Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Apasági tesztre kötelezhet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apasági tesztre kötelezhet?

Figyelt kérdés
(nem tudtam melyik témába illik ez) Gondolom csupa rosszat fogok kapni, de ez van. Házasságban élek, jól megvagyunk, csak hogy nem egy szokványos kapcsolatunk van, hanem nyílt házasságban (részemre). Szóval van egy barátom fél éve, akiről a férjem is tud természetesen. (szeretjük egymást, de ez feldobja a kapcsolatunkat, nekünk jó volt hármasban). Eddig jó is volt, csak, hogy terhes lettem, és nem tudni kitől. Az érdekelne, hogy ilyen esetben, mivel férjél vagyok, autómatikusan a férjem nevére kerülne a gyerek (aki akarja is, ha övé ha nem), de viszont a barátom is szeretné a gyereket (de én se és a férjem se szeretnénk ha nevére venné, mert akkor a család felé kiderülne, hogy hármasban vagyunk, és szégyellem, a négy fal között jó volt, de nem teregetném ki, a családomban ezt nem fogadnák el) A barátomnak mondtam, ha övé akkor annyit jöhet hozzá amennyit akar, csak maradjon titokban, mikor mit válaszol rá. A szülés után, kötelezhet apasági vizsgálatra? Bíróságon mit érne el? Remélem érthetően írtam. ( ja és elvetetni nem vetethetem semmi esetre sem, egészségügyi okok miatt)

2015. szept. 7. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban élsz, úgyhogy a gyerek apja automatikusan a férjed. Kizárólag ő indíthat eljárást az apaság vélelmének megdöntésére. Amennyiben a gyermek jogilag rendezett családban él, papíron van apja, egy harmadik fél (a barátod) akkor sem tehet semmit, ha biztos benne, hogy az övé a gyerek. Persze magán úton végezhet/végezhettek DNS tesztet az igazság kiderítésének érdekében, de bíróságra nem viheti az ügyet, jogai és kötelezettségei nem lesznek.
2015. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megerositem az 1-es valaszt! Igy van!
2015. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, nekem is ilyen férj kéne
2015. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor semmilyen úton módon nem tudja bíróságra vinni az ügyet? Ha nagyon jó ügyvédje van, se? Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 18. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen jó ügyvéd képviseli, egy harmadik személy nem indíthat eljárást egy olyan gyermek ügyében, aki rendezett családi körülmények között él, és van anyja, van apja. Csak a férjed és a gyerek (az új szabályozás értelmében azt hiszem már te is) indíthat eljárást a vélelem megdöntésére, anélkül pedig automatikusan a férjed az apa. Mivel a barátnak semmiféle joga nincs a gyerekkel kapcsolatban, nem kötelező vele kapcsolatot tartanotok sem, nem kell beszámolnotok, hova költöztök, sőt, feljelenthetitek zaklatásért. Ugyanannyit tehet, mint te a szomszéd gyerek elbitorlása érdekében.
2015. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!