Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy vegyek erőt a szakításhoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyek erőt a szakításhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást, és a barátnőm szerint egy tökéletes kapcsolatban élünk, együtt fogunk megöregedni.

Viszont bennem annyira összegyűlt a sok apróság*, hogy legbelül azt érzem, hogy nem mellette van a helyem, és nem fogok tudni olyan jövőt építeni vele, amilyenre vágyom.

Nagyon nehéz így szakítani, hogy látszólag tökéletes minden, és semennyire nem számít rá a másik. Hogy vesztek erőt magatokon ilyen helyzetben, amikor azt érzed, hogy akármit mondasz, mások szemszögéből indokolatlan módon szakítasz?


*ha valakit érdekel leírom külön, de addig nem untatnálak vele titeket


2023. júl. 11. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel, hogy mik azok az "apróságok" amik egy tökéletes kapcsolatot mégis megmérgeznek.
2023. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

- az önbizalomhiánya kihat a szexre, és nem tudjuk igazán kiélni magunkat

- a lokáció és karrier szempontjából teljesen más a jövőképünk

- háziasság hiánya/hanyagság/rendetlenség

- eltérő ízlés öltözködés/lakberendezés tekintetében

- eltérően vélekedünk a pénz és házasság kapcsolatáról


Ezek közül valami kevésbé zavar, valami nagyon. Mindegyikről beszéltem már vele, többször is. Valamiben volt változás, de az vagy csak ideiglenes volt, vagy azt láttam rajta, hogy ez neki nagy kényszer és valójában csak azért viselkedik máshogy, mert fél, hogy elhagyom.

2023. júl. 11. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:

#2: Te nagyon emlékeztetsz engem valakire! :D

Volt már olyan valaki aki teljesíteni tudta ezeket a szerintem reális elvárásaidat?

Csak azért kérdezem mert már velem is történt olyan hogy pl ezeket "megugrottam", de akkor meg kitalált az illető valami mást, hogy miért nem.....

Nem tudom mióta vagytok együtt de ezek a dolgok a pénzről, házasságról stb már elég hamar kiderülhetnek egy kapcsolatban. Nem is kell sok időt eltölteni egymással hogy ezek kiderüljenek, kivéve ha valaki szerepet játszik.

De ha te valamiért nem érzed jól magad a kapcsolatban akkor nem jó ha benne maradsz, mert az nem lenne fair egyik fél szempontjából sem. Főleg ha idővel ezek hiánya miatt megcsalnád. Akkor már inkább a korrekt szakítás.

2023. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 éve vagyunk együtt.

Arra célzol, hogy más ok miatt szakítanék, és ezekbe csak belelátom a dolgokat? Mert nem így van, ezek idővel alakultak ki, és kezdtek frusztrálni egyre jobban.

2023. júl. 11. 19:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom hogy feltétlenül lenne más ok, de van olyan amikor már alapból érzi valaki, hogy 2 év után már szintet kellene lépni, és ezért ettől akár tudat alatt megijed és kihátrál a kapcsolatból.

Szóval tudat alatt is keresi a másikban a hibákat, mert ő maga fél a komolyabb összefonódástól (összeköltözés, pénzügyileg közösködés stb).

2 év után általában vége a rózsaszín ködnek, már a realitás talaján állhatsz, már inkább ésszel akarod megközelíteni a kapcsolatot, nem szívvel.

Lehet ezt a témát sok aspektusból elemezni, de ha neked nem jó ez így, mert nem teljesülnek az elvárásaid akkor inkább szakítsatok, így az ő idejét sem rabolod.

2023. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írom: ha mindezt megtalálod valaki másban, akkor minden más fog hiányozni, ami a jelenlegi kapcsolatodban megvan. Tökéletes ember, tökéletes kapcsolat nincs, közösen ki lehet belőle hozni a legtöbbet. És igen, tuti, hogy neked is vannak hibáid, amikkel együtt elfogad a barátnőd. De mindegy, hagyd ott, tuti vissza fogod sírni pár éven belül.
2023. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"mert ő maga fél a komolyabb összefonódástól"

Igazából pont fordítva. Ha 20 éves lennék, akkor bele sem gondolnék abba, hogy szakítsak. De lassan 28 vagyok, és szeretnék még fiatal szülő lenni, így egyre inkább azt érzem, hogy nem húzhatom az időmet, azzal kell lennem, akiben látom a közös jövőt. És ez a gondolat mérgezi meg a kapcsolatunkat, mert a mostaniban nem látom.

2023. júl. 11. 19:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is elég nehéz volt, mi is két évet voltunk együtt, ő is azt hitte, hogy tökéletes pár vagyunk, de nekem kifejezetten szar volt a kapcsolat, csak mivel ő is meg mindenki más is azt hitte, hogy jól megvagyunk, nem akartam csalódást okozni. Nekem felkeltette közben valaki más az érdeklődésemet, ő adott erőt. Inkább bevállaltam, hogy mindenki utál, megvet, amiért a tökéletes társamat eldobom (legalább is szerintük az), kezdve anyámmal, aki hetekig ki volt rám, az ő családja, akik összevissza szidtak és fenyegettek, a közös barátok, akik mind mellé álltak, egy hónap masszív szidás az exemtől és azt hallgatás, hogy életem legnagyobb hibáját követtem el...


Ebben a hónapban már 10 éve, hogy szakítottunk, átgondoltam mindent és rájöttem, hogy nemhogy tökéletes nem vlt, de még csak közepesen jó se ez a kapcsolat :D Megtaláltam a párom aki minden szempontból a legjobb számomra :)


Sok sikert, szakíts amint tudsz, úgysem fogsz ettől az érzéstől szabadulni, max még időt húzhatsz, de ennyi.

2023. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi leszek hogy szakítasz e kérdező, így hogy azt írod a másik fél azt hiszi, hogy olyan jó a kapcsolatotok hogy együtt fogtok megöregedni?

Hogy lehet hogy ő nem veszi észre, hogy nem passzoltok egymáshoz?

Igaz vannak olyan emberek akiknek minden mindegy.

2023. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!