Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Bajt jelent, ha eléggé különbö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bajt jelent, ha eléggé különbözünk a párommal, és nem érzem azt, hogy mindent együtt szeretnék csinálni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom azt, hogy az igazi szerelmesek elválaszthatatlanok, hogy egymás lelki társai, nagyon hasonlítanak, stb. Vagy pl. ha a szüleimet nézem, ők is mindent együtt csinálnak igazából. De én nem érzem ezt.


Szeretem a páromat, viszont más az életmódunk már kapásból. Én nagyon maximalista, pörgős vagyok, képes vagyok hajnalban kelni, csak hogy mindenre legyen időm. Ő sokáig alszik, és kevés dolgot csinál egy nap, nem tervezős típus.

Nekem az érdeklődésem is kicsit más, pl. én nagyon szeretem a zenét, követek egy csomó sztárt, mindig meghallgatom azonnal az új albumaikat, videoklipeket nézek, ő meg kb. háttérzajnak hallgat csak zenét. Ő a háborús és dokumentum sorozatokat szereti főként, én alapvetően a vígjátékot, fantasy-t, nem bírom nézni az erőszakot.

Én minden nap tornázom, futni is járok, ő is szeret sétálni, túrázni, de nem az a nagyon sportos fajta.

Ilyesmikre gondolok.

Nyilván lehet azért közös nevezőt találni, de ezek miatt sosem fog tudni teljesen közös életünk lenni, vagy legalábbis én nem fogok lemondani a hobbijaimról, hogy mindig csak kompromisszum legyen.

A világnézetünk egyébként egyezik, a jövőképünk is alapvetően, meg azért van 1-2 dolog.


Ti mit gondoltok erről? Mennyire kellene hasonlítani?


2021. okt. 12. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy baj, nem kell egymásra nőni :)


Hétvégén én is sokáig alszom - párom korán kel, ezért ő kimegy addig főzni/játszani/stb.


Ő RENGETEG podcastet hallgat, mindenről - főzésről, politikáról, új játékokról, új bejelentésekről...

Míg én másféle videókat nézek/hallgatok.


Én mászkálós vagyok, ő nagyon nem.


Mindkettőnknek megvan a maga hobbija, nem kell őket közösen űzni.

2021. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető világnézetben és értékekben hasonlítani kell.

Amiket felsorolsz nem tartoznak ezek közé. Hallgasd a zenéidet egyedül, járj el futni egyedül, tornázz, ha szórakoztat. Semmiről nem kell igazából lemondanod, de ne próbáld ráerőltetni az ízlésed.

Ezek bagatell problémák.

2021. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

minek vagytok együtt?


amúgy a háborús filmek nem feltétlenül öncélúan közvetítik az erőszakot, és a megtekintésük segít mélyebben megérteni egy-egy történelmi korszakot és eseményt, a dokufilmekből meg rengeteget lehet tanulni, tehát ezek hasznosak.


hasznosabbak, mint fantasyt nézni és sztárokat követni instan.


ok, h. korán kelsz, de ha a napjaidat ezek a tevékenységek dominálják, úgy nem hiszem, h. sok értelme lenne.

2021. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Elég relatív, azt mondani kik a nagyon hasonlóak, meg kik az egyformák. Ilyen téren akkor én és a férjem is eltérőek vagyunk, de kompromisszumkészek vagyunk, és sosem okozott gondot, akár csak addig sem, hogy egyikőnk gondolatában megjelenjen, ez probléma. A legtöbb és más viszonylatból nézve viszont totálisan egyformák vagyunk.


Viszont mindig azt modnom, az adtott ember vagy pár életében valami igenis nagy probléma, ha már GYK-n mástól várja vagy várják a megerősítést, akármelyik irányban. Az mindig jelzésértékű.

2021. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván emberfüggő. Én nem tudnék olyan párral lenni, aki nem a társam mindenben. Más meg azt nem tudja elviselni ha folyton együtt vannak. Nektek kell tudnotok, hogy mi a jó nektek.
2021. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez egyáltalán nem baj :)

Ha mindketten ugyanazt csináljátok, akkor hamar megunjátok, így viszont akár egymást is ösztönzitek valami újra.

Persze lehet ezt pont fordítva is értelmezni

2021. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3-as, ez nem konkrétan a sztárokról szól, szeretek dalszövegeket is fordítani, szeretem a minőségi zenét, drága hangfalakat, egyszerűen érdekel, annak ellenére is, hogy én nem tudok zenélni.

Filmeknél meg én inkább a szórakozást szeretem, hogy kiszakadjak kicsit a napi rutinból. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy képtelen vagyok mást megnézni, de magamtól nem nagyon választom ezeket. Nem szeretem nézni a vért meg a megrázó témákat, inkább olvasok akkor róla.


4-es, igazából csak arról van szó, hogy rossz egy kicsit, hogy mindig egyedül csinálom ezeket (barátok között sem volt soha igazán lelkitársam), jó lenne néha megosztani valakivel.

2021. okt. 12. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
#7, Egészen biztos vagyok benne az elmondásod alapján, hogy nő vagy és a párod a férfi, viszont életemben nem láttam még csajt akit érdekel hogy min hallgat zenét. 👍
2021. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, mire van igényed. Nekem volt olyan párom, akivel voltak ugyan közös pontjaink, hasonlított a világnézetünk, stb., de a számunkra igazán fontos dolgokból nem volt egy igazán közös pont sem. Bennem ez egy idő után nagy hiányérzetet okozott, ami szakításhoz vezetett. Számomra ez tanulópénz volt.

A mostani párommal sokkal jobban egy hullámhosszon vagyunk ilyen téren. De így sem csinálunk mindent együtt. Van pár közös hobbink, amiket vagy együtt vagy párhuzamosan csinálunk, és nagyon jókat diskurálunk róluk, amikor végeztünk. De vannak külön dolgaink is, amiket elsősorban másokkal osztunk meg, vagy másokkal űzünk. Lelkileg is sokkal jobban egymásra vagyunk hangolódva. Így sokkal elégedettebb vagyok, nincs hiányérzetem.


Te vagy az egyetlen, aki tudhatja, hogy ezek a dolgok mennyire fontosak neked, mennyire tudna kielégíteni az, ha mondjuk találnál magadnak egy futópartnert meg a társakat a hobbijaidhoz, vagy mennyire vágysz ezekre a dolgokra inkább a párodtól.

Ha részben ki tudna elégíteni, akkor érdemes lenne célzottan barátokat keresni, a párod oldaláról pedig egymás felé közeledni: pl. kereshetnétek olyan filmeket, amik egy kicsit tükrözik a te ízlésedet, és az övét is. Vagy leültethetnéd magad mellé, amikor új videóklip jön ki, és elmondhatnád neki, hogy ez miért érdekel téged, mit tartasz benne jónak, rossznak, stb., és kikérhetnéd az ő véleményét is. Meg persze ez fordítva is, te is nyithatnál az ő dolgai felé.


De tartom, hogy neked kell tudnod, mennyire elégít ez ki téged, mennyire vagy boldog így. Valószínűleg fiatal vagy, még bőven van lehetőséged váltani, de pont mivel fiatalok vagytok, akár jobban is tudtok idomulni egymáshoz.

2021. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek abban, hogy mindent együtt kell csinálni. Szerintem egy jó kapcsolathoz kell az is, hogy legyen saját teretek, amit átvitten is lehet értelmezni. Saját hobbi, ilyesmi. Attól hogy együtt vagytok és közös az életetek, attól még a te életed a sajátod, és a párod élete is a sajátja. Remélem érthető mire akarok kilyukadni. Nem vagytok összenőve és nem is kell. Ezek nem olyan dolgok, amik szerintem rontanák egy kapcsolat minőségét.

Ha a komolyabb dolgok egyeznek.

2021. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!