Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Általában minél idősebb az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általában minél idősebb az ember, annál kevésbé ítéli el a megcsalást?

Figyelt kérdés

Igazából a kultúránk nagyrésze a keresztény tanításokra épül, ahol a házasság élethosszig tart és monogám szexualitással van egybekötve. Ez adja a gerincét a hagyományos családmodellnek, amit már gyerekkortól mesékből látunk. Igazából akármilyen kisfiút vagy kislányt megkérdeznél döntő többségük azt válaszolná, hogy lesz neki majd egy társa, akivel egy életen át boldogon élnek majd. Tinédzserkorban is az ember próbálkozik kapcsolatokat kialakítani, aztán ezek vagy sikerülnek vagy nem, de még továbbra is az a kép él a fejében, hogy létezik egy "igazi", akit meg kell találni és aki elég lesz neki egy életre.

Aztán felnőttként így a szüleim generációján meg a fórumon olvasgatva is azt látom, hogy ez az egész dolog valahogy varázstalanodik. A hétköznapi élet és a meg nem oldott konfliktusok felőrlik az emberek erről alkotott pozitív képét és teljesen másképp kezdenek el viselkedni. Az anyagi függőség persze megmarad és abból kilépni nagyon nehéz, de a megcsalás úgy kényelmes középútnak tűnik. És igazából ne legyünk naivak, mert ilyen mindig volt csak talán nem ennyire nyíltan. Persze nem fekete-fehér ez a dolog sem, mert akivel nem hajlandó házaséletet élni a társa, annak az embernek a lelkivilága sem lehet könnyű. Ha meg tömegesen ezt látja maga körül az ember, akkor nyilván befolyásolja az erről alkotott képét.



2022. szept. 24. 20:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

A megcsalás az 18 évesen is megcsalás, meg 60 évesen is.

Az meg hogy ki hogyan reagál ha a párja lebukik, az teljesen egyéni, és nem korfüggő.

Es ez független attól is, hogy ki mennyire hisz az Igaziban.

2022. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
20-30 év házasság után már tudják, hogy nehéz, szinte lehetetlen leélni úgy évtizedeket, hogy senki nincs rá hatással és nem történik valami. Ezért nem akarnak feladni egy amúgy jól működő házasságot, családot, közösen megteremtett életet.
2022. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Ahol már csak a kényszer tartja őket össze, ott persze, hogy nem fáj a megcsalás. Ott csak a diszkréció számít.

De ne tartsuk már ennyire normálisnak, hogy két embert az anyagi kényszer tart vissza a válástól, mert egyedül nem lehet megélni. Ez csak szerintem borzasztó?

2022. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Én továbbra is elítélem a megcsalást, csak házasságra nem vágyok már. Én szeretem váltogatni a partnereket, egy monogám kapcsolatnak a gondolatától is elkap a menekülhetnék. Addig bírom, amíg nagyon szerelmes vagyok, de utána már feléled bennem a vágy másra is. 26N
2022. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Minél idősebb vki sztem annál jobban mem vágyik gerinctelen emberekre az életebe.
2022. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

"De ne tartsuk már ennyire normálisnak, hogy két embert az anyagi kényszer tart vissza a válástól, mert egyedül nem lehet megélni. Ez csak szerintem borzasztó?"


Nem ezt írtam. SZó nem volt anyagi kényszerről.

De ha te azt hiszed, hogy 30 év múlva is úgy fogsz nézni a férjedre, mint 1 év után, és ő is rád, akkor lesz még meglepetésekben részed.

2022. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Meg nem csak a saját házasságra értem, hanem más ismerősök esetén is. Ha 20 év alatt kiderül, hogy a szomszédról, a rokonról, a kollégáról, a gyerekkori barátról, akivel még közösen idealizáltátok a házasságot tinédzserként, hogy bizony ők is félrejárogatnak, akkor úgy eltompul az ember, hogy hát tulajdonképpen mindenki ezt csinálja és nem lehet évtizedeken át hűségesnek maradni. De ez akkoris egy emberi dolog, mert ösztön szinten nyilván vonzódni fogsz máshoz, amiről nem tehetsz, de hogy tudatosan hogyan fogsz rá reagálni, az mégis csak egy emberi döntés.
2022. szept. 24. 21:13
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

A #2-vel értek egyet.

Folytatnám azzal, hogy persze nem tartós és rendszeres kapcsolatra gondolok ez alatt, hanem egy egyszeri elgyengülésre, botlásra. És kell hozzá, hogy az emberben legyen kellő belátás azzal kapcsolatban, hogy ha vele megtörténik ez több évtized alatt, akkor a párjának is nehéz annyi időt érzelmi, fizikai félrenézés nélkül kibírni.

Tehát nem is az életkor hozza a más gondolkodást, hanem egy kellően hosszú kapcsolat.

2022. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Én csakis magamról tudok írni, de egy az egyben úgy vagyok vele ahogy írod.


Tehát gyerekként, tiniként még hittem az igaziban. Aztán az első kapcsolatom közepén/végén egyre inkább azt tartottam, hogy nincs igazi csak 2 fél akik jól megvannak. De lehet 100 méterre ott lenne egy másik társ, akivel ugyanúgy jól ellenénk. Tehát igazi nincs, csak olyan aki kompatibilis.


És a megcsalással is így vagyok. Demonizáltam, mostanra a szemem sem rebben ha ez meg az megcsalja a párját.


Öregszem 28/F

2022. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Van a szeretosdinek egy másik oldala is. Amikor a hűtlen fel éppen a megcsalas/viszony után dobben rá, hogy neki mégis a társa az "igazi". Ez után már másként néz rá. És tényleg eletuk végéig tart a love.
2022. szept. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!