Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Itt már csak a szakításnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt már csak a szakításnak van helye, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves párkapcsolatom. Húszévesen jöttünk össze, most 28 vagyunk.

A pikantériája a mostani szakítóoknak, hogy egyszer még régen, mikor 1-3 éve voltunk együtt, nem emlékszem pontosan mikortájt volt, majdnem szétmentünk amiatt, hogy én akartam gyereket, ő nem. Nem akkor akartam, de majd valamikor a jövőben akartam, ő meg soha. De fiatalok voltunk, azt mondtuk változhat valamelyikünk álláspontja, együtt maradtunk, elfelejtettük az évek során.

Hát most épp azért vagyunk a szétmenetel határmezsgyéjén, mert most én nem akarok gyereket, ő igen. Én vagyok a nő, azt nem írtam. Szóval mindkettőnknek megváltozott az álláspontja. Én leginkább sosem akarok, gyerektelen szeretnék maradni, de ha el is képzelem hogy talán vállalnék 1 db gyereket, nem többet, akkor őt se most, hanem majd 2-5 év múlva. A párom viszont most akar. Értitek, én leginkább nem akarok soha, csak el tudom képzelni, hogy később esetleg hajolhatok, ő meg most azonnal. Hogy változhattunk mindketten ekkorát?

Persze tudom, hogy. Ő kapja a szociális nyomást, hogy unoka kéne, meg a haverok közül már kettőnek van, stb. Én meg azért változtam, mert szeretem az életem, nem akarom megváltoztatni egy visszafordíthatatlan, mindent felforgató eseménnyel, és nem tartom magam egy gondoskodó típusnak. Nem szoktam főzni, sütni, utálok. Nálunk mindig a férfi süt, főz. Van egy kutyánk, de vele se vagyok az az entyem-pentyem gazdi, pedig én akartam őt. Etetem, sétáltatom, de játszani már a párom a szokott vele. Eszembe sincs más háziállatot tartani a jövőben. Értitek, nem vagyok az a gondoskodó típus. Ez jut eszetekbe egy jó anya-alapanyagról? Gondolom nem.

Szóval mindketten megváltoztunk, és abban nincs kompromisszum, hogy nem akarok gyereket meg most akarok gyereket... Szinte hihetetlen, hogy 5-7 éve még majdnem azért mentünk szét, mert én akartam a jövőben, ő meg "soha".

Szóval, adott a kérdés, kár ezt húzni-halasztani, menjünk szét?


ápr. 30. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

"Szóval, adott a kérdés, kár ezt húzni-halasztani, menjünk szét?"


Kár húzni az időt. Legyetek külön örökre.

ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Lehet aztán most nagy a szája de ha születne gyerek meg lesz@rná vagy lelépne...Gyanús, hogy most erőlteti, pedig eddig aztán egyáltalán nem akart
ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ő kapja a szociális nyomást, hogy unoka kéne, meg a haverok közül már kettőnek van, stb."


Ő se akar gyereket, csak azért "mert itt az ideje már" fajta mondatokat hallgatja akar gyereket. Aztán megunná, te meg mivel nem akarsz szintén nem törődnél vele. Szóval semmiképp ne szülessen gyerek.

Váljatok szét!

ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Én is ebben a cipőben járok, hogy soha nem akartam gyereket. 40 éves vagyok és nem változott a véleményem. Szerencsére olyan párt találtam, akinek ez így jó. Én a helyedben inkább szakítanék, minthogy kényszer nyomására szüljek, ha egyetlen porcikám se kívánja ezt. Párodnak férfiként könnyű dolga van a gyerek kihordásával kapcsolatban. Nem ő viszi a bőrét a vásárra. Plusz a pasik a gyerek születése után sok esetben lelépnek, a nő egyedül marad a kicsivel, utána párt találni is nehéz.


Tehát ha párod így nem fogad el téged, akkor igazából talán nem is szeret, nem veszítesz vele sokat. Sajnálom, hogy ilyen helyzet alakult ki köztetek.

ápr. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is úgy jöttünk össze évekkel ezelőtt, hogy idővel mindketten szerettünk volna, viszont ez bennem változott (én vagyok a nő). Főleg azért, mert én is szeretem az életem, szeretem, hogy mi vagyunk egymásnak a legfontosabbak. Ő azt mondta, neki nem olyan fontos egy gyerek (aki még csak meg sem született), hogy lemondjon rólam miatta, szóval amúgy is inkább úgy volt vele, ha lesz gyerek lesz, ha nem lesz, nem lesz. Ettől egyikünk élete sem lesz kevesebb, fordított esetben én is elfogadnám, ha ő nem szeretne gyereket.

Igazából szerintem ha nem szélsőségesen akar valaki gyereket (amikor mindegy, kitől, milyen áron, csak legyen), akkor meg lehet beszélni, de ehhez ketten kelletek.

Ha ő akar és most, akkor nem tudsz sajnos ezzel mit kezdeni.

ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz, ne vállalj gyereket, mert azzal csak neki ártaná. Anyának lenni még úgyis húzós feladat ha a nő akar anya lenni. Én 35 vagyok, nő, nekem sincs gyerekem, nem is akarok. Van kapcsolatom, ha választani kellene inkább lennék egyedül, mint hogy gyereket vállaljak. Pedig szeretem a páromat.
ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondod, szereted a mostani életed, azért nem akarsz gyereket. Ha szakítaszk, akkor a mostani életednek búcsút inthetsz. Lehet valakivel valami hasonló, de ugyanilyen soha nem lesz, ebben teljesen biztos lehetsz. És ezt szereted.

A párod most akar gyereket, nem pár év múlva, amikor esetleg már te is nyitott lennél rá... ha szakítotok, akkor nemhogy most nem lesz, de távolabb kerül a gyerekvállalástól, mint jelenleg van, hiszen nulláról kellene felépítenie egy olyan kapcsolatot, amiben MAJD TALÁN szívesen vállal gyereket.

Szóval a szakítással mindketten azt veszítenétek el, amire vágytok. Ennek pedig így nem sok értelme van.

Szerintem itt helye lenne némi mélyebb megbeszélésnek, vágyakról, félelmekről, arról, hogy ki mit miért akar vagy nem akar.

Azt is írod, hogy szerinted a párod külső elvárásoknak akar megfelelni, de én nálad is azt érzem, hogy ezek határoznak meg, csak épp ellenkező előjellel. Mert az anyaképedet aszerint méred, hogy a közvélekedés szerint milyen az ideális anya. Hát elárulom, olyan nincs. Én sem vagyok sütős-főzős, gügyögős, de a nagykamasz, már majdnem felnőtt gyerekem szerint baromi jó anya vagyok. Lehet - nem biztos, de elképzelhetőnek tartom - hogy ha egy kicsit átértékelnéd magadban, hogy milyennek kell lenni egy anyának, akkor te is jobban vágynál rá, nem most, hanem x idő múlva, ha tudatosítanád, hogy igenis meg lehet őrizni gyerek mellett is nagyon sok mindent a jelenlegi életedből, amit szeretsz, és ha ezt át tudnátok beszélni a pároddal, akkor akár még jól is alakulhatna.

De ha szakítotok, ahogy fentebb írtam, egészen biztosan elveszítetek azt, amihez jelenleg ragaszkodtok.

ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most a hideg kirázott rendesen, belegondoltam hogy ha évekkel ezelőtt a párod belemegy a gyerekvállalásba mi lett volna...
ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
8: Akkor amellett köteleződik el. Az ember úgy működik, hogy ha meghoz egy döntést, akkor onnantól kezdve arra áll rá az agy és még ha rosszul döntött, akkor sem lehet eltántorítani. Plusz a gyerek lénye kivált érzéseket, kötődést. Millió olyan esetet láttam, amikor olyan pasik, akik korábban ódzkodtak a gyerekvállalástól, teljesen "szerelmesek" lettek a gyerekükbe. Persze vannak kivételek, de a többség képes felnőni a feladathoz.
máj. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!