Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 10+ év, elmúlt a szerelem, ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10+ év, elmúlt a szerelem, ez lenne a helyes lépés? Van helyes lépés?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, köszönöm ha elolvastad. Ha esetleg van tapasztalatod ilyen téren, külön megköszönöm, ha válaszolsz.

Párommal több, mint tíz éve együtt vagyunk. Az utóbbi időszak nagyon nehéz volt.

Alapvetően egyezünk. Egyféleképpen látjuk a világot, a családot érintő kérdéseket, még ennyi idő után is állandóan beszélgetünk, egy tőről fakadt humorérzékkel rendelkezünk. Soha nem féltékenykedtünk, soha sem korlátoztuk a másikat (semmiben). Megvoltak a közös terveink, házasság, lakásvásárlás, ezekben is egy hullámhosszon voltunk. Azonban van egy dolog, amiben különbözünk. Én ezt nem tartottam olyan kirívóan fontosnak, sőt, ahogy telt az idő, úgy tűnt egyre lényegtelenebbnek. Régóta szóba se került közöttünk. Ő aktívabb típus, én kevésbé. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem mentünk sehová, de ő ennél többre vágyott, spontán megmozdulásokra. Neki ez nagyon fontos. Ebben az évben ez elkezdte egyre jobban zavarni - azonban ezt nem mondta, nem adta ki magából, jelzéseket sem küldött. Úgy gondolta, majd megoldja, legyűri magában. Tudja, hogy ez nagyon nagy hiba volt, hiszen ha jelzi, hogy mi hiányzik, teszünk ellene. Ezért hibáztathatnám, de nem teszem, tudja, hogy ezt a részét elbaltázta. Azonban túl sokáig őrlődött és egyszer kibukott belőle a dolog (igaz, akkor is harapófogóval kellett kihúzni belőle, hogy mi nyomasztja ennyire, mert akkor már látszott rajta hetek óta, hogy valami baja van). Akkor kiborult a bili, ahogy utólag fogalmazott.

Azt mondja, hogy emiatt úgy érzi eltávolodott. Elmúlt a szerelem. Több, hosszú beszélgetésen vagyunk túl, mindent alaposan átrágtunk, hol kiabálva, hol sírva (mármint ő). Bűntudata van, hogy most így érez. Én nagyon szeretem őt, szeretem a közös életünket, és alapvetően régi vágású srác vagyok: bármit megtennék érte. Ha kell, akkor elengedem - bár beledöglök, de elengedem. Kértem tőle, hogy adjunk egy esélyt magunknak, anélkül ne dobjuk el a kapcsolatunkat. Mivel ez a helyzet teljesen padlóra tett minket, a közös helyen tartózkodás most tarthatatlan volt, viszont azt nem akarta, hogy pakoljak össze és költözzek el (felajánlottam, hogy ezt szeretné, akkor én nem állok az útjába), az egyetlen esélyt abban láttuk, hogy hagyjuk lecsillapodni és leülepedni a dolgokat. Egy picit elengedjük egymást - én most hazajöttem és a következő időben, hetekben nem keressük egymást, nem beszélünk, nem írunk. Természetesen a fene megesz, de tudom, hogy ez most nagyon kell. Pár hét múlva megkeresem küldetek egy csokrot és aznapra randira hívom. Épp úgy, mint az elején, csak egy kávéra. Aztán ha jól sikerül, akkor egy mozira. Egy vacsira. Egy koncertre. Egy sétára. Apró lépésekkel. Megpróbálom visszahódítani a szívét és azt hiszem ez sehogy máshogy nem működhet. Azt mondta szerinte is csak így működhet, de nem mer ígérni semmit. Rosszul gondolkozok? Vagy egyáltalán nincs megoldás? Hiszem, hogy ahol égett a tűz, ott van parázs, ami feléleszthető és úgy gondolom, hogy ő most nagyon össze van zavarodva, mert nagyon felőrölte saját magát - ahelyett, hogy közösen oldottuk volna meg ezt a gondot, ami akkor nem is lett volna akkora gond. Elhiszem, hogy most úgy érzi, már nem szerelmes (szeretni szeret, de nem vonzódik), de hiszek benne, hogy ha letisztul a fejében a helyzet, akkor látja majd kívülről a kapcsolatunkat. Viszont úgy gondolom, hogy ~1 hónapnál több idő erre nem kell. Ha az alatt sem érzi majd, hogy hiányzom az életéből, akkor összeszorított fogakkal, kemény időszakkal, sok szenvedéssel, de elengedem. Mert szeretem. Rosszul gondolkozom?

32/F



2017. okt. 11. 15:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%

Ennyi idősen 10 év után mi a halálért nem lett még gyereketek?


Én majd olyan 28-30 évesen szeretnék családot alapítani és ettől függetlenül nem tudom elképzelni hogy a szerelmemmel 10 éven keresztül ne akarjak közös gyereket vállalni, akárhány éves is vagyok. Felfoghatatlan.


25/f

2017. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
A szerelem nem 10 év alatt múlik el, hanem, másfél-két év után. Ha ilyen régóta együtt vagytok, akkor ott másnak is kell lennie, VAGY nagyon régóta csak éldegéltek egymás mellett. Nem hiszem, hogy az ativitási szntetekben lévő különbség tönkre tudna tenni egy erős kapcsolatot, bár nem fejtetted ki, mit is jelent, hogy ő aktívabb. Ha külön akart menni, akkor szerintem ő már nem nagyon akarja ezt a kapcsolatot. Persze ez csak egy vélemény.
2017. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nehogy támadásnak vedd amit mondok, de te úgy vetted ki a soraimból, hogy ez volt a kérdésem? :)


Azért nem lett még, mert így döntöttünk. Nem én. Nem ő. Együtt.

Nem akarlak elkeseríteni, de a dolgok nem így működnek. Azt elhiszem, hogy te 28-30 évesen akarsz majd szerelmet - házasságot - gyerekeket... de az majd vagy összejön, vagy nem. Ezt egyedül akarni édeskevés.


Egy gyerek pedig nem tart össze semmilyen problémás kapcsolatot, csak megnehezíti a megoldást. A kérdésem/helyzetem/helyzetünk szempontjából teljesen irreleváns, hogy nincs gyerekünk, semmi köze a kialakult helyzethez.

2017. okt. 11. 16:01
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Nezd, en nem megbantani szeretnelek, de ha valakik 10 evig mondogatjak, hogy amugy egyek vagyunk, egyet akarunk, egyutt kepzeljuk az eletunket, plane meg hazassagpartiak is vagyunk, de megis 10 ev elteltevel (a leiras alapjan mondom ezt szigoruan) mindezek tovabbra is csak tervek maradnak, akkor ezt az a ket ember nem gondolja komolyan, maximum elvannak egymassal es felnek tovabblepni. A parod valoszinuleg ezt a "pocsolyat" unta meg, es most kesz a tovabblepesre.
2017. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló: más alatt harmadik felet értünk? Az nincs.


Régóta éldegélünk egymás mellett persze, de az egymás unása soha nem jött elő. Az anyagi lehetőségek miatt egy picit megtorpantunk a haladással, de ebből épp mostanában kezdtünk kikecmeregni (saját lakás/ház vásárlás lett volna aktuális jövőre, ahová aztán jöhetett volna a gyerkőc).


De a kérdés még mindig nem ez :) Igen, Ő, és MOST ebben az állapotban van. Én pedig szeretném visszahódítani. Ez a kérdés. :)

2017. okt. 11. 16:05
 6/26 A kérdező kommentje:

#4-es válaszoló: nem vagyunk házasságpártiak, kizárólag a szép alkalom miatt gondoltunk arra, hogy nem kellene kihagyni. A papír egyikőnket sem érdekli.


A kérdés, hogy visszahódíthatom-e, van-e rá esély, működhet-e ezzel a módszerrel. Kapok esetleg választ ami közel esik a kérdésemhez, vagy engedjem el és kiírjátok magatokból, hogy már hat gyereknek kellene futkosni körülöttünk a válásunk alatt?

2017. okt. 11. 16:07
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

eljegyzés volt legalább?

harminc felett tíz év után simán elvárható lett volna együttéléssel, vagy egy kis esküvő (ha gyerek még nincs vagy sosincs is tervben)

2017. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

no de nem akartam türelmetlen lenni, csak hát na :)

Szóval oda-vissza átrágtunk mindent amikor borult a bili. A-Z-ig. Kétszer. Döbbenetes őszinteséggel. A házasság, gyerek téma talán egy mondat erejéig jött fel, akkor sem úgy, hogy de kár, hogy nem léptük még meg. Nem ez a gond. Tudat alatt sem. Hosszú távra terveztünk egymással, hosszú távú tervekkel. Amennyire lehet, felelőtlenség (semmi anyagi háttérre vállalni gyereket, húszmilliós kölcsönt felvenni huszonévesen csak hogy saját ház legyen minél előbb) nélkül. A szituáció az, amit fent leírtam.

2017. okt. 11. 16:11
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Úgy értettem, hogy mivel a szerelem már rég elmúlt, kell, hogy legyen valami oka, hogy együtt vagytok immár több mint 10 éve. Hasonló értékrend, szeretet, közös szórakozás, élvezetes nemi élet... Hogy egy viszonylag jelentéktelen dolog miatt költözik a párod, viszont azt jelzi, hogy ez a kapcsolat nem volt rendben. Próbálkozhatsz visszahódítással, ez természetes ennyi idő után, de én nem vagyok optimista e tekintetben.
2017. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
na jól van, köszi a válaszokat. Feladtam.
2017. okt. 11. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!