Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez minden esetben ezt jelenti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez minden esetben ezt jelenti egy férfinál?

Figyelt kérdés
6 éves kapcsolatának lett vége (nem ő szakított), pár nap múlva már összejövőben van egy másik lánnyal. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy nem volt igaz szerelem, vagy inkább csak menekülési reakció?
2016. ápr. 24. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, ezt pontosan csak ő tudná megmondani.

Okok lehetnek: egyáltalán nem is volt szerelmes, túl lépet rajta, lezárta a múltat, menekülés, könnyebb neki úgy felejteni, ha már kapcsolatban van egy másikkal, most csak szórakozni akar mert elege lett a hosszabb kapcsolatokból..stb.

2016. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ~OnLány~ ***** válasza:

Még nem dolgozta fel igazán a szakítást.

Majd ha eléri azt a pontot,amikor rájön,hogy nem lehet már azzal,akit szeret,akkor nem így fog viselkedni.Eleinte talán élvezi így a szabadságot,de talán majd rájön,hogy nem így kell feldolgozni a szakítást.Ezt jobb kiheverni,szerintem.

De persze az is lehet,hogy nem szerette.De ha nem szerette volna,akkor 1.Már lépett volna előbb. 2.Nem őt hagyták volna ott,hanem ő hagyta volna ott a másikat.

Gondolom,hogy ez inkább ilyen menekülési reakció amin keresztül megy.

2016. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberi elme annál sokkal bonyolultabb, mintsemhogy szeret/nem szeret gondolkodásra lehetne lebutítani.

Eleve egy szakítás soha nem hirtelen történik, mindig van előzménye, és simán lehet, hogy ebben a folyamatban már lejátszotta magában a leválási folyamatot.

A másik pedig, amit magamon gyakran megfigyeltem szakításkor, hogy míg a párkapcsolat mindig jár egyfajta idealizálással (a társunk pozitív tulajdonságait, a kapcsolat előnyeit felnagyítva érzékeljük), a szakítás után a veszteség érzését enyhítendő ez könnyen átbillen egyfajta "démonizálásba", vagyis azok a tényezők kerülnek előtérbe, amikről korábban nem, vagy kevésbé vettünk tudomást. Hiszen mennyivel könnyebb elengedni egy olyan kapcsolatot, amiben voltak problémák (és ezt a szakítás után rendesen tudatosítjuk is magunkban), és mennyivel könnyebb elengedni egy olyan társat, aki tele van hibákkal (persze korábban is tele volt, csak nem arra koncentráltunk).

Én a magam részéről mindig könnyen le tudtam zárni a kapcsolataimat, hiszen ami nekem nem jó, ahhoz miért is ragaszkodnék akár csak egy percig is?

Ha kivonom a képletből az előző kapcsolatot: tegyük fel, hogy szeretek valakit, de ő nem viszonozza, a háta közepébe nem kíván. Nem vagyok a magam ellensége, hogy tovább epekedjek, igenis meg fogom ragadni az első adandó lehetőséget, hogy olyasvalakivel lehessek, aki engem akar és számomra is vonzó.

Amúgy ha te szakítottál és még mindig érdekelnek az érzései, akkor te vagy az, aki nem zárta még le ezt a kapcsolatot.

2016. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!