Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy mondjam meg a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a barátomnak, hogy nem szeretnék összeköltözni vele a háziállata miatt?

Figyelt kérdés

A barátommal még csak egy éve vagyunk együtt, én 23 vagyok, nemsokára végzek az egyetemen, ő azonban már dolgozik. Szeretne váltani, így átkéretné magát a vidéki munkahelyéről Budapestre. Én szívesen mennék vele, mert amúgyis végzek, és szeretem is a páromat. Viszont a macskáját ki nem állhatom. Amíg nem laktunk együtt, csak ott aludtam, esetleg pár napot töltöttünk együtt az ő lakásán, addig megoldható volt, hogy a macskát barátokra/rokonokra bízta, ha hosszabb időre mentünk nyaralni, akkor panzióban vigyáztak rá. Tehát a párom kezdettől fogva tisztában van vele, hogy utálom a macskákat. Most viszont ha együtt kezdenénk új életet, nyilván velünk lakna a lakásban az állat is. Amit én nem bírnék elviselni. Nem szeretném meg, mert undorodom tőlük, nem tudom megsimogatni sem őket, és ha véletlenül egy szobában voltunk, akkor is a szemem sarkából mindig figyeltem, nem-e indul meg felém. Nem bántom őket, egyszerűen undorodom tőlük. Viszont nyilván nem állítanám a barátom ultimátum elé, hogy "Vagy én vagy a macska." Ezért csak azt a megoldást látom, hogy véget kell vetnem a kapcsolatunknak. Viszont nem tudom ezt hogyan közöljem vele.

"Szeretlek és tökéletes vagy a számomra, de nem tudok együtt élni a macskáddal, ezért szakítsunk?" Ez annyira nevetségesnek és komolytalannak tűnik...

Hogyan tudnám ezt közölni vele empatikusan?

(Elvakult állatimádók kérem, ne kezdjenek fröcsögni a kérdés alatt. A segítőkész tanácsokat pedig köszönöm előre is.)



2021. febr. 2. 15:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Mire jó ez a "mindent vagy semmit" hozzáállás? Miért nem tudtok járni és várni amíg a macska meghal? Hova siettek a költözéssel?
2021. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Szerintem úgy, ahogy fent írtad. Muszáj lesz őszintén rákérdezned, Téged választ-e, vagy a macskáját, mert akkor meg csak rágódsz rajta.


Nehéz ügy, én is voltam olyan kapcsolatban, amiben volt a páromnak macskája, nem szerettem én sem az állatot, de azért kompromisszumot kötöttem, és együtt éltünk. Végül nem a macsek miatt szakítottunk. Ha amúgy más gond nincs a pároddal, akkor érdemes átgondolni a dolgot. Ő nem válna meg a macsektól miattad? Lehet, hogy hajlandó, csak még nem kérdezted.


Sok sikert.

2021. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Minek jöttél vele össze? Vagy ő veled inkább? Én direkt tudatosan kerültem anno az ilyen embereket mint te. Nem baj hogy te nem szereted az állatokat de így kár volt összejönni. Amúgy meg nyilván neked nem kéne a cicával foglalkozni, gondolom a macska sem rajong érted, ennyire kényes meg ne legyél már, hogy egy légtérben sem tudsz vele meglenni.
2021. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan egy macska miatt szakitanál??? Eszem megáll....
2021. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Allergias vagy a macskara, egeszsegugyileg, akkor ertheto. Ha nem, akkor a kerdes



Szereted annyira a párodat, hogy elviselj egy macskát?



Ha nem, akkor ennyit elég elmondani, ahogy írtad ez a kapcsolat még komolytalan és nem ér sokat. A macska itt a legkisebb probléma.

2021. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok elvakult állatimádó, de nem válnék meg az állatomtól a jelenlegi partnerem miatt.

Eléállsz és azt mondod nem tudod mitévő legyél, mert undorodsz a macskájától és nem tudnál vele egy lakásban élni. Ezek után vagy szakít, vagy tényleg lemond a macsekról. Ha az elejétől tudja hogy gondod van vele, akkor nem hiszem hogy meglepetésként érné, bár nem is értem minek kezdtetek kapcsolatba hosszú távon, mivel csak egy picit előregondolva eszetekbe juthatott volna ez a probléma.

2021. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Félő, hogy ha túlad a macskán és bármilyen vita lesz köztetek (ez meg egy kapcsolatban elkerülhetetlen, de megoldható) - fejedhez vágja a macska ügyet...

Egy házikedvencként tartott macska sosem ugrik neked, hacsak nem veszettsége van.

Ha nincs más választásod, akkor állj elé a párodnak a szakítás szándékával.

2021. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú tanácsokat. Tudtam, hogy meg fogom kapni a "ne legyél kényes" és a "minek jöttetek össze" kommentárokat. Nos, bármilyen hihetetlen, vannak, akik undorodnak a macskáktól. Ez nem kényeskedés. Sok ember a rovarokkal, pókokkal van így. A legtöbb ember nem szívesen lenne egy légtérben egy tarantulával, nem viselné el, hogy szabadon mászkál a házban. Én a macskával vagyok így, szorongok tőle, hogy egy légtérben vagyunk, mert egyszerűen rettegek tőle, hogy bármikor rámugorhat, nem tudok hozzáérni, undorít, ahogy a szőrét borzolja. Ez egy fóbia.

A második kérdésre pedig az a válaszom, hogy azért jöttünk össze, mert egymásba szerettünk. A legelső randin tisztáztuk, hogy neki van egy macskája, én pedig kijelentettem, hogy nem szeretem őket. A páromat viszont igen, hatalmas kémia van köztünk, és igaz, nem voltunk előrelátóak, de az utolsó dolog, amire gondoltunk az a macska volt, amikor végre társra leltünk a másikban.

Mint már említettem, attól, hogy nem szeretem a macskát, nem fogom a barátom ultimátum elé állítani, mivel, ha engem választana, a szíve mélyén mindig haragudna rám a döntése miatt.

2021. febr. 2. 17:11
 9/28 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Én is utálom a macskákat,és teljesen együttérzek veled.

Én biztos válaszút elé állítanám.


Nekem abszolút nem jön be, ha állat van a lakásban.Rajtam kívül. :-D


N/40

2021. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%
De, mert kényeskedés. Fóbiákat le lehet győzni, kérdés, akarja-e az ember.
2021. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!