Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 15 év korkülönbség sok lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 év korkülönbség sok lehet egy kapcsolatban? Miben befolyásolhatja azt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és megismerkedtem egy férfival aki 33 éves lesz hamarosan. Nagyon vonzódom hozzá és örülnék ha több lehetne, viszont neki már gyerekei is vannak. Fiatalon lett édesapa, a legnagyobb lánya 4 évvel fiatalabb nálam 😅 Nem tudom mit tegyek, az igazat megvallva nem igazán érdekel az sem, hogy gyerekei vannak mert nagyon kedvelem.


Azt szeretném hozzá tenni, hogy nagyon fiatalnak tűnik, mikor először beszéltem vele, azt gondoltam hogy a 20-as évei elején jár.


Félek, hogy ezek a tényezők talán befolyásolják a dolgokat és nem érdemes belekezdeni sem bármennyire is vágyom rá..



Utálkozó, beszólogatós kommenteket nem szeretnék kapni. Szeretném ha mindenki megértené az álláspontom, csupán egy kicsit bizonytalan lettem mikor megtudtam hány éves valójában és hogy gyerekei vannak.

(Mielőtt kapnám őket, nincs daddy issues xd)



2021. jan. 20. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Most komolyan egy ilyen pasi számodra a legjobb az összes közül? 😂 A legnagyobb lánya 4 évvel fiatalabb nálad?! Persze most mindenki támogasson és bíztasson mi? 😂Istenem....
2021. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
15 év az sok. Az én feleségem 10 évvel fiatalabb. Kiütköznek a problémák.
2021. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Minek teszel fel kérdést, ha megmondod előre, hogy mit válaszoljunk? Idióta vagy vagy mi? Mondjuk a választásod alapján az.
2021. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sunshinedoll ***** válasza:
47%

Egyrészt, ha lenne daddy issues, az sem a te hibád lenne, hanem az apádé.

Másrészt pedig igen, sok, főleg most.

A 15 év akkor nem sok, mikor mind a két ember hasonló életszakaszban van, 30-40-50 évesen, minél idősebb a pár fiatalabb tagja, annál inkább elfogadható a nagy korkülönbség. Amikor az egyik még gyakorlatilag kiskorú (attól még, hogy jogilag nagykorú vagy, nem leszel hirtelen felnőtt), korából adódóan tapasztalatlan, naiv és megvezethető, a másik meg egy gyerekes felnőtt ember (szülő), ott azért én elgondolkoznék azon, hogy mennyire vezérli az idősebb felet az őszinte romantika és törődés és mennyire játszik szerepet az, hogy a fiatalabbat könnyebb megvezetni/lenyűgözni/manipulálni és minimális erőfeszítéssel elcsábítani.


Nyilván sok ellenpélda van rá igaz szerelemmel meg minden, csak mondom, hogy én fenntartásokkal kezelném, arról nem beszélve, hogy mégis mit mond az el egy felnőtt emberről, hogy egy tinilánnyal randizik, úgy, hogy vele kb. egykorú gyerekei vannak? Nem sok jót szerintem.

És nem a te korosztályod akarom leszólni egyáltalán, mert nem lehülyézlek, és ez nem is a te felelősséget, hanem az idpsebb félé, de gondold át, hogy egyszerűen mégiscsak 15 + év tapasztalatáról van szó és egy átlag ember a húszas évei alatt rengeteget tanul és változik ideális esetben. Neki ez a tanulási, fejlődési folyamat a,: vagy nem sikerült. Ha neki nem sikerült +15 év alatt előre haladnia értelmileg és érzelmileg, akkor neked egy ilyen fejlődésre képtelen ember miért kell? vagy b: sikerült neki fejlődnie, és úgy döntött, hogy ő mégsicsak olyan partnert keres, akinek az elvárása a béka s-gge alatt van. Az utóbbi esetben ez meg mindent elmond az igyekezetéről és az érzelmei világáról, és itt ismét nem a fiatalokat szólom le, de minél kevesebb a tapasztalatod, annál alacsonyabb és felszynesebb elvárásaink is vannak általában egy partnerrel szemben. Egyszerűen csak más (felszínesebb) elvárásai vannak egy 18 évesnek, mint egy 30 éves nőnek - legalábbis normális és ideális esetben, és ezt valószínűleg egy 33 éves férfi is pontosan tudja, és ő úgy dönt, hogy a 30 éves nő elvárásait nem tudja vagy nem akarja megütni, így leadja egy 18 évesére, mert annak elég, ha előadja, hogy33 éves felnőtt férfi.

És akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy ha egy 30 éves felnőtt nőnek, aki nálad feltehetően bölcsebb és tapasztaltabb és aki nálad érzelmileg feltehetően stabilabb (korából adódóan) ez a 33 éves férfi bevallottan nem tud semmit nyújtani, akkor neked mégis miért lenne elegendő.

2021. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A szomszéd srácnak, akivel együtt gyerekeskedtem, 2 évvel fiatalabb a felesége mint az anyja. Vagy 20 éve együtt vannak, és lett közös gyerek is. A nőnek akkor már volt egy tizenéves lánya.

Viszont tegnap voltam a kórház Sztk részén, és egy idősebb urat, tolt egy fiatalabb nő tolókocsiban. Nem tudom milyen kapcsolatban voltak, viszont egyből az itt feltett, olyan kérdések jutottak eszembe, ahol több mint 10 éves korkülönbségekre kérdeztek rá. Rájuk ha tetszik ha nem ez a sors vár, ha együtt öregednek meg, és az egyikre utána évekig tartó gyász. Sajnos az élet rövid és könyörtelen.

2021. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
18 évesen én akkora buta pitsa voltam, hogy csak na.. csak olyakra hajtottam akiket azóta is bánok..
2021. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem a korkülönbség a gond, hanem az hogy gyerekei vannak.

Te majd akarsz gyereket 5 év múlva, ő meg nem.

Ha szeretnél vele lenni, legyél, de tekintsd ez fiatalkori szerelemnek, ami el fog múlni.

2021. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A korkülönbség annyira nem baj, szüleimnek nagyobb volt, de ami baj az hogy gyerekei vannak nem csak a barátnője leszel/lennél hanem a gyerekei anyja is részben a amire mint még tulajdonképpen tini nem állsz készen amikor meg majd te szeretnél gyerekeket mondjuk egy 7 év múlva akkor ő már vagy nem akar majd vagy ha igen már 40 éves lesz és 59-60 mire a gyerek felnő 18 évesnek elindulhat a nagyvilágba, de lehet úgy jár majd mint én és még az általánost se végzi el úgy hogy az apja ott legyen... (és szingli gyerekes anyaként sokkal nehezebb párt találni ha ez bekövetkezik). A Te életed te döntöd el mit csinálsz vele, de nem árt ha belegondolsz a jövőtökre(és leginkább a te jövődre), hogy ez egy olyan dolog amit tutira tudsz és akarsz is vállalni és nem megbánod később
2021. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18 évesen mindegy milyen pasid van, csak ne ess tőle teherbe, meg más nagy hülyeséget ne csinálj.

Lesz még egy pár az igazi(k) előtt, akkor is, ha most akkora a szerelem, hogy a Holdig ér.

2021. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Szeresd,tapasztalj!Élj ahogy a szîvedben érzed!
2021. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!