Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Elmondjam az exemnek, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam az exemnek, hogy a kapcsolatunk alatt megcsaltam?

Figyelt kérdés

7 hónapja szakítottunk, de engem nagyon megviselt a szakítás, ezért nemrégiben felkerestem egy pszichológust és rendszeres konzultációkra járok. Mindenről beszámoltam neki ami a kapcsolat és szakítás alatt történt, többek között arról is, hogy én többször is megcsaltam a kapcsolatunk alatt az exemet.


El kellett mesélnem a pszichológusomnak, hogy nagyon bántalmazó kapcsolat volt, számos komolyabb vita után megvert az exem, a legdurvább eset az volt, mikor olyan erővel ellökött, hogy eltört 2 ujjam. Gyerekként apám is bántalmazott sokszor, ezért nem volt az az erő bennem, hogy én vessek véget ennek a kapcsolatnak, ezért én meg másoknál kerestem a saját boldogságomat. Tudom, nem mentség arra amit tettem, habár nem is keresek mentségeket, mert hasonlóan szörnyű dolgokat tett az exem is.


A pszichológusom azt tanácsolta nekem, hogy üzenetben vagy levélben számoljak be az exemnek a dologról, lehetőleg minél érzelemmentesebben, csak a tényeket írjam le és ne azért tegyem meg, mert bosszút akarok állni, hanem mert valóban tovább akarok lépni. A pszichológusom szerint egy ekkora méretű titok meggátolja, hogy tovább tudjak lépni, mert még mindig valami hozzáköt, továbbra is van egy közös "emlék" és ha elmondom neki, feltehetően ez a cérna is elszakad és már semmi nem fog összekötni minket.


Őszintén nem tudom mennyire jó ötlet lenne elmondani neki, főleg hogy több mint 5 hónapja egyetlen szót nem beszéltünk és tudom, hogy érzelmileg mennyire felkavarna újra beszélni vele.



2023. aug. 17. 17:06
A kérdező szavazást indított:
Mondd el neki
Ne mondd el neki
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok pszichológus, de egy olyan embernek utólagosan bevallani, hogy megcsaltad, aki mikor párkapcsolatban voltatok eltörte az ujjad már kisebb dolgokért is, nem tartom okos döntésnek.


Leírni leírhatod, de helyedben inkább összetépném majd kidobnám a kukába.

2023. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Olyat biztos nem tanácsol egy pszichológus sem, hogy vedd fel a kapcsolatot egy volt bántalmazóddal.
2023. aug. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértetted a pszichológusod. Szoktak ilyet javasolni, hogy írd le a gondolataid az exednek levélben, ha nem tudsz túllépni, de a lényeg, hogy NE KÜLDD EL! Hanem égesd el, tépd szét, bármi. Nem az a lényeg, hogy őt informáld a saját bűneidről, hanem hogy te megkönnyebbülj.

Ugyan minek számolnál be neki valóban, ha már a kapcsolat alatt is bántalmazott? Nagyon rossz ötlet, ha a pszichológusod ilyet javasolt tényleg, akkor keress egy hozzáértőt.

2023. aug. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valóban én is furcsállom kicsit a pszichológusom mostani tanácsát, habár az is igaz, hogy volt már máskor is, hogy kételkedtem egy tanácsában és végülis mégis igaza lett és bevált amit mondott.

Mindenesetre azért köszönöm a válaszod!❤️

2023. aug. 17. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem írnék rá. Ki tudja, mit váltana ki ez belőle, lehet, hogy felkeresne és tovább bántalmazna.


Olyat tanácsot én is kaptam pszichológustól, hogy írjam ki az érzelmeim egy papírra vetve, de ne küldjem el, hanem égessem el, dobjam ki,stb. De az, hogy direktben küld el a bántalmazódnak...Pandóra szelencéje lenne.

2023. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti, hogy szakember? Inkább kóklernek tűnik.

Biztosan nem mondanám el, de nem is tűrtem volna az exnek az első aggresszív megnyilvánulása után tovább semmit. Ha elviselted továbbra is, akkor az a te hibád. És az is, hogy kapcsolatba kezdtél inkább ahelyett, hogy rendbe tetted volna magad előtte lelkileg. Lehet felháborodni. Én nem simogatom senki buksiját, főleg akkor nem, ha már felnőtt és döntő képes.

2023. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez milyen pszichologus? Csak mert ő nem nagyon tanacsolhat....en is jarok ill jártam masokhoz. Sose mondtak sose semmit h tegyem ezt vagy azt...
2023. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem utasított semmire a pszichológusom, én kértem tőle tanácsot. Megkérte, hogy mondjam el milyen lépéseket tettem idáig, hogy túllépjek.

Elmondtam neki azokat, többek közt azt is, hogy már sokszor leírtam egy lapra az érzéseimet az exemmel kapcsolatban, a megcsalást illetve a szakítást illetően, és utána mindig összetéptem és lehúztam a wc-n a papírt. Sajnos, sosem éreztem hogy ez segített volna a problémán, valahogy azt éreztem, hogy élettelen vagyok mert magamnak írogatok hosszú, fájdalmas leveleket arról, hogy mennyire szörnyen bántak velem.

Kérdeztem a pszichológusomtól, hogy mindezek után mit tudnék tenni, és azt TANÁCSOLTA, hogy esetleg miután leírtam, eljuttathatnám a címzettnek, mert akkor lehet azt éreznem, hogy meghallgatott vagyok és a múltban tudnám hagyni a történteket.


Illetve, egyetlen szóval nem mondtam hogy én nem vagyok hibás, pontosan, hogy nagyon is tisztába vagyok a tetteim súlyával, és továbbra sem kedves, hanem őszinte válaszokat várok.

Köszönöm mindenkinek!

2023. aug. 17. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanacsolni sem tanacsolhat. Ez tuti. A pszichologus a te általad kimondott gondolati sikra vezet rá. Ő semmi tanacsot nem adhat. Keress mast vagy pedig kerd meg mutassa meg a diplomajat
2023. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akárhogyis, az előzményeket figyelembe véve nagyon rossz tanács. Az idő segíteni fog és keress másik pszichológust.
2023. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!