Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért van az, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők mindig mélyebben élik meg lelki síkon a szerelmet, a kapcsolatot? Egyáltalán, olyan férfi, akinek fontosabb a szexnél a másik személyisége, lelki valója, mennyire reális, hihető? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Én eddig azt tapasztaltam, hogy a hosszabb (ezen most 3 illetve 8 évet kell érteni) kapcsolataimban is úgymond én húztam a rövidebbet, mert a férfiak akikkel voltam, alig mutattak érzelmeket. Volt kimondottan jó kapcsolatom is, megbecsült, mindent megbeszéltünk hangos szó nélkül, voltak ajándékok, de a mély intimitás kimerült abban, hogy csak akkor érintett meg, ha szex kellett neki. Elélveztetett, de nekem olyan nyűg volt az egész, hogy minek kell ez már megint. Aztán találkoztam egy idősebb férfivel, akivel csak beszélgettünk. Barátságnak indult, rögtön az elején úgy kezdtem, hogy nem kell nekem kapcsolat, szex, érintés, ilyet ne is reméljen, az egész csak nyűg és ha akarja (ő keresett általában), barátság lehet, bár azt sem erőltetem. Ez végül olyan mély lett, hogy beleszerettem a személyiségébe, de testileg egyáltalán nem vonzott, ő is tudta. Amikor mondta, hogy mi tetszik neki a külsőmön, direkt mindent megváltoztattam, levágtam a hajam, bő ruhákat húztam, nem sminkeltem, de azt mondta, akkor is szeret, szereti a személyiségem, a lelkem. Kétkedve fogadtam, de felvetettem, hogy akkor talán jobb lenne, ha nem beszélnénk többé, hogy találjon egy hozzáillő társat (nagyon sok év volt köztünk). Tiltakozott, ragaszkodott a beszélgetéseket. Egyszer vitatkoztunk, mondtam, hogy jobb ha elmegyek, ha ritkán találkozunk, mire könyörgött, sírt, hogy ne tegyem, ha nem beszélünk, abba belehal. Aztán mégis nagyon megritkultak a találkozások (miattam). Nagyon rövid idő alatt beteg lett és meghalt, azóta mardos az önvád, pedig nem tudtam mit tenni, képtelen vagyok sokszor az érintést is elviselni, annyira nyűg volt sok férfivel,őt sem tudtam volna ilyen téren boldoggá tenni. Tényleg van olyan, férfiaknál is, hogy annyira fontos a másik személye, hogy a testiséget is félredobná? Vagy nincs ilyen? Mennyire mélyen tud egy férfi szeretni egy nőt?

2021. szept. 24. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
na ez jo kerdes...
2021. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem igaz.Egy kapcsolatban az egyik fél mindig jobban ragazkodik, de ez nem nemfüggő.Sőt, egy hosszú kapcsolat alatt ez oda-vissza változhat és változik is.
2021. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem igaz a kérdés.
2021. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
A közhiedelemmel ellentétben a férfi a romantikusabb nem.
2021. szept. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, én ezt sosem éreztem ennyire különbözőnek. Szerintem maximum csak az arányok másak vagy nagyban függ attól, hogy milyen körökben mozogsz. Én kifejezetten racionális nőket és meglepően sebezhető, romantikus férfiakat is ismerek. A párommal is inkább hasonlónak mondanám magunkat ezzel kapcsolatban.
2021. szept. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Személy szerint nagyon unom már azt a szöveget, hogy a nők mennyivel érzelmesebbek, mint a férfiak. Főleg, hogy egyre többször hallom nőktől, hogy sokkal jobban ösztönlények és érdekemberek.

A környezetemben valahogy egyáltalán nem látom azt, hogy a nők annyival mélyebben élnének meg bármit. Sőt... Az pedig nem számít szerintem mély megélésnek, hogy esetleg drámaibban adnak elő dolgokat. A mélység ott látszik meg, hogy mennyire tartanak ki az emberek a másik mellett és mennyire vannak a rosszban is ott. Ez a nőkre nagyon nem jellemző. Amint jön jobb, lépnek és kész.

Az utóbbi időkben sorban láttam, hogy mélyebb érzésű férfiakat egyszerűen kidobtak, mert mással akart a nő szexelni, más jobban beindította és hasonlók.


A hosszú leírásodnak meg köze nincs a férfiak romantikus részéhez. Ha te szemét férfiakat választasz, az a te döntésed. Ha meg kevés neked az érzelmesebb srác, ha nem néz ki elég jól, az szintén.

2021. szept. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőként ugyanúgy fontos a szex, mint a legtöbb férfinek. Így nem érzem kihasználásnak a szexet. Mondjuk szexen kívül én bújósabb vagyok, mint párom, de előfordul, hogy ő kezdeményezi az ölelést, bújást. Még ha ő nem is igényli annyira ezeket az érzéki dolgokat, mint én, a szeretete abból is látszik, hogy bármikor bármit megtesz/megtenne értem. Mindig számíthatok rá. Ez is a szeretet része. Ezt is figyelembe kell venni és azt is, hogy majdnem 15 éve együtt vagyunk. Akkor is kitartunk egymás mellett, ha éppen nem mennek túl jól a dolgok. És akkor is, ha túl jól mennek. Akkor is, ha kapunk egy "jobb" ajánlatot.
2021. szept. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
férfi vagyok és mélyebben élem meg pont !!!
2021. szept. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, türelem kell megtalálni.
2021. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kérdésből pont nem az jön át, hogy neked annyira az érzelmek számítanak...

Idézlek:

"Volt kimondottan jó kapcsolatom is, megbecsült, mindent megbeszéltünk hangos szó nélkül, voltak ajándékok, de a mély intimitás kimerült abban, hogy csak akkor érintett meg, ha szex kellett neki. Elélveztetett, de nekem olyan nyűg volt az egész, hogy minek kell ez már megint. "

Illetve:

"Ez végül olyan mély lett, hogy beleszerettem a személyiségébe, de testileg egyáltalán nem vonzott, ő is tudta. Amikor mondta, hogy mi tetszik neki a külsőmön, direkt mindent megváltoztattam, levágtam a hajam, bő ruhákat húztam, nem sminkeltem, de azt mondta, akkor is szeret, szereti a személyiségem, a lelkem. Kétkedve fogadtam, de felvetettem, hogy akkor talán jobb lenne, ha nem beszélnénk többé, hogy találjon egy hozzáillő társat (nagyon sok év volt köztünk). Tiltakozott, ragaszkodott a beszélgetéseket. Egyszer vitatkoztunk, mondtam, hogy jobb ha elmegyek, ha ritkán találkozunk, mire könyörgött, sírt, hogy ne tegyem, ha nem beszélünk, abba belehal."


Nekem ezek alapján inkább az jön le, hogy téged jobban szerettek mint te szeretted a másikat. Tehát a te tapasztalataid alapján a pasiknak mélyebb a szerelme.

2021. szept. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!