Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Lányok miért vannak előbb túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok miért vannak előbb túl a szakításon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A "kedves" exem a szíktásunk után 2 héttel már mással volt, én meg fél évig lelkibeteg voltam! A 3. évfordulónk előtt pár nappaé dobott ki.


Havercsajnak is 2 éves kapcsolatának lett vége, egy hét múlva már randizott, pedig ők álompár voltak. Miért van ez?


28/F



2015. szept. 7. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert valószínű, hogy már alattad kifigyelt valakit.
2015. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem minden nő van hamar túl a szakításon. Teljesen egyénfüggő. Nekem évekbe telt mire kihevertem az exemet és a legjobb barátnőmnek is szintén ebben a cipőben járt.
2015. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem a nők vannak hamarabb túl a szakításon, hanem azok akik elhatározták, hogy szakítanak, azok akik kiléptek a kapcsolatból. Ők már egy ideje készültek erre és nem újdonság számukra, de ha a másik félt ilyen hirtelen éri a tény, hogy már nem lehet együtt azzal akivel évek óta együtt van, az igen, kicsit fájó tud lenni. Főleg akkor amikor mondjuk a másik fél nem is látja a hibát a kapcsolatban.


Az én volt kapcsolatomban is én mondtam, hogy most akkor már elég és az exet viselte meg jobban. De én láttam, hogy ez nem vezet sehova, mert az életszemléletünk nem egyezett, de ő azt hitte, hogy minden oké, pedig ezerszer beszéltem vele, hát ez van.

2015. szept. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
egyszeru elobb gerincre vagjak ennyi
2015. szept. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Mert mi csak akkor szakítunk, ha már tényleg menthetetlennek gondoljuk a kapcsolatot, nálam legalább így van. Küzdök érte, próbálom megoldani, jobb esetben mindketten próbáljuk, és ahhoz, hogy képes legyek véget vetni a kapcsolatnak az kell, hogy elfogadjam nincs tovább, ennyi volt. A kapcsolat alatt tovább kell lépnem, különben nem tudok belőle kilépni. El kell fogadnom, hogy itt a vége, és ha ez eljött, szakítunk, akkor már nem szomorkodok annyit, nem vagyok lelkibeteg hónapokig, hiszen a kapcsolat végére tovább léptem lélekben.


Az egyik exemnél konkrétan ez történt. Már hónapok óta vergődtünk, én próbáltam megoldani a problémáinkat, az ex nem akart ezzel szembesülni, de képtelen voltam a szakításra, mert nem voltam képes elfogadni a gondolatot, hogy vége..már nagyon a végét jártam, 1-2 héten belül biztos én is el jutottam volna arra a pontra, de a szakítással beelőzött az exem. Na most ez bennem már régóta érlelődött, ő viszont hirtelen felindulásból szakított és később próbálta visszakönyörögni magát. Hát én 2 hónappal később már mással voltam, ő meg kínlódott 1 évig.


Az őt követő páromnál hirtelen ért a szakítás, nem is tudtam, hogy baj van, mert sosem éreztette. Akkor nagyon szarul voltam, bár tény, hogy annyira gusztustalanul viselkedett, hogy lassan már örültem, hogy így alakult. Végül csak újra akarta próbálni, adtam neki egy esélyt. Együtt voltunk még pár hónapig, viszonylag váratlanul ért megint a szakítás, de valahogy nem szenvedtem, csak aznap, mert tudatalatt én erre már felkészültem. Az a pár hónap azért kellett, hogy mindketten tovább léphessünk. Az exem 1 héttel később már kapcsolatban volt, én 1 hónappal később.


Szóval mindez azért van, mert csak akkor tudunk kilépni a kapcsolatból, ha egyúttal már tovább is léptünk lelkiekben.

2015. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem attól függ, hogy nő, és hogy esetleg "előbb gerincre vágják".


Ez attól függ, amit az előző mondott, hogy melyik fél volt az, aki már érezte, hogy szakítani kellene, és ki lépett ki előbb végleg.


Még csak nem is személyfüggő, nekem volt olyan szakításom, ami után konkrétan másfél évig (tovább, mint ameddig a kapcsolat tartott, mert az csak kemény 7 hónap volt) vergődtem, miközben az exem meg már két héttel a szakítás után vígan csajozott. De olyan is volt, hogy kiléptem egy több éves kapcsolatból, és két hétre rá már a jelenleg vőlegényemmel költöztem össze.


Nem általános, hogy a nők vannak túl előbb a szakításon, az az általános, hogy aki szakít, aki már nem szeretett és nem ragaszkodott, az lesz előbb túl a dolgon.


Feltételezem, a te exed szakított veled, ahogy a havercsaj esetében is ő volt a dolgok elindítója.

2015. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Nincsenek tul, csak tarsfuggok sokan, ezert menekulnek kapcsolatbol kapcsolatba. Ugyanugy fajhat neki is a szakitas, de a noi buszkeseg vilaghiru...kitartast!
2015. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

huha,


én együtt voltam egy enyhén pszichopata borderline csajjal 1.5 évig.

Nem is gondolnátok, hogy mit jelent a pszichopata, teljesen normalis, kedves volt bizonyos dühkitörésekig, és sosem hibáztatta magát, sosem volt szomorú, ha másnak fájdalmat okozott, de mindenkit manipulált.


Mindenesetre, amikor már elegem lett az egészből- és bevallottam magamnak h csak kihasználom őt szexre, mert sajnos kölcsönös szeretet és szerelem sosem lesz köztünk- pár szemétkedés után kiléptem.


Meglepődtem,hogy a hatalémas fájdalma ellenére,hogy hogy otthagytam, el sem köszönt tőlem sosem, csak a düh, ahogy kivonult, a sértődöttség, és

4-6hét múlva újra szerelmes lett- ezerrel facebookon, az új főnökébe.


valahogy én nem tudom elképzelni,hogy egészséges embereknél 1.5éves kapcsi után, az akivel szakitotttak,vagy akármelyik 4-6hét alatt "túllépjen".


Az ileltő egy 30-as hölgy volt, én meg a lelkipásztor-apuka-szexpartner 30as férfi.

2015. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy a lányok? Nem egy nőt ismerek, aki hosszú évek óta nincs túl a szakításon, amíg az exeik már vagy a többedik barátnőt nyüvik, vagy boldog kapcsolatban élnek.

Na, most hogy túl vagyunk az általánosításokon, úgy gondolom, hogy több oka lehet, ha valaki nagyon hamar mással van a szakítás után.

Mással próbál vigasztalódni.

Társfüggő, nem tud egyedül lenni.

Már megvolt az új kapcsolat a régivel párhuzamosan, ha máshogy nem, fejben.

A régi kapcsolatot már hamarabb lezárta lélekben, mint hogy a valóságban is szakított volna.

2015. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 példa alapján nem lehet következtetéseket levonni. Ez teljesen egyénfüggő.


Az, hogy valaki pár héttel később már csajozik/pasizik, nem feltétlenül jelenti azt, hogy túl van a szakításon. Sokszor csak így kompenzálnak az emberek.

2015. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!