Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Milyen fizikális/mentális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fizikális/mentális tüneteitek voltak a szakítást követő időszakban?

Figyelt kérdés
Engem lassan 4 hónapja dobott a partnerem, egy 5 éves kapcsolat után, és a mai napig az van, hogy reggel 6-7 óra körül arra ébredek: Rajta agyalok. Innentől már hiába is szeretnék pihenni mondjuk 10-ig, csak forgolódom, és borzasztó a hangulatom. Ez a 6-7 órás ébredés akkor is így van, ha hajnali 4-kor fekszem le. Mikor még friss volt a szakítás, legfeljebb 3 órát tudtam aludni éjjel, fájtak a beleim, ment a szívem és erős koncentráció zavarom volt.

2020. máj. 21. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetesek ezek a tünetek. Amikor hosszú kapcsolat után magadra maradsz az olyasmi, mint amikor leszoksz valami káros szenvedélyről. Kb. elvonási tünetként tudnám leírni. Nekem ezek mellé amiket felsoroltál még bejött az étvágytalanság. Másfél hónap alatt fogytam 12 kg-ot. Kitartást kívánok, idővel enyhülni fog.
2020. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos rossz közérzet, olyan elvonási tünet szerű. Esténként néha nehéz elalvás, reggel nehéz kelés. Rémálmok, amikben újra és újra megaláz.
2020. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvonási tünetek, iszonyatos hiányérzet, gyomorból jövő félelem és kétségbeesés, pánikroham szerű tünetek...
2020. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem (bár nincs rá szabály, tehát mindenkinél más) nem kéne, hogy 4 hónap után is ilyen intenzív legyen. Az első hetekben teljesen természetes, de 4 hónap hosszú idő. Azért érzel fizikálisan is fájdalmat, mert lelkileg felemészt, hogy folyamatosan ezen görcsölsz. Ez nem múlik el nyom nélkül, innen jönnek a testi tünetek.

Biztosan nagyon nehéz, sőt, most a karantén miatt valószínűleg sokkal több időd volt/van ezen agyalni, de muszáj, hogy lefoglald magad valamivel, mert így beleőrülsz.

2020. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Alig aludtam, kb. napi 3-4 órát, fáradt mégsem voltam. Étvágytalanság, koncentrációzavar, levertség, kilátástalanság érzés, félelem, hogy mi lesz ezután.
2020. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden egyes nap erősen fájt a szívem, görcsölt a gyomrom, és gombócot éreztem a torkomban. Nem volt étvágyam, alig ettem valamit. A családomat, és a barátaimat is ellöktem magam mellől. Folyton bezárkóztam a szobámba, nem érdekelt, hogy nézek ki, sehova nem jártam el.

Halottnak éreztem magam belülről. Sírva aludtam el, és sírva keltem fel.

Azt éreztem nincs miért élnem.

Ez 3évig tartott.

Elkezdtem olvasni, illetve a zenével komolyabban foglalkoztam. Újra barátkoztam, nyitottam mások felé.

Eljártam bulizni, és megismertem a páromat, akivel lassan egy éve vagyunk együtt. Nagyon nehezen nyíltam meg neki. És az előző párom annyira tönkre tett lelkileg, hogy talán nem is leszek olyan mint azelőtt.... persze próbálok rajta változtatni, de nagyon mély sebet okozott. Hiaba mindják , hogy az idő az majd segít, nem igaz. Kicsit könnyebb lessz, de nem lessz olyan mint előtte...

2020. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

62 kiló voltam a szakítás előtt, 176 cm-rel ,szóval nem volt rajtam kb semmi folosleg, 51kg-ra fogytam 3 hét alatt, olyan volt mintha kitépték volna a lelkem egy részét. 4.5 éves kapcsolat volt, együtt éltünk, megvolt a kis rutinunk, terveztük a közös jövőt, mindent egymáshoz igazitottunk. Aztán szakítottunk, elköltözött, az addig vele töltött időm fölöslegessé vált, meg kellett tanulnom elfoglalni magam.


Az elején nyilván ott voltak a barátaim, de azt sem várhattam el senkitől, hogy a most megüresedett időmben mindig velem legyen, mert mindenkinek volt kapcsolata, esetleg családja. Egy ideig hazaköltöztem anyuékhoz, mert nagy volt nekem az albérlet egyedül, kisebb lakást kerestem, és kb 8-9 hónap múlva megint készen álltam a randizásra, elkezdtem edzőterembe járni és hétvégén reggelente futottam, megtanultam mindenféle különleges ételt főzni, sütni is gyakrabban kezdtem, ezzel elfoglaltam magam és lett egy új hobbim.

2020. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár napig az, hogy biztos én rontottam el valamit. Aztán rájöttem, hogy a nagy l***t. Azután megnyugvás, lelki béke.


Azóta se volt senkim.. immáron 8 éve :D

2020. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Alig bírtam enni, aludni, teljesen kimerült voltam és 2 hét alatt fogytam majdnem 10 kg-t. Rengeteget ittam és buliztam utána. Nagyon ocsmány szakítás volt és eléggé megviselt de miután összeszedtem magam kiegyensúlyozottabb lettem mint előtte valaha és az a 10 kg fogyás is abszolút jól jött, nagyon jól éreztem magam a bőrömben.
2020. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak osztani tudom az előttem szólók véleményét, nálam is ugyanezek jelentkeztek. Sírással indított nap, sírással végződő nap, a kettő közt suliban wc-re kirohangálós sírás (egyetemista vagyok), étvágytalanság, gombóc a gyomorban, ha csak eszembe jutott, megtelt a szemem könnyel, koncentrálni se tudtam soha mert mindig rá gondoltam. Enni se tudtam, egy hónap alatt 8 kilót fogytam, úgy kellett leerőszakolnom a napi pár falat ételt a torkomon, hogy legyen bennem valami.

Amikor pár hétre a szakításra megtudtam hogy egyből lecserélt (a szomszédjára amúgy..), hát olyan rosszul még sose éreztem magam. Rám jött a hányinger, szédölgés, sírás, kilátástalanság, iszonyatos volt. Mindeközben beszéltünk néha és folyamatosan alázott, sértegetett, amikor tudta jól hogy padlón vagyok miatta. Megmutatta ki is ő valójában.. aztán teltek a hónapok, én beletemetkeztem a mozgásba, elkezdtem csoportos edzésekre is járni, sokkal több önbizalmam lett mint amikor vele voltam, beruháztam új göncökre (ha már vékony lettem végre:D), és aztán mikor hónapokkal később megint chateltünk kicsit és kért rólam képet, küldtem egyet amin teljesen kiborult hogy milyen jól nézek ki, hát jót tett nekem hogy nem vagyok vele, ilyeneket írt hogy a sírás kerülgeti.. na, ez baromi jó érzés volt :D

Lassan egy éve volt a szakítás amúgy, sajnos még mindig sokszor eszembe jut mert őrülten szerettem és hiába hogy szharrá alázott állandóan, nem könnyű elfeledni a szép időket, még ha hazugságon alapultak is mint utóbb megtudja az ember.. de már csak legyintek egyet ha szóba jön, messze nem tud a lelkemig hatolni már semmivel. És őszintén, sajnálom az aktuális párját, mert ő még nem tudja kivel van dolga..

2020. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!