Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi az oka annak, hogy egyesekn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy egyeseknek könnyű párkapcsolatba lépni másoknak meg nehéz?

Figyelt kérdés
Lány szemszögből kérdezem a dolgot. Lassan 21 éves vagyok és bár mindig is álmodoztam egy párról, már a randizás fázisban elvesztem az érdeklődés, és félni is elkezdek, de nem tudom mitől. Körülöttem azt látom mások folyamatosan kapcsolaban vannak, teljesen természetes nekik, aminek így is kell lennie szerintem, de én nem érzem természetesnek és idegennek érzem. Úgy érzem inkább csak álmodozom a nagy szerelemről, szóval az se mondhatom hogy nem akarom, mert végső célom hogy megéljem ezt a filmbeli romantikus kapcsolatot de valahogy élőben ez nem így működik. Nekem inkább fejtörést okoz a párválasztás, de egyedül se akarom érezni magam jó lenne valakihez odabújni és valakiről nekem is gondoskodni. Miért van az, hogy ennyire bonyolult számomra ez, míg másoknak zsigerből jön?

2021. nov. 25. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Aktív szociális élet, nyitott személyiség segít, hogy minél több embert ismerj meg, így könnyebb számodra megfelelő párt találni.


A görcsös párkeresés, magas igények, álmok kergetése viszont rossz hatással van. Nem azt mondom, hogy ne legyenek igényeid, ugyanakkor ne várd el, hogy első pillantásra bárkibe szerelmes légy, adj magadnak időt! Ha pedig úgy érzed valakivel nem menne, keress tovább!

2021. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet van benned egy olyan trauma, amiről nem is tudsz. Szülői minta milyen volt? Aláztak meg valahol párkapcsolati temával kapcsolatban?

Sokmindenki álmodozik erről a romantikus nagy összejövetelről meg kapcsolatról, de a helyzet az, hogy ebből kinövünk, tapasztalunk, és kicsit leszállunk a földre néha. Ez nem azt jelenti, hogy nem létezik ez a romantikus álom, hanem hogy megalkuvás nélkül, de azért reálisan el kell kezdeni ismerkedni, parkapcsolati tapasztalatot szerezni. Lehet elsőre összejön a boldogság, de a legtöbbször nem az első szerelmünk mellett kötünk ki vegervényesen.

Szóval ismerkedj, de olyannal gyere össze, akivel összeilletek, és természetesen jönnek a dolgok, de azt is fogadd el, ha mégse jön össze a kezdeti reményteljes nyitás ellenére. Sajnos ez ilyen.

2021. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szüleimmel jó a kapcsolatom, de intimitást náluk sosem láttam, nem is alszanak már együtt, de azért gondoskodnak egymásról. Nem hinném hogy ért trauma, de valamiért mindig mitikus volt számomra a párkapcsolat, mindig ugy voltam vele, hogy meg fiatal vagyok az ismerkedeshez, de most ugy erzem elszaladt az ido picit
2021. nov. 25. 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, csak hogy megnyugtassalak, menyasszonyomat egy bő éve ismertem meg, 25 éves volt, és gyakorlatilag nem volt kapcsooata előttem (3 db ilyen 1-2 hónapos, de kb szexig nem jutottak). Anno nem jött neki az érzés, aztán volt egy rosszabb időszaka, amin sikerült túljutnia, de amikor mi összejöttünk, minden természetesen ment, teljesen egymásra voltunk hangolódva, meg még ma is. Ha valaki előttem mondja neki, hogy ez lesz, totál szerelmes, összeköltözés, házasság, azt kinevette volna. Nekem meg külön imponált, hogy egyrészt nem alkudott meg, másrészt rendbe tette magát és a dolgait, és csak utána kezdett kapcsolatba. Van ilyen. Ha majd eljön a te embered, érezni fogod, csak legyél nyitott rá, ha úgyis szeretnéd.
2021. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!