzetbe, ezzel akár betegséget hazahozva. No meg a tudat, hogy előtted másban járt/más jart benne sem kimondottan kellemes, ugyanis más testének nedveit és hasonlókat nem kívánsz magadon érezni.

2021. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, ha hülyének néznek és azt sem, ha az időmmel szórakoznak.


A munkahelyemen is felmondtam már emiatt, a kapcsolatból is kilépek, ha valaki a hülyéjét járatja velem és azt hiszi, nekem az az élet, hogy az ő hitvány hülyeségét elviselve töltsem az időm, ami csak neki éri meg.



Röviden: nem szeretem a szerződésszegést meg a trükközést.

2021. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el sokkal kevésbé zavarja az embereket még a rendszeres is, mint amennyire itt az állítjk. A valóságban alig van szakítás válás miatta
2021. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Belénk van kódolva "biológiailag", viszont ha túlságosan eluralkodik rajtad az már nem túl jó... Egy csomó minden belénk van kódolva biológiailag, de mégis ha fóbiává, paranoiává, rögeszmévé válik akkor nem túl jó és érdemes felkeresni egy szakembert.
2021. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7: Az emberek 70-80%-a mért válik akkor 10 éven belül?
2021. szept. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Biztos nem a megcsalás miatt, kiborulnak, hisztiznek, de aztán senki nem válik
2021. szept. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!