Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Párom nem tudja elfogadni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem tudja elfogadni, hogy az exemtől kapott karórát hordom és, hogy a kolléganőmmel járnék dolgozni, hogy spóroljunk, lehet e ez szakító ok ha szeretjük egymást?

Figyelt kérdés

A kapcsolatom krízishelyzetbe került, lehet, hogy szakítás lesz a vége. Aki volt már szerelmes tudja milyen lelki teher ez. Szeretem a párom, ez nem kérdés. Ezért is írok ide, ezért is kérdezek, fontos nekem, megmenteném a kapcsolatunkat!! A fent említett karóra nem az exemre emlékeztet, csak egy olyan időszakra amikor nagyon nehezen éltem, és arra, hogy tanuljam meg megbecsülni az apróbb dolgokat is az életben. Szerinte az óra fontosabb számomra, mint ő, szerintem ez két külön dolog. Az óra viszonylag drága óra, de inkább az a lényeg számomra, hogy ajándékba kaptam. Az ajándékaimat pedig én nem adom el.


A másik fent említett eset pedig, hogy az említett kolléganőm egyszer kikezdett velem, amikor a pasija megcsalta (valahol érthető ugye...), én nemet mondtam, de őszinte (vagy ostoba) ember lévén, elmondtam a páromnak.

Szeretem megbeszélni az ilyen dolgokat, hogy lássa ő a fontos számomra. Azt is elmondtam neki, hogy nekem ő a fontos és nem más.

Azóta volt egy olyan eset, hogy megbeszéltük az ominózus kolléganőmmel, hogy váltott autóval járnánk dolgozni, mert így spórolunk havonta 4000 Magyar Forintot. Természetesen továbbra is csak kollegális viszonyt ápolunk, ős is összejött valakivel, és természetesen le is buktam ezzel a bejárás dologgal. :) :(

Az indokom az volt amiért nem mondtam el, hogy mivel tudom, hogy neki nem tetszene a dolog, inkább eltitkoltam. Tudom, férfiként oda kellett volna állnom elé és azt mondani, mától ez van és punktum. Spórolnék, de nem akartam bántani ezzel, egy nehéz időszakon voltunk túl akkoriban. De ha egy évig együtt járnánk dolgozni, az kb 40-50.000Ft-ot jelenetene spórolásban. Persze a párom azt mondja, hogy az a havi 4000 fontosabb nekem, mint ő és, hogy neki nem ér annyit. Mondtam neki akkor fizesse a 4000-et (csak hogy érezze a szavai súlyát) de azt már nem teszi meg, hogy fizesse. Én egyedül élek, csak magamra számíthatok anyagilag. Ő a családjával él, és ha baj van akkor ott vannak neki, habár a viszonyuk nem túl jó.

Szóval nem élünk együtt, és a vitáink közepette azt találtam neki mondani, hogy sajnos mivel nem élünk együtt, nincs beleszólása, hogy kivel és hogyan járok dolgozni.

Nekem ő a legfontosabb, de 4000Ft a mai világban szerintem sok pénz. Főleg ha egy évre mondjuk előre vetetjük.

Nem tudom ki mennyiből él és milyen viszonyok között, de eddig ha szakítottam, mindent ott hagytam az exeimnél így két hosszú párkapcsolat után, 39 évesen nem tartok anyagilag sehol. Most jól keresek, de szeretnék gyűjteni lakásra, és az a havi 4000 elég lenne arra, hogy pl a párommal legyek, vagy egyszer egy évben el tudjunk menni nyaralni. Szóval még azt is rá / ránk költöm.

Velem van a baj vagy nála nem stimmel valami?

Abszolút hűséges típus vagyok, szeretnék "érte élni", de nem úgy, hogy megköveteli, hanem, hogy úgy viselkedik, hogy ez magától jöjjön.


Mindkét kérdésre szívesen fogadom az értelmesen és empatikusan hozzászólók válaszait! Aki erre képtelen az inkább ne írjon! Köszönöm! F/39



2014. márc. 13. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Nos, valóban nem kellett volna eltitkolnod, de ettől függetlenül szerintem semmi gond nincsen a hozzáállásoddal.


Az óra csak egy óra, az utazgatás pedig spórolás céljából van és pont. Még az is jó ötlet volt, hogy felvetetted fizesse ki..de komolyan.


Bár azt hozzátenném, hogy az én szavam nem biztos, hogy sokat számít, mert nagyon toleráns vagyok. A legtöbb nő szemében túl toleráns.


A párom néha találkozik az exeivel, a tőlük kapott ékszereket hordja, (meg azt is amit tőlem kapott) eljár bulizni nélkülem is, táncol lány ismerősökkel, akkor is mikor együtt megyünk bulizni és nem féltékenykedek.


Tehát én ilyen vagyok. A legtöbben viszont nem, így nem tudok tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogy ő mégis mit gondolhat, és hogyan lehetne meggyőzni.


Mindenesetre szerintem veled semmi baj, és inkább nála nem stimmel valami.

2014. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Elég érdekes párod van. Baromi féltékeny típus lehet. Miért ne hordanád az órád? Miért nem járhatnál be a kolléganőddel dolgozni? Nem Te akartál kikezdeni vele és már ő se akar veled.

Ha ezeket nem veszi figyelembe a párod most, mi lesz később? Csak GPs-es nyomkövetővel járkálhatsz. Ha meg le akarnál feküdni a kolléganőddel, azt megtehetnéd, akkor is, ha külön jártok be. Akkor ezen az alapon hagyd ott a munkahelyed. És még fokozhatnám.

Állj ki a dolgaid mellett, ha neki nem tetszik akkor majd lép és ez esetben örülj, hogy megszabadultál tőle.

2014. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de a szoveget nem olvasom el mert Hamlet is megirigyelne ezt a mennyiseget. Szoval egyaltalan nem szakito ok, viszont ha a pasid ennyire onbizalomhianyos feltekeny ember, akkor kar pazarolni az idot ra.


Ui: mondd neki, hogy szuletesnapodra egy karorat kersz.

2014. márc. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Kalapemelés jár neked ezért a mondatért:

"...sajnos mivel nem élünk együtt, nincs beleszólása, hogy kivel és hogyan járok dolgozni."

Teljesen igazad van, és jóravaló embernek tűnsz.


A barátnőd pedig magába nézhet, bocsánat, hogy ezt mondom, de óvodásként viselkedik.

Kaptam sok mindent exektől. Pólót, inget, karórát is :), most ezeket nem fogom kidobni, mert az aktuális barátnőm ezt mondta. Sok fénykép is megvan ezekből az időszakokból, ezeket sem törölném.


Kérd meg a párodat, hogy ne kicsinyeskedjen ilyeneken.

Kérd meg, hogy gondolkozzon el: nem tettél meg eddig mindent érte? Nem azért vagy-e vele, mert őt szereted, és az exek nem véletlenül exek?

2014. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nyilván a kapcsolatunk ennél sokkal bonyolultabb. Majd itt reagálok még a beérkező válaszokra, és köszönöm a biztatást és a támogatásotokat is!! :) Ti is feldobtátok a napomat. Egy két gondolatra azért reagálnék...!


Kedves 1-es.

Csak azért vetettem fel, hogy ha akarja kifizetheti, mert úgy érzem nem érzi ezeknek a 4000Ft-oknak a súlyát. Tavaly tavasszal 4-5 hónapon át havi 7-9x utaztam hozzá autóval, ami az én fogyasztássommal számolva úgy havi átlag 50.000Ft. Ahogy mondtam otthon él a szüleivel és úgy érzem nem érzi ezeknek a dolgoknak a súlyát. Nem akarok anyagiasnak tűnni, de a mai világban még ez sem lenne baj szerintem, ha az lennék. :)


Kedves 2-es hozzászóló! :)

Kalitkában éreztem magam, és ezt meg is mondtam neki.

Ezelőtti kapcsolataimban nem voltak ilyen problémák.


Négyes válaszólónak: :)

Ha azt mondom neki, hogy ne gyerekeskedjen, arra az a válasza, hogy hívhatom én bárhogyan az ő viselkedését, ha nem érzi magát jól attól ha az óra a kezemen van vagy hogy ha kolléganővel járok dolgozni. Hozzátenném, hogy a hűtlenséghez nem kell autó. vagyis szeintem az a legkevesebb, ha valaki félre akar lépni akkor nem autóban teszi azt. megkértem, hogy ne kicsinyeskedjen!


Azt hiszem, hogy be fogom fizetni magunkat egy párterápiára, mert nemek nem hiszi el, hogy ezek kicsinyes és gyerekes dolgok.


Kérlek benneteket írjatok még! Köszönöm!

2014. márc. 13. 12:29
 6/16 A kérdező kommentje:
javítottam a mondatom: Azt hiszem, hogy be fogom fizetni magunkat egy párterápiára, mert nekem nem hiszi el, hogy ezek kicsinyes és gyerekes dolgok.
2014. márc. 13. 12:30
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Hany eves a parod? Mert nem ugy runik, hogy felnott nokent viselkedik, de ne vedd ezt sertesnek.

En nem akadnek ki azon, hogyha parom mastol kapott ajandekot hasznalana/megtartana/viselne. Ezek csak targyak, joforman jelentoseguk sincs mar azon kivul, hogy meg mindig hasznosak lehetnek.

A masik dolog az, hogy ne hagy magad manipulalni. Oszintenek tunsz a szavaidbol itelve azaz hiteles vagy, oszinte voltal hozza. Nagyon feltekeny es ugy tunik nincs elegendo onbizalma nem bizik benned sem es mar megbocsass de ez az o hiabaja es nem a tied.

Abszolut megertelek a penzzel kapcsolatban is mert normalis ember sporol minthogy elszorja a penzet. Visszautsitottad mar a kolleganod azota meg minden ok, ezen mit nem fog fel?

Ez szanalmas viselkedes ne haragudj. 40-50 ezerrel lehet mit kezdeni es jo dolog praktikusnak is lenni. :)

25 l

2014. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!


Kezdenek kisimulni a dolgok, de sajnos még mindig úgy érzem magam, mintha kalitkában élnék. A legutolsó érdekes dolog az volt, hogy minek akarok én társaságba járni, hiszen mindenki számító és csak a maga hasznát lesi?! Mondtam neki, hogy társaság kedvelő ember vagyok, eddig is így éltem. Ha nem akar, ne jöjjön, de én akkor is fogok menni. Erre a kérdése az volt, hogy "És ő akkor otthon üljön addig?" mondtam, hogy nem kell, jöjjön velem! :) De ő nem akar. Szerintem ő is érzi az ellentmondást. Haverokkal "elmehetnék" bárhová, de ha már lányok is vannak az adott társaságban, akkor az sem jó ha ketten megyünk oda és nem én csak én egyedül. Úgy döntöttem, hogy ha nem változik meg záros időn belül a hozzáállása, akkor hiába szeretem, el fogom hagyni, mert én képtelen vagyok úgy élni, hogy mindent jól (szerinte jól) kell csinálnom. Egy apró hiba és repül a kobakom a kosárba... Várom a további értelmes hozzászólásokat! Köszi előre is!

2014. máj. 7. 08:57
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, te nagyon jó arcnak tűnsz, legalábbis azok alapján amit és ahogyan ide írsz.

A legtöbben idejönnek tanácsért, aztán ha megkapják, akkor a válaszoló a hülye :)


Szóval így kell ezt csinálni, ahogy leírtad!

Nem hagyod magadat érzelmileg zsarolni, és ez jó!

Sajnos a barátnőd túlzottan féltékeny, vagy esetleg vannak bumburnyák barátnői, akik telebeszélik a fejét.


Próbáld elmondani neki, hogy bízzon benned! Ne birtokolni akarjon, csak szeressen, és élvezze, hogy te meg őt szereted. Sokkal jobban járnátok mindketten, rengeteg idegeskedést megspórolnátok magatoknak.

2014. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakításra okot adó viselkedés bármi lehet. Bármi, ami nem tetszik a párodnak. Akkor is, ha semmi értelme.

Olyan kor nem az értelem a döntő, hanem az érzés.

2019. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!